19:27

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:26
Σχόλιο

Τεράστιας σημασίας νίκη για τη Λαμία στη μάχη της παραμονής η οποία με το 2-1 προσπερνά Ιωνικό και Λεβαδειακό. Στους 16 η ομάδα του Βόκολου, 15 για τους Νικαιώτες που παίζουν με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και 14 για τον Λεβαδειακό που έχασε 6-0 από τον Ολυμπιακό. Χάνει έδαφος για την Ευρώπη ο Άρης που μένει στους 37 πόντους, υποχωρεί 6ος μιας και ο Βόλος μετά τη νίκη του στα Γιάννενα επί του ΠΑΣ με 1-0 έχει 39. Ο Σλίβκα στο 15' το 1-0, ο Βέργος στο 27' το 2-0 και ο Μπράμπετς στο 44ο λεπτό το 2-1.

19:25
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, Λαμία - Άρης 2-1.

19:24
Out

90+4': Κάθετη του Χριστοδουλόπουλου για τον Μπράμπετς δεν μπορεί να την προλάβει ο μπακ του Άρη.

19:23
Κίτρινη Κάρτα

90+3': Κίτρινη βλέπει ο Γκρέι.

19:23
Απόκρουση

90+3': Ο Νταρίντα ξανά στη γωνία, εκτελεί και ο Γκαραβέλης μπλοκάρει.

19:23
Corner

90+3': Ο Νταρίντα στο κόρνερ, διώχνει σε νέο κόρνερ ο Μανούσος.

19:22
Corner

90+2': Ο Χριστοδουλόπουλος μέσα στην περιοχή κάνει το σουτ, σωτήρια σε κόρνερ ο Σαραμαντάς.

19:22

90+2': Κάνει καθυστέρηση ο Γκαραβέλης και δέχεται κίτρινη κάρτα.

19:21
Απόκρουση

90+1': Σέντρα του Οντουμπάγιο από τα δεξιά, διώχνει ο Βασιλαντωνόπουλος.

19:20
Απόκρουση

90': Σουτ του Γκρέι, ο Γκαραβέλης μπλοκάρει την μπάλα.

19:20
Καθυστερήσεις

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 4 θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:18

88': Ο Νταρίντα ξανά στη γωνία, διώχνει ο Παπαδόπουλος που κερδίζει και το φάουλ.

19:17
Corner

87': Κόρνερ για τον Άρη, εκτελεί ο Νταρίντα, κεφαλιά του Οντουμπάγιο, κεφαλιά του Παπαδόπουλου και νέο κόρνερ.

19:15

Η βροχή έχει δυναμώσει στη Λαμία.

19:14

84': Κίτρινη στον Μπράμπετς.

19:12
Αλλαγή

82': Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μανούσος αντί του Σλίβκα και ο Σαραμαντάς αντί του Μαρτίνεθ,

19:12
Αλλαγή

82': Μαζικού αντί Πίρσμαν στην πέμπτη και τελευταία αλλαγή του Άρη,

19:11

81': Κίτρινη κάρτα στον Σλίβκα.

19:10
Απόκρουση

80': Ο Μαρτίνεθ στο κόρνερ, διώχνει ο Κουέστα.

19:10
Corner

80': Ασυνεννοησία Ετέμπο, Κουέστα καθώς ο πρώτος γυρίζει την μπάλα στον τερματοφύλακα του που ήταν εκτός θέσης, κέρδος το κόρνερ για τη Λαμία.

19:08
Out

78': Νέα ευκαιρία για τον Άρη, ο Νταρίντα με ωραία ενέργεια από τον άξονα πασάρει στον Καμάτσο και εκείνος από τα αριστερά τη γυρίζει ωραία στον Γκρέι που από το ύψος της περιοχής δεν μπορεί να σκοράρει.

19:04
Αλλαγή

74': Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία, ο Βασιλαντωνόπουλος περνά στο ματς αντί του Νούνιες.

19:03
Οφσάιντ

73': Ο Καμάτσο για τον Γκρέι που δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά, αλλά η φάση ως μη γενόμενη καθώς υπάρχει οφσάιντ.

19:02
Απόκρουση

72': Ο Καμάτσο στην πρώτη του επαφή με την μπάλα κάνει σουτ, είναι αδύναμο, δεν ανησυχεί ο Γκαραβέλης.

