Καλός μόνο στο πρώτο ημίχρονο ήταν ο Άρης.

Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 1-2.

21:10
Corner

90'+14: Κόρνερ για τον Άρη, περνάει ανεκμετάλλευτο.

21:07
Οφσάιντ

90'+12: Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Χριστοδουλόπουλος.

21:02
Καθυστερήσεις

Οι καθυστερήσεις θα είναι 14 λεπτά. Τα έξι έχουν μετρήσει όσο γίνονταν τα επεισόδια μεταξύ των δύο πάγκων.

21:01

Δεν έφευγε ο Ρουμάνος τεχνικός. Με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων έγινε αυτό.

20:59
Κόκκινη Κάρτα

Κόκκινη στον Ραζβάν Λουτσέσκου.

20:59

Έξαλλος ο Θόδωρος Καρυπίδης. Κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο! «Γκάζια» προς τον πάγκο του ΠΑΟΚ.

20:58

Υπάρχει χειρονομία του Βιεϊρίνια προς τον κόσμο του Άρη. Έχει ξεφύγει η κατάσταση!

20:57

Ένταση και ρίψη αντικειμένων.

20:55
Κίτρινη Κάρτα

90': Κίτρινη στον Κάργα.

20:55

89' Κίτρινη στον Κωνσταντέλια.

20:54
Αλλαγή

88': Ελ Καντουρί αντί Ζιβκοβιτς για τον ΠΑΟΚ.

20:52
Αλλαγή

86': Χριστοδουλόπουλος και Πίρσμαν αντί Πάλμα και Μαζικού για τον Άρη. Μέσα και ο Νταμπό αντί του Ετέμπο.

20:49

82': Κίτρινη στον Φαμπιάνο για διαμαρτυρία.

20:47
Αλλαγή

80': Γκρέι αντί Γκαρσία, Καμάτσο αντί Ιτούρμπε για τον Άρη.

20:42

Μεγάλη ανατροπή ο «Δικέφαλος του Βορρά» και 1-2. Διαπιστώθηκε ότι στην αρχή της φάσης καλυπτόταν ο Σοράρες, ο οποίος κάνει την μπαλιά. Έχασε τη φάση ο Σιαμπάνης, σκόραρε ο Ζίβκοβιτς.

20:41
Goal

74': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:40

73': Ο ΠΑΟΚ σκοράρει με τον Ζίβκοβιτς και το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ στην αρχή της φάσης.

20:37

72': Κίτρινη στον Καμαρά για αψιμαχία με τον Κουλιεράκη.

20:34

Ο Σβαμπ αναλαμβάνει την εκτέλεση, νικάει το Σιαμπάνη και ισοφαρίζει σε 1-1. Στα δεξιά έπεσε ο Έλληνας τερματοφύλακας, από την άλλη πήγε η μπάλα.

20:34
Goal

68': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:32
Πέναλτι

65': Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Μέσω VAR δόθηκε. Ο Μπράμπετς κλωτσάει τον Σβαμπ, ο οποίος προλαβαίνει να πάει πρώτος στην μπάλα.

20:30
Corner

63': Ένα ακόμη κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Τάισον δυσκολεύεται να το εκτελέσει και αυτό και τελικά δεν βρίσκει συμπαίκτη.

20:27
Αλλαγή

62': Μπράντον Τόμας αντί Ολιβέιρα.

20:26

Τελικά εκτέλεσε ο Τάισον το κόρνερ και η άμυνα του Άρη απομάκρυνε.

20:24
Corner

58': Κόρνερ παραχωρεί ο Οντουμπάτζο. Πήγε να το εκτελέσε ο Κωνσταντέλιας και έσκασε κροτίδα κοντά του!

20:24

58': Στα σώματα το δυνατό σουτ του Ετέμπο.

20:21

Έχει μπει καλύτερα ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο.

20:18

51: Κίτρινη στον Οντουμπάτζο.

20:13

47': Κίτρινη στον Σβαμπ.

20:12

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

20:12
Αλλαγή

46': Σάστρε, Σβαμπ και Τάισον μέσα, Κεντζιόρα, Ντάντας και Νάρεϊ έξω για τον ΠΑΟΚ.

20:10

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:54

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

19:54

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

19:52
Out

44': Σέντρα του Σοάρες από τα αριστερά, ο Ολιβέιρα παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει αρκετά έξω.

19:49
Οφσάιντ

42': Ο Καμαρά σκοράρει με ωραίο σκαφτό πλασέ και στη συνέχεια σηκώνεται το σημαιάκι για οφσάιντ.

19:46
Δοκάρι

39': Δοκάρι ξανά για τον Άρη! Από εκτέλεση κόρνερ του Ματέο Γκαρσία στο δεύτερο δοκάρι ο Φαμπιάνο πιάνει ψηλοκρεμαστή κεφαλιά σημαδεύοντας την απέναντι γωνία και στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Κοτάρσκι.

