Στην τελική ευθεία η προετοιμασία για το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ
Για το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ, την Κυριακή (19/3, 19:00) στο «Κλ. Βικελίδης» στην πρεμιέρα των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1, προετοιμάζονται στον Άρη και την Παρασκευή (17/3) μπήκαν στην τελική ευθεία.
Στο πρόγραμμα στο Δασυγένειο οι «κίτρινοι» έκαναν ασκήσεις τακτικής, ενώ ατομικό ακολούθησε για ακόμα μία μέρα ο Ρουπ ο οποίος αναμένεται να μείνει εκτός αποστολής για το ντέρμπι με τους «ασπρόμαυρους».
Το Σάββατο (18/3) η προετοιμασία θα ολοκληρωθεί και εν συνεχεία ο Απόστολος Τερζής θα ανακοινώσει και την αποστολή.