02/12/2022
Conference League | Παρασκευή 7 Οκτωβρίου 2022 - 00:32

Προελαύνουν Γουέστ Χαμ και Βιγιαρεάλ

Νέες νίκες για αμφότερες στο Κόνφερενς Λιγκ * Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής των ομίλων

Mε συνοπτικές διαδικασίες ετοιμάζονται να εξασφαλίσουν την πρόκριση στους «16» του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ η Γουέστ Χαμ (ΦΩΤΟ) και η Βιγιαρεάλ.

Αμφότερες έκαναν το 3 στα 3 στους ομίλους τους την Πέμπτη (6/10), με τα «σφυριά» να κερδίζουν στο Βέλγιο την Άντερλεχτ με 1-0 χάρη σε γκολ του Σκαμάκα στο 79', ενώ το «κίτρινο υποβρύχιο» σάρωσε με 5-0 την Αούστρια Βιέννης.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ

1ος όμιλος

Χαρτς - Φιορεντίνα 0-3 (4' Μαντραγκόρα, 42' Κουαμέ, 79' Γιόβιτς) 

Ρίγας Φούτμπολα Σκόλα - Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ 0-0 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ 7 (7-0)

2. Φιορεντίνα 4 (4-4)

3. Χαρτς 3 (2-7)

4. Ρίγας Φούτμπολα Σκόλα 2 (1-3) 

2ος όμιλος

Άντερλεχτ - Γουέστ Χαμ 0-1 (79' Σκαμάκα) 

Σίλκεμποργκ - Στεάουα Βουκουρεστίου 5-0 (3' Κλίνγκε, 8' Κουσκ, 35' πέν. Χελένιους, 58' Θόρνταρσον, 71' Άνταμσεν)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Γουέστ Χαμ 9 (7-3)

2. Άντερλεχτ 4 (1-1)

3. Σίλκεμποργκ 3 (7-4)

4. Στεάουα Βουκουρεστίου 1 (1-8)

3ος όμιλος

Λεχ Πόζναν - Χάποελ Μπερ Σεβά 0-0

Βιγιαρεάλ - Αούστρια Βιέννης 5-0 (18' Μπαένα, 43' Ντανγιούμα, 76', 80', 88' Μοράλες) 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Βιγιαρεάλ 9 (11-4)

2. Λεχ Πόζναν 4 (7-5)

3. Χάποελ Μπερ Σεβά 2 (1-2)

4. Αούστρια Βιέννης 1 (1-9

4ος όμιλος

Σλοβάτσκο - Νις 0-1 (54' Πεπέ)

Κολωνία - Παρτιζάν Βελιγραδίου 0-1 (9' Μάρκοβιτς) 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Παρτιζάν Βελιγραδίου 5 (5-4)

2. Νις 5 (3-2)

3. Κολωνία 4 (5-4)

4. Σλοβάτσκο 1 (5-8)

5ος όμιλος

Ντνίπρο - Bαντούζ 2-2 (5' Ντόβμπικ, 77' Πικαλόνοκ - 26' Φεχρ, 47' Γκάσερ) 

Άλκμααρ - Απόλλων Λεμεσού 3-2 (16' Όντγκααρντ, 62' πέν. Ντε Βιτ, 85' Κάρλσον - 19' Γιούστεν, 71' Καμπράλ)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Άλκμααρ 9 (8-3)

2. Ντνίπρο 4 (5-4)

3. Βαντούζ 2 (3-6)

4. Απόλλων Λεμεσού 1 (3-6

6ος όμιλος

Μόλντε - Σάμροκ Ρόβερς 3-0 (10', 49' Μπρίνχιλντσεν, 58' Χουσαΐν) 

Γάνδη - Ντζουργκάρντεν 0-1 (38' Ντάνιελσον) 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ντζουργκάρντεν 7 (4-2)

2. Μόλντε 4 (5-3)

3. Γάνδη 4 (3-1)

4. Σάμροκ Ρόβερς 1 (0-6

7ος όμιλος

Σίβασπορ - Μπαλκάνι 3-4 (1' Ούλβεσταντ, 75' Γεσιλγιούρτ, 90'+1 Γιαταμπαρέ - 20' Τάκι, 31' Ποτόκου, 66' Κορένιτσα, 90'+4 Κρασνίκι) 

Σλάβια Πράγας - Κλουζ 0-1 (45' Γιάνγκα)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Μπαλκάνι 4 (7-7)

2. Σίβασπορ 4 (5-5)

3. Σλάβια Πράγας 4 (4-4)

4. Κλουζ 4 (2-2) 

8ος όμιλος

Πιούνικ - Ζαλγκίρις Βίλνιους 2-0 (44' Ζουνίνιο, 61' Οτουμπάνγιο) 

Βασιλεία - Σλόβαν Μπρατισλάβας 0-2 (35' Πάουστσεκ, 45'+1 Τσάβριτς) 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Βασιλεία 6 (4-3)

2. Πιούνικ 6 (5-3)

3. Σλόβαν Μπρατισλάβας 4 (2-2)

4. Ζαλγκίρις Βίλνιους 1 (0-3)

Μοιραστείτε το: