Σχόλιο

Εύκολο διπλό για τον Ολυμπιακό στην έδρα του Ιωνικού, με 32 βαθμούς πλησιάζει την ΑΕΚ στους 3 πόντους και παραμένει στο -10 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό. Οι Νικαιώτες διατηρούνται ουραγοί με 8 βαθμούς.

23:25
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

90'+4: Λήξη του αγώνα, 0-2.

23:24
Corner

90'+3: Σουτ του Σαμασέκου από αριστερά της περιοχής, δύσκολα διώχνει σε κόρνερ ο Χουτεσιώτης, κόρνερ που περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

23:22
Out

90'+2: Κεφαλιά του Ούγκο Σόουζα μετά την εκτέλεση του κόρνερ, άουτ.

23:22
Corner

90'+1: Κόρνερ παραχωρεί ο Παπασταθόπουλος για τον Ιωνικό.

23:21
Καθυστερήσεις

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:21
Out

90': Ωραία μπαλιά του Εμβιλά στον αφύλακτο Ελ Αραμπί, ο οποίος σουτάρει χωρίς χρονοτριβή από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι.

23:18
Απόκρουση

88': Στην αντεπίθεση σουτ του Χρήστου Ιωαννίδη εκτός περιοχής, πέφτει και μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

23:18

88': Ο Ελ Αραμπί πάει να εκμεταλλευθεί ένα λάθος της άμυνας του Ιωνικού, πασάρει στον Μπουχαλάκη, που σουτάρει και βάζει σωτήρια την κόντρα ο Χρήστος Ιωαννίδης.

23:17
Corner

86': Σουτ του Γκάρι Ροντρίγκες από δεξιά της περιοχής, ο Τσιγκρίνσκι με τάκλιν διώχνει σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

23:15
Αλλαγή

84': Ολοκληρώνονται και οι αλλαγές του Ολυμπιακού, Σαμασέκου αντί Ίνμπομ Χουάνγκ, Μπουχαλάκης αντί Χάμες Ροντρίγκες.

23:12
Αλλαγή

81': Κάνιας αντί Ρουμπουλάκου, Χρήστος Ιωαννίδης αντί Φαντιγκά, ολοκληρώνονται οι αλλαγές του Ιωνικού.

23:11
Out

80': Εκτελεί από δεξιά ο Χάμες Ροντρίγκες, δυνατή κεφαλιά του Μασούρα, άουτ.

23:11
Corner

80': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό παραχωρεί ο Ούγκο Σόουζα.

23:04
Αλλαγή

74': Ελ Αραμπί αντί Μπακαμπού, Γκάρι Ροντρίγκες αντί Μπιέλ, δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό.

22:56
Αλλαγή

66': Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Μασούρας αντί Φορτούνη.

22:55
Αλλαγή

65': Καμπράλ αντί Άοσμαν, Ελευθεριάδης αντί Λοβέρα, δύο αλλαγές για τον Ιωνικό.

22:52
Κίτρινη Κάρτα

61': Κίτρινη στον Άοσμαν για διαμαρτυρία.

22:46
Απόκρουση

56': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χάμες Ροντρίγκες, αποκρούει ο Χουτεσιώτης.

22:45
Απόκρουση

54': Σουτ στην κίνηση από τον Χάμες Ροντρίγκες από δεξιά της περιοχής, μπλοκάρει εύκολα ο Χουτεσιώτης.

22:41
Αλλαγή

51': Μάντζης αντί Μασάς, αναγκαστική αλλαγή για τον Ιωνικό, τραυματίας ο Μασάς.

22:36

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.