Εξέλιξη αγώνα
20:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

20:52

Ο Άρης κερδίζει με 3-0 τον Αστέρα Τρίπολης, φτάνει τους 28 βαθμούς και προσπερνά τον Βόλο στη 5η θέση της κατάταξης. Μένουν ένατοι και ισόβαθμοι με τον ΠΑΣ Γιάννινα στους 17 οι φιλοξενούμενοι.

20:52
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Τέλος στο ματς.

20:52
Κίτρινη Κάρτα

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας.

20:51
Καθυστερήσεις

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:50

Έπειτα από αδράνεια της άμυνας του Αστέρα Τρίπολης, ο Μαντσίνι πασάρει στον Καμάτσο που με ψύχραιμο πλασέ ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

20:48
Goal

90': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:45
Αλλαγή

86': Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Καπίγια αντί Κρέσπι και Κωστέας αντί Μουνάφο.

20:42

83': Βγαίνει έξω από την περιοχή του και διώχνει με τάκλιν ο Παπαδόπουλος σε μακρινή μπαλιά του Μαντσίνι.

20:36
Αλλαγή

77': Αλλαγή για τους Θεσσαλονικείς. Ιτούρμπε αντί Νταρίντα.

20:34
Αλλαγή

76': Αλλαγή για τους Αρκάδες. Έξω ο Σίτο, μέσα ο Ριέρα.

20:33
Out

74': Σουτ του Νταμπό από το ημικύκλιο, πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου.

20:31
Οφσάιντ

72': Οφσάιντ ο Οντουμπάγιο, σωστό.

20:28
Αλλαγή

70': Νέα αλλαγή για τους γηπεδούχους, με τον Καμάτσο να αντικαθιστά τον Γκρέι.

20:24
Αλλαγή

66': Αλλαγή για τον Άρη. Νταμπό αντί Μανού Γκαρθία.

20:22

Έγινε και ο απαιτούμενος έλεγχος από τους VARίστες, ήταν σε αντικανονική θέση ο Γκαρντάβσκι στο ξεκίνημα της φάσης.

20:21
Οφσάιντ

62': Ο Κρέσπι στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, μετά από πάσα του Γκαρντάβσκι, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

20:19

Πιο επικίνδυνοι οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο ημίχρονο...

20:15
Out

56': Από τα δεξιά η εκτέλεση του κόρνερ, κεφαλιά του Καστάνο από καλή θέση, άουτ.

20:14
Απόκρουση

56': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Τιλίκα σουτάρει χαμηλά έξω από την περιοχή, πέφτει στην αριστερή του γωνία ο Κουέστα και αποκρούει σε κόρνερ.

20:13
Οφσάιντ

55': Οφσάιντ ο Μαντσίνι, ήταν εκτεθειμένος.

20:10
Corner

52': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα δεξιά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

20:05

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

20:04
Αλλαγή

Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, με τον Γκαρντάβσκι να παίρνει τη θέση του Μπερτόγλιο.

19:47

Ο Άρης πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος με 2-0 του Αστέρα Τρίπολης χάρη στα τέρματα των Μανού Γκαρθία (19') και Φαμπιάνο (32').

19:47

Ολοκληρώνεται το πρώτο ημίχρονο.

19:45

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.

19:42
Corner

41': Από τα δεξιά η εκτέλεση του κόρνερ με τον Τιλίκα, δεν αποφέρει κάτι.

19:40
Απόκρουση

40': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Κρέσπι σουτάρει από τα όρια της περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Ετέμπο, παίρνει ύψος και ο Κουέστα τη διώχνει σε κόρνερ.

19:38
Out

38’: Σουτ του Φαμπιάνο από τα 40 μέτρα, αρκετά δίπλα από την αριστερή κάθετη δοκό του Παπαδόπουλου.

19:35
Corner

33': Κόρνερ για τους Αρκάδες από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:33

Ωραία κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ για τους Θεσσαλονικείς με τον Μαντσίνι να δίνει στον Μαζικού, που γυρίζει για τον Γκρέι, σουτ του Τζαμαϊκανού φορ που βγαίνει πάσα στον Νταρίντα, γύρισμα για τον Φαμπιάνο που από κοντά κάνει το 2-0.

19:32
Goal

32': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

19:27
Corner

26': Κόρνερ για τους γηπεδούχους, από τα αριστερά το εκτελεί ο Μαντσίνι, απευθείας στα χέρια του Παπαδόπουλου η μπάλα.

19:24
Απόκρουση

23': Απειλούν οι γηπεδούχοι, με τον Νταρίντα να εκτελεί μέσα από την περιοχή κα τον Παπαδόπουλο να αποκρούει αρχικά με τα πόδια και στη συνέχεια να μπλοκάρει.

19:20

Ο Μαντσίνι στο κόρνερ, απομακρύνει η άμυνα των φιλοξενούμενων, με τη μπάλα να στρώνεται στον Μανού Γκαρθία που την κατεβάζει και σουτάρει εκτός περιοχής στέλνοντάς τη στα δίχτυα για το 1-0.

19:19
Goal

19': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

19:18
Corner

19': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά.

19:17
Απόκρουση

16': Ο Μπερτόγλιο σεντράρει από τα δεξιά, ο Μουνάφο στο πρώτο δοκάρι κάνει τη γυριστή κεφαλιά αλλά ο Κουέστα μπλοκάρει.

19:11
Out

11': Μακρινό σουτ του Οντουμπάγιο, πολύ άστοχο.

19:06

Δεν υπάρχει κάτι το αξιοσημείωτο στο πρώτο πεντάλεπτο...

19:01

1': Σέντρα στο ματς.

18:57

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:52

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, οι «κίτρινοι» είχαν φύγει με το διπλό (0-2) από την Τρίπολη με τέρματα των Γκρέι (20') και Εμπακατά (60').

18:47

Οι Αρκάδες από την άλλη, με τον Άκη Μάντζιο πλέον στην τεχνική τους ηγεσία, προέρχονται από το άνετο 3-0 επί της Λαμίας στο «Θ. Κολοκοτρώνης». Με 17 βαθμούς ισοβαθμούν με τον ΠΑΣ Γιάννινα στην 9η θέση της κατάταξης και θα παλέψουν για ένα θετικό αποτέλεσμα που θα τους βάλει ξανά σε τροχιά πλέι οφ.

18:44

Οι γηπεδούχοι είναι έκτοι με 25 βαθμούς και θέλουν να επιστρέψουν στις επιτυχίες, μετά την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τον ΠΑΟΚ, ώστε να αυξήσουν τη διαφορά από τις ομάδες που βρίσκονται από κάτω τους.

18:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε συντροφιά την εξέλιξη του αγώνα Άρης - Αστέρας Τρίπολης, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.