19:45
Δοκάρι

38': Δοκάρι για τον Άρη! Σέντρα από τον Καμαρά, κεφαλιά του Ιτούρμπε και η μπάλα στο οριζόντιο. Στη συνέχεια της φάσης ο Κοτάρσκι έχει κάνει εντυπωσιακή επέμβαση σε κεφαλιά του Νταρίντα. Πολύ μεγάλη ευκαιρία!

19:43
Out

36': Από εκτέλεση φάουλ του Ράφα Σοάρες ο Κάργας πιάνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα μακριά.

19:41
Απόκρουση

34': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Από εκτέλεση κόρνερ του Νάρεϊ ο Κάργας παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Σιαμπάνης μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

19:40

Σαφώς πιο επικίνδυνος έως τώρα ο Άρης, ο οποίος προσπαθεί να χτυπάει στην κόντρα.

19:37
Οφσάιντ

29': Σε θέση οφσάιντ ο Καμαρά, ο οποίος στην εξέλιξη της φάσης με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Κοτάρσκι.

19:34

Ο Κεντζιόρα μέχρι τώρα έχει πρόβλημα στο μαρκάρισμα του Ιτούρμπε.

19:30
Corner

23': Ωραία προσπάθεια ο Ιτούρμπε από αριστερά, πατάει περιοχή, αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη με τη σέντρα του. Κέρδισε ένα κόρνερ και η φάση τελείωσε με επιθετικό φάουλ.

19:26
Out

18: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Αουγκούστο δίνει στο Ολιβέιρα, εκείνος εκτελεί από μέσα αριστερά και αστοχεί.

19:22
Corner

15': Κάνει το σουτ ο Ντάντας, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Αυτό περνάει ανεκμετάλλευτο.

19:20

Ο Πάλμα παίρνει την κόντρα και ξεκινάει την προσπάθειά του από χαμηλά, κάνει κάποια μέτρα με την μπάλα και με ωραίο σουτ εκτός περιοχής ανοίγει το σκορ.

19:19
Goal

12': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

19:18

Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΠΑΟΚ, περιμένει ο Άρης.

19:14
Απόκρουση

6': Αδύναμο σουτ εκτός περιοχής του Ολιβέιρα, μπλοκάρει ο Σιαμπάνης.

19:13
Out

5': Σουτάρει ο Πάλμα εκτός περιοχής και η φεύγει ψηλά.

19:12

Προσπαθούν να βρουν πατήματα οι δύο ομάδες.

19:07

1': Σέντρα στο ματς.

19:06

Αναμονή για να καθαρίσει η ατμόσφαιρα.

19:02

Έγινε η νύχτα μέρα κατά την είσοδο των δύο ενδεκάδων.

18:59

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:54

Αρκετός ο κόσμος στο γήπεδο, το οποίο δεν είναι πάντως γεμάτο.

18:50

Αρκετές οι αλλαγές από τον Τόλη Τερζή στο αρχικό σχήμα του Άρη. Αναμενόμενα βασικοί οι Οντουμπάτζο και Ετέμπο έχοντας εκτίσει τις ποινές τους, θέση στο αρχικό σχήμα παίρνει και ο Ιτούρμπε.

18:46

Δεν είχε ανακοινώσει αποστολή ο Ραζβάν Λουτσέσκου. Τελικά ο Ίνγκασον δεν είναι ούτε στον πάγκο. Κουλιεράκης - Κάργας το δίδυμο στα στόπερ.

18:42

Σε περίπου 20 λεπτά θα γίνει η σέντρα στο ντέρμπι

01:01

Το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 19:00.

Συνθέσεις - Διαιτητές

ΑΡΗΣ
Σιαμπάνης, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μαζικού, Νταρίντα, Ετέμπο, Γκαρσία, Πάλμα, Ιτούρμπε, Καμαρά.
Αναπ: Κουέστα, Καμάτσο, Ενκουλού, Γκρέι, Ντουκουρέ, Νταμπό, Εμπακατά, Χριστοδουλόπουλος, Πίρσμαν.
ΠΑΟΚ
Κοτάρσκι, Κεντζιόρα, Κάργας, Κουλιεράκης, Ρ. Σοάρες, Αουγκούστο, Ντάντας, Νάρεϊ, Κωνσταντέλιας, Α. Ζίβκοβιτς, Ολιβέιρα.
Αναπ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Σάστρε, Βιεϊρίνια, Μιχαηλίδης, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Τάισον, Μπράντον
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Αλ Χακίμ (Σουηδίας) Βοηθοί: Κλίβερ (Σουηδίας), Βίλντε (Σουηδίας) 4ος: Φωτιάς (Πέλλας) VAR: Τσάτζια (Αλβανίας) AVAR: Παπαδάκης (Ηρακλείου)