25/01/2022
Διαιτησία | Πέμπτη 13 Ιανουαρίου 2022 - 16:14

Οι διαιτητές στη 14η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2

Πολυχρόνης στο Λεβαδειακός - Καλαμάτα, Μπεκιάρης στο Π.Ο.Τ. Ηρακλής - Ξάνθη, Κατσικογιάννης στο ΑΕΛ - Νίκη Βόλου

Στη 14η αγωνιστική μπαίνει το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας 2 και την Πέμπτη (13/1) η ΚΕΔ γνωστοποίησε τους διαιτητές και τους βοηθούς τους, που θα διευθύνουν τα ματς των δύο ομίλων.

Την παράσταση κλέβει το παιχνίδι του Λεβαδειακού με την Καλαμάτα και ορίστηκε ο Πολυχρόνης (ΦΩΤΟ) του Συνδέσμου Πιερίας, με τον Μπεκιάρη του Συνδέσμου Καρδίτσας να σφυρίζει στο Π.Ο.Τ. Ηρακλής - Ξάνθη.

Πολύ ενδιαφέρουσα και η μάχη της ΑΕΛ με τη Νίκη Βόλου, την οποία θα διευθύνει ο Κατσικογιάννης του Συνδέσμου Ηπείρου.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος

Σάββατο (15/1)

14.45 Ολυμπιακός Β' - Καβάλα

Διαιτητής: Καλατζής (Θεσσαλίας)

Βοηθοί: Τσιλίκας (Αιτωλοακαρνανίας), Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας)

4ος: Ρηγόπουλος (Ηλείας)

17.00 Π.Ο.Τ. Ηρακλής - Ξάνθη

Διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)

Βοηθοί: Δίπλαρης (Καρδίτσας), Βογιατζής (Καρδίτσας)

4ος: Τακίδης (Κιλκίς)

Κυριακή (16/1)

14.45 Τρίκαλα - Ολυμπιακός Βόλου

Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)

Βοηθοί: Μπαλιάκας (Κοζάνης), Πραχάλης (Κοζάνης)

4ος: Αλάμπεης (Αθηνών)

14.45 Απόλλων Λάρισας - Αλμωπός Αριδαίας

Διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας)

Βοηθοί: Τοροσιάδης (Μακεδονίας), Τυριακίδης (Μακεδονίας)

4ος: Μαχαίρας (Αθηνών)

14.45 Πανσερραϊκός - Θεσπρωτός

Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας)

Βοηθοί: Τσακίρης (Δράμας), Δημόπουλος (Φλώρινας)

4ος: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)

14.45 Βέροια - Πιερικός

Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτικής Αττικής)

Βοηθοί: Κουβαλάκης (Δράμας), Χατζηνάκος (Δράμας)

4ος: Τσιάρας (Καβάλας)

14.45 Απόλλων Πόντου - Αναγέννηση Καρδίτσας

Διαιτητής: Ματσούκας (Αιτωλοακαρνανίας)

Βοηθοί: Νίκζας (Λάρισας), Μάνος (Λάρισας)

4ος: Λεωνίδας (Τρικάλων)

17.00 ΑΕΛ - Νίκη Βόλου

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Λιόντος (Ηπείρου), Διαμαντής (Ηπείρου)

4ος: Τάσης (Ηπείρου)

2ος όμιλος

Σάββατο (15/1)

14.45 Ηρόδοτος - Παναθηναϊκός Β'

Διαιτητής: Ανδριανός (Αχαΐας)

Βοηθοί: Κουφός (Μακεδονίας), Φράγιος (Μακεδονίας)

4ος: Ψυχουλάς (Βοιωτίας)

14.45 Ρόδος - ΑΕΚ Β'

Διαιτητής: Αντωνίου (Αχαΐας)

Βοηθοί: Οικονόμου (Αχαΐας), Κωνστάντιος (Εύβοιας)

4ος: Λάμπρου (Εύβοιας)

Κυριακή (16/1)

14.45 Ζάκυνθος - Διαγόρας

Διαιτητής: Πουλόπουλος (Πειραιά)

Βοηθοί: Κορωνάς (Πειραιά), Χρηστάκος (Πειραιά)

4ος: Μπακογιάννης (Αθηνών)

14.45 Ο.Φ. Ιεράπετρας - Αστέρας Βλαχιώτη

Διαιτητής: Κατοίκος (Αθηνών)

Βοηθοί: Αραβίδης (Αθηνών), Γούρνιας (Ανατολικής Αττικής)

4ος: Μπαϊρακτάρης (Αθηνών)

14.45 Καλλιθέα - Εργοτέλης

Διαιτητής: Κουκούλας (Λέσβου)

Βοηθοί: Ψύλλος (Λέσβου), Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας)

4ος: Δραγάτης (Ανατολικής Αττικής)

14.45 Αιγάλεω - A.E. Καραϊσκάκης

Διαιτητής: Φίτσας (Πρέβεζας/Λευκάδας)

Βοηθοί: Αρμακόλας (Κυκλάδων), Ισακοβίδης (Λακωνίας)

4ος: Μπαϊλής (Πρέβεζας/Λευκάδας)

14.45 Λεβαδειακός - Καλαμάτα

Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας)

Βοηθοί: Μηνούδης (Πιερίας), Βρούζος (Πιερίας)

4ος: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)

14.45 Επισκοπή - Κηφισιά

Διαιτητής: Αναστασόπουλος (Χαλκιδικής)

Βοηθοί: Μαλανδρής (Χαλκιδικής), Μποζατζίδης (Μακεδονίας)

4ος: Καδδάς (Αχαΐας).

Μοιραστείτε το: