02/12/2022
Διοικητικά - Δικαστικά | Τετάρτη 23 Νοεμβρίου 2022 - 17:56

SL2: Το πρόγραμμα από την 5η έως και την 8η αγωνιστική

Ποιες αναμετρήσεις θα έχουν τηλεοπτική κάλυψη

Τέσσερις αγωνιστικές θα διεξαχθούν τον Δεκέμβριο στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας 2 και η διοργανώτρια αρχή έκανε γνωστό την Τετάρτη (23/11) το πρόγραμμα από την 5η μέχρι και την 8η «στροφή» των δύο ομίλων.

Έγιναν γνωστά και τα παιχνίδια που θα καλυφθούν τηλεοπτικά από την ΕΡΤ3, ενώ -όπως σημειώνεται στη σχετική ενημέρωση- «να σας ενημερώσουμε ότι ενδέχεται να υπάρξει αλλαγή ως προς την ημερομηνία διεξαγωγής των αγώνων των ομάδων που συμμετέχουν στο Κύπελλο (ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ, ΚΑΛΛΙΘΕΑ, ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ, ΚΗΦΙΣΙΑ, ΚΑΛΑΜΑΤΑ) στις 15-16 Δεκεμβρίου 2022, καθώς δεν έχουν οριστεί οι ημερομηνίες διεξαγωγής των αγώνων της 1ης αγωνιστικής της 6ης Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος από την ΕΠΟ».

Αναλυτικά:

1ος (Βόρειος) όμιλος

5η αγωνιστική

Σάββατο (3/12)

Βέροια - Αλμωπός Αριδαίας

Μακεδονικός - Π.Ο.Τ. Ηρακλής

Κυριακή (4/12)

Αναγέννηση Καρδίτσας - Νίκη Βόλου

Απόλλων Πόντου - Απόλλων Λάρισας

ΑΕΛ - Θεσπρωτός

Παναθηναϊκός Β' - Πανσερραϊκός

Διαγόρας - ΠΑΟΚ Β'

Ρεπό: Ηρακλής Λάρισας

6η αγωνιστική

Παρασκευή (9/12)

Π.Ο.Τ. Ηρακλής - Βέροια / ΕΡΤ3

Κυριακή (11/12)

Απόλλων Λάρισας - Αναγέννηση Καρδίτσας

Νίκη Βόλου - Διαγόρας

ΠΑΟΚ Β' - Ηρακλής Λάρισας

Πανσερραϊκός - Μακεδονικός

Αλμωπός Αριδαίας - ΑΕΛ

Θεσπρωτός - Απόλλων Πόντου

Ρεπό: Παναθηναϊκός Β'

7η αγωνιστική

Παρασκευή (16/12)

Μακεδονικός - Παναθηναϊκός Β' / ΕΡΤ3

Κυριακή (18/12)

Αναγέννηση Καρδίτσας - Θεσπρωτός

Απόλλων Πόντου - Αλμωπός Αριδαίας

ΑΕΛ - Π.Ο.Τ. Ηρακλής

Βέροια - Πανσερραϊκός

Ηρακλής Λάρισας - Νίκη Βόλου

Διαγόρας - Απόλλων Λάρισας

Ρεπό: ΠΑΟΚ Β'

8η αγωνιστική

Πέμπτη (22/12)

Αλμωπός Αριδαίας - Αναγέννηση Καρδίτσας

Θεσπρωτός - Διαγόρας

Απόλλων Λάρισας - Ηρακλής Λάρισας

Νίκη Βόλου - ΠΑΟΚ Β'

Παναθηναϊκός - Βέροια / ΕΡΤ3

Πανσερραϊκός - ΑΕΛ

Π.Ο.Τ. Ηρακλής - Απόλλων Πόντου

Ρεπό: Μακεδονικός

2ος (Νότιος) όμιλος

5η αγωνιστική

Παρασκευή (2/12)

ΠΑΟ Ρουφ - Ηρόδοτος

Ηλιούπολη - Παναχαϊκή / ΕΡΤ3

Σάββατο (3/12)

Απόλλων Σμύρνης - Χανιά / ΕΡΤ3

Κυριακή (4/12)

Αιγάλεω - Ολυμπιακός Β'

Καλαμάτα - Επισκοπή

Προοδευτική - Κηφισιά

Δευτέρα (5/12)

Καλλιθέα - ΑΕΚ Β' / ΕΡΤ3

Ρεπό: Ο.Φ. Ιεράπετρας

6η αγωνιστική

Σάββατο (10/12)

Κηφισιά - Ο.Φ. Ιεράπετρας / ΕΡΤ3

Κυριακή (11/12)

Ηρόδοτος - Καλλιθέα

Χανιά - Ηλιούπολη

Παναχαϊκή - Αιγάλεω

Δευτέρα (12/12)

ΑΕΚ Β' - Προοδευτική / ΕΡΤ3

Επισκοπή - Απόλλων Σμύρνης

Ολυμπιακός Β' - ΠΑΟ Ρουφ

Ρεπό Καλαμάτα

7η αγωνιστική

Σάββατο (17/12)

Απόλλων Σμύρνης - Καλαμάτα / ΕΡΤ3

Ο.Φ. Ιεράπετρας - ΑΕΚ Β'

Κυριακή (18/12)

Αιγάλεω - Χανιά

Ηλιούπολη - Επισκοπή

Προοδευτική - Ηρόδοτος

Δευτέρα (19/12)

Καλλιθέα - Ολυμπιακός Β' / ΕΡΤ3

ΠΑΟ Ρουφ - Παναχαϊκή

Ρεπό: Κηφισιά

8η αγωνιστική

Τετάρτη (21/12)

ΑΕΚ Β' - Κηφισιά / ΕΡΤ3

Πέμπτη (22/12)

Παναχαϊκή - Καλλιθέα

Ολυμπιακός Β' - Προοδευτική

Ηρόδοτος - Ο.Φ. Ιεράπετρας

Καλαμάτα - Ηλιούπολη

Επισκοπή - Αιγάλεω

Χανιά - ΠΑΟ Ρουφ

Ρεπό: Απόλλων Σμύρνης

Μοιραστείτε το: