Εξέλιξη αγώνα
19:24

Kαλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:22

Ο Ολυμπιακός με πρωταγωνιστή τον Κώστα Φορτούνη, ο οποίος έβαλε ένα γκολ και από τα δικά του πόδια ξεκίνησαν τα άλλα δύο τέρματα, κερδίζει εύκολα στο Πανθεσσαλικό Στάδιο το Βόλο με 3-0 και φτάνει τους 59 βαθμούς, για να πλησιάσει ακόμη περισσότερο στην κορυφή. Οι Θεσσαλοί παραμένουν στην 6η θέση και στους 39 βαθμούς.

19:22
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

90'+3: Λήξη του αγώνα, 0-3.

19:19
Απόκρουση

90'+1: Συρτό σουτ του Ελ Αραμπί εντός περιοχής, είναι αδύναμο, μπλοκάρει εύκολα ο Κλέιμαν.

19:19
Καθυστερήσεις

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:16

88': Ο Ροντινέι σεντράρει από δεξιά, ο Ελ Αραμπί σκοράρει με κεφαλιά, αλλά ως μη γενόμενη η φάση, είχε βγει άουτ η μπάλα πριν τη σέντρα του Ροντινέι.

19:14
Out

86': Εκτελεί το κόρνερ από δεξιά ο Βαλμπουενά, καρφωτή σκαστή κεφαλιά του Κασάμι, λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι περνά η μπάλα.

19:14
Αλλαγή

86': Καρτάλης αντί Πιρές, δεύτερη αλλαγή για το Βόλο.

19:14
Corner

85': Κερδίζει κόρνερ ο Βαλμπουενά.

19:13
Κίτρινη Κάρτα

84': Κίτρινη στον Πιρές.

19:12
Αλλαγή

84': Ολοκληρώνονται οι αλλαγές του Ολυμπιακού, Ντόι αντί Παπασταθόπουλου.

19:10
Αλλαγή

82': Ελ Αραμπί αντί Μπακαμπού, Βαλμπουενά αντί Φορτούνη, δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό.

19:09

Ο Φορτούνης εκτελεί απευθείας φάουλ από πλάγια αριστερά, ο Κλέιμαν αιφνιδιάζεται, δεν μπορεί να διώξει σωστά και 0-3.

19:09
Goal

81': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:06
Κόκκινη Κάρτα

78': Αποβολή για τον προπονητή του Βόλου, Κώστα Μπράτσο, για διαμαρτυρία.

19:05

77': Κίτρινη στον Κασάμι για φάουλ στον Τσοκάνη.

19:03
Αλλαγή

75': Πρώτη αλλαγή για το Βόλο, Τάχατος αντί Κάτσε.

19:02
Out

74': Σουτ του Μασούρα από θέση μέσα δεξιά, ψηλά άουτ η μπάλα.

18:58
Out

70': Μακρινό σουτ του Κασάμι, χωρίς τύχη.

18:53
Αλλαγή

65': Μασούρας αντί Χάμες Ροντρίγκες, Γκάρι Ροντρίγκες αντί Κανός, δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό.

18:46
Οφσάιντ

58': Ορθή υπόδειξη οφσάιντ στον Οζέγκοβιτς.

18:39
Corner

51': Κόρνερ παραχωρεί ο Εσκοβάλ για τον Ολυμπιακό, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Φορτούνη.

18:37

48': Κίτρινη στον Λούνα για φάουλ στον Χάμες Ροντρίγκες.

18:34

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.