Εξέλιξη αγώνα
21:25

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Από τον Σταύρο Ιωαννάτο, που ήταν στη Νέα Φιλαδέλφεια για λογαριασμό του a-sports.gr, καλό βράδυ.

21:24

Η ΑΕΚ κερδίζει με 3-0 τον Άρη, φτάνει τους 47 βαθμούς και ανεβαίνει στην κορυφή της κατάταξης. Μένουν στους 31 και στην πέμπτη θέση οι Θεσσαλονικείς.

21:24
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Τέλος στο ματς.

21:23
Αλλαγή

90+4': Σγούρος αντί Ματέο Γκαρσία για τον Άρη.

21:23
Απόκρουση

90+3': Απειλεί η ΑΕΚ, με τον Κουέστα να εξουδετερώνει το κοντινό πλασέ του Τσούμπερ. Έφτασε κοντά στο 4-0 εδώ η Ένωση.

21:20
Καθυστερήσεις

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:18

Ο Αραούχο κλέβει τη μπάλα στο χώρο του κέντρου, φτάνει μέχρι την αντίπαλη περιοχή, πασάρει αριστερά στον Πινέδα που δεν δυσκολεύεται να σκοράρει για το 3-0.

21:18
Goal

89': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:16
Corner

87': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ ο Αραούχο που περνά ανεκμετάλλευτο.

21:13
Κίτρινη Κάρτα

84': Κίτρινη κάρτα στον Μουκουντί.

21:08
Αλλαγή

80': Τριπλή αλλαγή η ΑΕΚ. Έξω ο Χατζισαφί, μέσα ο Σιντιμπέ, έξω ο Γιόνσον, μέσα ο Μάνταλος εκτός και ο Λιβάι Γκαρσία για να μπει ο Τσούμπερ.

21:07

78': Κίτρινη κάρτα στον Νταμπό για διαμαρτυρία.

21:05

Ο Αραούχο δίνει την κάθετη στον Γκατσίνοβιτς που μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει με το δεξί τον Κουέστα γράφοντας το 2-0.

21:05
Goal

76': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:03
Out

74': Ο Γκατσίνοβιτς μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, κάνει το διαγώνιο συρτό σουτ, λίγο έξω η μπάλα, Καλή στιγμή αυτή για την Ένωση.

21:01
Αλλαγή

71': Μαζικού αντί Οντουμπάγιο για τον Άρη.

20:59
Αλλαγή

70': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Γκατσίνοβιτς αντί Σιμάνσκι και Ελίασον αντί Άμραμπατ.

20:58
Corner

69': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν αποφέρει κάτι.

20:57
Απόκρουση

68': Ευκαιρία για τον Άρη! Σέντρα Φαμπιάνο από τα δεξιά, ο Μπράμπετς κάνει την κεφαλιά, η μπάλα σκάει στο έδαφος όμως ο Αθανασιάδης οριζοντιώνεται και αποκρούει σε κόρνερ.

20:54
Απόκρουση

64': Σουτ εκτός περιοχής και αριστερά από τον Πινέδα, πέφτει και μπλοκάρει ο Κουέστα.

20:50
Αλλαγή

61': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Γκρέι δίνει τη θέση του στον Νταμπό.

20:49
Κόκκινη Κάρτα

60': Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ετέμπο για πάτημα στον Σιμάνσκι και αποβολή. Μένουν με 10 οι Θεσσαλονικείς.

20:46
Σχόλιο

55': Έχει αναθαρρήσει ο Άρης τα τελευταία λεπτά...

20:42

Στο έδαφος ο Φαμπιάνο καθώς τον βρήκε με το γόνατο ο Αθανασιάδης στην έξοδό του, δεν υπάρχει πέναλτι σύμφωνα με διαιτητή και VAR. Διαμαρτύρονται δικαιολογημένα οι φιλοξενούμενοι...

20:41
Out

52': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, διπλή! Φάουλ - γέμισμα του Νταρίντα από τον άξονα, ο Αθανασιάδης κάνει κακή έξοδο, κεφαλιά του Ιτούρμπε, πάνω στη γραμμή διώχνει ο Χατζισαφί και στην επαναφορά ο Γκρέι από κοντά σουτάρει ψηλά.

20:40

51': Κίτρινη κάρτα και στον Σιμάνσκι τώρα για φάουλ στον Ιτούρμπε.

20:36

46': Κίτρινη κάρτα στον Ετέμπο για επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Άμραμπατ.

20:35

46': Έναρξη δεύτερου μέρους, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.