28/03/2024
Γερμανία | Παρασκευή 17 Μαρτίου 2023 - 23:44

Βαθμός που δεν βόλεψε Γκλάντμπαχ και Βέρντερ Βρέμης

Στο 2-2 η μεταξύ τους αναμέτρηση και αμφότερες στο -9 από τις θέσεις της Ευρώπης

Η νίκη ήταν το ζητούμενο για Γκλάντμπαχ και Βέρντερ Βρέμης την Παρασκευή (17/3) στη μεταξύ τους αναμέτρηση για την 25η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα προκειμένου να παραμείνουν κοντά στις θέσεις της Ευρώπης.

Όμως το τελικό 2-2 δεν βόλεψε ούτε τη μία ούτε την άλλη ομάδα με την Γκλάντμπαχ να προηγείται δις και τη Βέρντερ να έχει ισάριθμες απαντήσεις για το τελικό 2-2 που διατηρεί τις δύο ομάδες ισόβαθμες στη 10η θέση με 31 πόντους.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε γκολ, ωστόσο το δεύτερο ήταν καλύτερο και αυτό φάνηκε όταν στο 48’ ο Τουράμ εκμεταλλεύτηκε λάθος του Βάιζερ για το 1-0, για να ισοφαρίσει στο 65’ για τη Βέρντερ ο Ντουκς. Οκτώ λεπτά μετά ο Νόιχαους έβαλε ξανά τους γηπεδούχους σε θέση οδηγού για το 2-1, ωστόσο στο 89’ ο Ντουκς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 2-2 χαρίζοντας τον βαθμό στην ομάδα του.