18:59
Αλλαγή

69': Διπλή αλλαγή ξανά για τον Άρη. Ο Χριστοδουλόπουλος στη θέση του Ιτούρμπε και ο Καμάτσο στη θέση του Ματέο Γκαρσία.

18:58
Σχόλιο

Έχει ανέβει αισθητά στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης, αλλά και η Λαμία είναι επικίνδυνη μπροστά...

18:55

Ξεκίνησε να βρέχει...

18:52
Out

62': Νέα ευκαιρία του Άρη για το 2-2. Ο Πάλμα εκτελεί κόρνερ, ο Φαμπιάνο εντελώς αμαρκάριστος στα όρια της περιοχής κάνει κακό τελείωμα.

18:51
Απόκρουση

60': Ευκαιρία της Λαμίας για το 3-1. Ο Σλίβκα με ωραία ενέργεια πασάρει στον Μαρτίνεθ ο οποίος αποφεύγει τον αντίπαλό του κάνει το δυνατό σουτ όμως ο Κουέστα με εντυπωσιακή επέμβαση σώζει την εστία του.

18:49
Αλλαγή

59': Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία, ο Στάνκο στη θέση του Ασκόφσκι.

18:48
Απόκρουση

58': Ωραία κυκλοφορία των παικτών του Άρη μακρινό σουτ του Ιτούρμπε από θέση έξω αριστερά ο Γκαραβέλης μπλοκάρει.

18:45
Out

55': Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Ωραία σέντρα από τα αριστερά του Πίρσμαν, ο Ματέο Γκαρσία ανενόχλητος πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Γκαραβέλη.

18:44
Απόκρουση

54': Κόρνερ για τον Άρη, το εκτελεί ο Ματέο Γκαρσία, διώχνει ο Τζανετόπουλος.

18:42
Απόκρουση

52': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη από τα δεξιά και εκτός περιοχής του Γκαραβέλη, εκτελεί ο Ιτούρμπε και ο πορτιέρο της Λαμίας μπλοκάρει.

18:38
Απόκρουση

48': Σέντρα του Νουνιες από τα αριστερά, ο Μαρτίνεθ θέλει να πιάσει με τη μία το σουτ, ενώ έπεφτε, διώχνει ο Πίρσμαν.

18:36
Αλλαγή

46': Δύο αλλαγές για τον Άρη. Ο Φαμπιάνο αντί του Ενκουλού και ο Γκρέι αντί του Πάλμα. Χωρίς αλλαγές η Λαμία.

18:36

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

18:22
Σχόλιο

Σε ένα ωραίο πρώτο ημίχρονο η Λαμία προηγείται 2-1 του Άρη με τα γκολ των Σλίβκα (15') και Βέργου (27'), ενώ οι "κίτρινοι" μείωσαν στο 44ο λεπτό με τον Μπράμπετς.

18:21

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Λαμία - Άρης 2-1.

18:20
Οφσάιντ

45+1': Δοκάρι με τον Ματέο Γκαρσία για τον Άρη, αλλά από θέση οφσάιντ. Ως μη γενόμενη η φάση.

18:19

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, 1 επιπλέον θα έχουμε.

18:18

Φάουλ για τον Άρη από τα δεξιά και αρκετά μακριά από την περιοχή, ο Πάλμα στην εκτέλεση, καλή κίνηση του Νταρίντα που πιάνει την κεφαλιά, ο Μπράμπετς στο δεύτερο δοκάρι με νέα κεφαλιά μειώνει σε 2-1.

18:18
Goal

44': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

18:16
Out

42': Ο Νταρίντα πασάρει για τον Ετέμπο μακρινό σουτ του Νιγηριανού πολλά μέτρα άουτ από την εστία του Γκαραβέλη.

18:15
Απόκρουση

41': Φάουλ από πλάγια δεξιά για τη Λαμία στην εκτέλεση ο Μαρτίνεθ, ο Κουέστα μπλοκάρει σταθερά.

18:12
Απόκρουση

38': Ωραία "γλυκιά" σέντρα του Οντουμπάγιο από τα δεξιά δεν υπάρχει συμπαίκτης του και ο Γκαραβέλης μπλοκάρει.