19/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 19 Μαρτίου 2023 - 21:46

Μοιρασιά στο Βουζουνεράκειο

Στο 1-1 έμειναν ο Ο.Φ. Ιεράπετρας και η Ηλιούπολη

Δίχως νικητή έληξε το κυριακάτικο (19/3) ματς του Ο.Φ. Ιεράπετρας με την Ηλιούπολη στο Βουζουνεράκειο, μένοντας στο ισόπαλο 1-1 για τη 15η αγωνιστική του 2ου (Νοτίου) ομίλου της Σούπερ Λίγκας 2.

Με αυτό το αποτέλεσμα οι Κρητικοί έφτασαν τους 24 βαθμούς στην 5η θέση, ενώ η ομάδα του Νίκου Παντελή βρίσκεται στην 7η θέση της κατάταξης με 20 πόντους.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο α' ημίχρονο και στο 27' ο Μπαστακός έκανε το δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής, υποχρεώνοντας τον Κυρίτση σε εντυπωσιακή απόκρουση.

Τρία λεπτά αργότερα ο Μπαστακός σέντραρε από δεξιά και ο Βασιλείου με διαγώνιο σουτ εντός περιοχής πέτυχε το 0-1, με το οποίο ολοκληρώθηκε το α' ημίχρονο.

Οι «ασπρόμαυροι» ανέβασαν την απόδοσή τους στο δεύτερο μέρος και στο 70' ο Ντέτλερ έπιασε το διαγώνιο σουτ εκτός περιοχής, για να φύγει λίγο άουτ η μπάλα.

Τελικά, η ισοφάριση ήρθε στο 84' με το πλασέ του Μούλερ ύστερα από τη σέντρα του Κατάλντι από δεξιά.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν o Δραγάτης του Συνδέσμου Ανατολικής Αττικής με βοηθούς τους Κουφό και Νταβέλα, αμφότεροι του Συνδέσμου Μακεδονίας.

O.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Άγγελος Διγκόζης): Κυρίτσης, Καραγιάννης, Ζήσης, Ίτσιος, Ντέτλερ, Μαραθωνίτης (46' Κάρδαρης), Κατάλντι, Καλλιτσουνάκης (82' Καραμπέτσος), Μούλερ (88' Παπαδάκης), Βουό, Μπλανκ Καζάου (88' Χιμένεθ).

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Νίκος Παντελής): Περιστερίδης, Ανδρέου (90' Μπαξεβάνος), Βάρκας, Βασιλείου(77' Βοσνακίδης), Γκοτσούλιας, Δημητριάδης (77' Γεωργιάδης), Κρέτσι (90' Λαζαρίδης), Κωστόπουλος, Μπαστακός, Άντο (65' Ντόι), Μουριέλ.