Λήξη αναμέτρησης, νίκη του Λεβαδειακού με 2-0.

Καθυστερήσεις

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:52
Κίτρινη Κάρτα

86' Κίτρινη και στον Λιάγκα.

20:50

85': Κίτρινη στον Τζου.

20:47

81': Λάθος κοντρόλ από τον Λάρσον, χάνεται η ευκαιρία για τον ΟΦΗ.

20:44
Αλλαγή

80': Στη θέση του Νίκα ο Δούμτσιος.

20:37
Αλλαγή

72': Γερεμέγεφ αντί Γιαννιώτα για τον Λεβαδειακό.

20:34
Απόκρουση

69': Μακρινό σουτ του Παναγιώτου, έχει την απάντηση ο Μανδάς.

20:34

68': Κίτρινη στον Μπελμόντ.

20:32
Απόκρουση

67': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Νίκας φεύγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας από πάσα του Γιαννιώτα, αλλά δεν κάνει καλό πλασέ και ο Μανδάς μπλοκάρει.

20:31
Αλλαγή

66' Μπελμόντ αντί Μεχία για τον Λεβαδειακό.

20:27
Απόκρουση

63': Σουτάρει ο Μπάκιτς από καλή θέση, αποκρούει ο Γκροφ.

20:22
Αλλαγή

57': Γκρόνινγκ αντί Μοσκέρα για τον ΟΦΗ και Τσιλιανίδης αντί Μπιφουμά.

20:16
Out

52': Απευθείας φάουλ από τον Γιαννιώτα, άουτ η μπάλα.

20:15

Καλύτερα μπήκε και στο δεύτερο ημίχρονο ο Λεβαδειακός.

20:11

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

20:09

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:53

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

19:50

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:48

44': Κίτρινη ο Σαχπεκίδης.

19:44
Απόκρουση

40': Νέα ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Από την εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα πάει στο δεύτερο δοκάρι και μέσω καραμπόλας λίγο έλειψε να καταλήξει στα δίχτυα. Νέα σημαντική επέμβαση του Μανδά.

19:43
Απόκρουση

39': Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Σαχπεκίδης μπαίνει στην περιοχή, κάνει το γύρισμα, ο Γιαννιώτας σουτάρει και ο Μανδάς αποκρούει με δυσκολία και παραχωρεί κόρνερ.

19:40

36': Σουτάρει ο Περέα και βρίσκει τον συμπαίκτη του Ντίκο.

19:36

32': Δεν καταφέρνει ο Νίκας να κάνει την τελευταία στιγμή το γύρισμα από καλή θέση.

19:36

31': Κίτρινη στον Πασαλίδη.

19:32

Σέντρα του Γιαννιώτα από μέσα αριστερά, ο Νίκας μπαίνει στην τροχιά της μπάλας και με το σώμα του κάνει το 2-0.

19:31
Goal

27': ΓΚΟΛ ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ!

19:30

25': Κίτρινη στον Διαμαντή.

19:28
Out

23': Σουτάρει ο Μπάκιτς και δεν βρίσκει στόχο.

19:25

Ο Τσάπρας από δεξιά κάνει τη σέντρα προς το κέντρο της άμυνας και ο Διαμαντής με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας της ομάδας του. Πολύ κακή εκτίμηση της φάσης από τον στόπερ του ΟΦΗ.

19:24
Goal

21': ΓΚΟΛ ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ!

19:19
Απόκρουση

16': Σουτάρει ο Μοσκέρα, μπλοκάρει ο Γκροφ.

19:16

Δεν έχει καταφέρει να κάνει κάτι προς το παρόν ο ΟΦΗ.

19:12

8': Επικίνδυνο γύρισμα από τον Γιαννιώτα, δεν βρίσκει την μπάλα ο Σαχπεκίδης.

19:07

Προσπαθούν να κυκλοφορήσουν την μπάλα οι δύο ομάδες.

19:03

1': Σέντρα στο ματς.

18:59

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:54

Δεν είναι πολύς ο κόσμος στο γήπεδο.

18:49

Πολύ καλύτεροι εκτός έδρας οι Κρητικοί μέσα στο 2023, θέλουν να το επιβεβαιώσουν σε ένα ακόμη ματς.

18:45

Πολύ σημαντικό το ματς για τους γηπεδούχους. Είναι τελευταίοι και κάθε βαθμός πια είναι πολύτιμος.

18:41

Η αντίστροφη μέτρηση έχει ξεκινήσει για τη σέντρα.

01:01

Ο αγώνας ξεκινά στις 19:00 της Κυριακής (12/3).

Συνθέσεις - Διαιτητές

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Γκροφ, Τσάπρας, Βινίσιους, Λιάγκας, Παζ, Παναγιώτου, Χάμοντ, Μεχία, Νίκας, Γιαννιώτας, Σαχπιεκίδης.
Αναπ: Στογιάνοβιτς, Ντεντάκης, Τζιμόπουλος, Βήχος, Σκ΄βαρκα, Συμελίδης, Μπελμόντ, Γερεμέγεφ, Δούμτσιος
ΟΦΗ
Μανδάς, Λάρσον, Διαμαντής, Πασαλίδης, Θοράρινσον, Μπιφουμά, Ντιουσέ, Μπάκιτς, Τοράλ, Μοσκέρα, Ντίκο.
Αναπ: Χριστογεώργος, Μαρινάκης, Τζου, Γιαννούλης, Γκρόνινγκ, Τσιλιανίδης, Γιοχού, Περέα, Μπαλογιάννης.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Σαμοΐλης (Αθηνών) 4ος: Ματσούκας (Αιτ/νιας) VAR: Κουμπαράκης (Κυκλάδων) ΑVAR: Τριανταφύλλου (Αρκαδίας)