26/04/2024
ΠΑΟΚ | Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου 2022 - 21:27

Άρεσε ξανά ο ΠΑΟΚ

Με 3-0 η φιλική νίκη των «ασπρόμαυρων» ενάντια στην ΑΕΛ Λεμεσού

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις έδωσε την Πέμπτη (1/12) ο ΠΑΟΚ, κερδίζοντας με 3-0 την ΑΕΛ Λεμεσού σε φιλικό παιχνίδι στο Τσίρειο.

Έτσι, η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου έκανε το 2 στα 2 στους αγώνες της στην Κύπρο κι ενώ τη Δευτέρα (5/12) θα αντιμετωπίσει στις 18.00 τον Άρη Λεμεσού.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» άνοιξε το σκορ στο 10' με σουτ στην κίνηση του Ντάγκλας Αουγκούστο μετά τη σέντρα του Σάστρε από δεξιά, για να αγγίξουν την ισοφάριση οι παίκτες του Τσεντομίρ Γιανέφσκι στο 25', όταν ο Μπεραϊνό έπιασε το δυνατό σουτ και η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 32' ο Ολιβέιρα με δυνατή κεφαλιά αξιοποίησε τη σέντρα του Νάρεϊ από δεξιά για το 2-0, ενώ στο 59' ήταν για λίγο άστοχο το σουτ του Σβαμπ.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 73' ο Μπίσεσβαρ, που βγήκε στην πλάτη της άμυνας των Κύπριων και σκόραρε με ψηλοκρεμαστό πλασέ.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Σάστρε, Ράφα Σοάρες, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Ντάγκλας Αουγκούστο, Σβαμπ, Νάρεϊ, Ελ Καντουρί, Κωνσταντέλιας, Ολιβέιρα

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν οι: Ζίβκοβιτς, Τσαούσης (Σελιμάι), Βιεϊρίνια, Κάργας, Νάσμπεργκ, Σβαμπ (Κούρτιτς), Φιλίπε Σοάρες, Μπίσεσβαρ, Μουργκ, Αντρέ Ρικάρντο, Μπράντον Τόμας

ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ (Τσεντομίρ Γιανέφσκι): Ολιβέιρα, Μπάστο, Τεϊξέιρα, Σάντος, Τζάλμα, Ζντραφκόφσκι, Παπαφώτης, Κοντινέλα, Κατσάνικλιτς, Μπεραϊνό, Σις.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Κυριακού, Φραντζής, Μπιλοβάρ, Παντελή, Νεοφύτου, Ανδρέου, Συλβέστρου, Τσέποβιτς, Μιλιντσεάνου, Ιωάννου, Ζαχαρίου.