Νέες νίκες για αμφότερες στο Κόνφερενς Λιγκ * Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής των ομίλων
Mε συνοπτικές διαδικασίες ετοιμάζονται να εξασφαλίσουν την πρόκριση στους «16» του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ η Γουέστ Χαμ (ΦΩΤΟ) και η Βιγιαρεάλ.
Αμφότερες έκαναν το 3 στα 3 στους ομίλους τους την Πέμπτη (6/10), με τα «σφυριά» να κερδίζουν στο Βέλγιο την Άντερλεχτ με 1-0 χάρη σε γκολ του Σκαμάκα στο 79', ενώ το «κίτρινο υποβρύχιο» σάρωσε με 5-0 την Αούστρια Βιέννης.
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ
1ος όμιλος
Χαρτς - Φιορεντίνα 0-3 (4' Μαντραγκόρα, 42' Κουαμέ, 79' Γιόβιτς)
Ρίγας Φούτμπολα Σκόλα - Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ 0-0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ 7 (7-0)
2. Φιορεντίνα 4 (4-4)
3. Χαρτς 3 (2-7)
4. Ρίγας Φούτμπολα Σκόλα 2 (1-3)
2ος όμιλος
Άντερλεχτ - Γουέστ Χαμ 0-1 (79' Σκαμάκα)
Σίλκεμποργκ - Στεάουα Βουκουρεστίου 5-0 (3' Κλίνγκε, 8' Κουσκ, 35' πέν. Χελένιους, 58' Θόρνταρσον, 71' Άνταμσεν)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Γουέστ Χαμ 9 (7-3)
2. Άντερλεχτ 4 (1-1)
3. Σίλκεμποργκ 3 (7-4)
4. Στεάουα Βουκουρεστίου 1 (1-8)
3ος όμιλος
Λεχ Πόζναν - Χάποελ Μπερ Σεβά 0-0
Βιγιαρεάλ - Αούστρια Βιέννης 5-0 (18' Μπαένα, 43' Ντανγιούμα, 76', 80', 88' Μοράλες)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Βιγιαρεάλ 9 (11-4)
2. Λεχ Πόζναν 4 (7-5)
3. Χάποελ Μπερ Σεβά 2 (1-2)
4. Αούστρια Βιέννης 1 (1-9)
4ος όμιλος
Σλοβάτσκο - Νις 0-1 (54' Πεπέ)
Κολωνία - Παρτιζάν Βελιγραδίου 0-1 (9' Μάρκοβιτς)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Παρτιζάν Βελιγραδίου 5 (5-4)
2. Νις 5 (3-2)
3. Κολωνία 4 (5-4)
4. Σλοβάτσκο 1 (5-8)
5ος όμιλος
Ντνίπρο - Bαντούζ 2-2 (5' Ντόβμπικ, 77' Πικαλόνοκ - 26' Φεχρ, 47' Γκάσερ)
Άλκμααρ - Απόλλων Λεμεσού 3-2 (16' Όντγκααρντ, 62' πέν. Ντε Βιτ, 85' Κάρλσον - 19' Γιούστεν, 71' Καμπράλ)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Άλκμααρ 9 (8-3)
2. Ντνίπρο 4 (5-4)
3. Βαντούζ 2 (3-6)
4. Απόλλων Λεμεσού 1 (3-6)
6ος όμιλος
Μόλντε - Σάμροκ Ρόβερς 3-0 (10', 49' Μπρίνχιλντσεν, 58' Χουσαΐν)
Γάνδη - Ντζουργκάρντεν 0-1 (38' Ντάνιελσον)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ντζουργκάρντεν 7 (4-2)
2. Μόλντε 4 (5-3)
3. Γάνδη 4 (3-1)
4. Σάμροκ Ρόβερς 1 (0-6)
7ος όμιλος
Σίβασπορ - Μπαλκάνι 3-4 (1' Ούλβεσταντ, 75' Γεσιλγιούρτ, 90'+1 Γιαταμπαρέ - 20' Τάκι, 31' Ποτόκου, 66' Κορένιτσα, 90'+4 Κρασνίκι)
Σλάβια Πράγας - Κλουζ 0-1 (45' Γιάνγκα)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Μπαλκάνι 4 (7-7)
2. Σίβασπορ 4 (5-5)
3. Σλάβια Πράγας 4 (4-4)
4. Κλουζ 4 (2-2)
8ος όμιλος
Πιούνικ - Ζαλγκίρις Βίλνιους 2-0 (44' Ζουνίνιο, 61' Οτουμπάνγιο)
Βασιλεία - Σλόβαν Μπρατισλάβας 0-2 (35' Πάουστσεκ, 45'+1 Τσάβριτς)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Βασιλεία 6 (4-3)
2. Πιούνικ 6 (5-3)
3. Σλόβαν Μπρατισλάβας 4 (2-2)
4. Ζαλγκίρις Βίλνιους 1 (0-3)