Εξέλιξη αγώνα
22:01

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

22:01

Σπουδαία νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1 επί της ΑΕΚ. Μεγάλη βαθμολογική ανάσα για τους Ηπειρώτες, που φτάνουν τους 14 βαθμούς. Μένει στους 35 η Ένωση και βλέπει τη διαφορά της από τον Παναθηναϊκό να πηγαίνει στο -7 λίγες μέρες πριν από τη μεταξύ τους «μάχη».

22:01
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Τέλος στο ματς.

21:58
Κίτρινη Κάρτα

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Τσιντώτα για καθυστέρηση.

21:55

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Άμραμπατ.

21:55

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Εραμούσπε για καθυστέρηση.

21:55
Καθυστερήσεις

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:53
Αλλαγή

89': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Έξω ο Μορέιρα, μέσα ο Σταματελόπουλος.

21:47
Out

84': Ο Μορέιρα στρώνει στον Μπάλαν που σουτάρει άουτ. Αυτή είναι η πρώτη τελική του ΠΑΣ Γιάννινα στο δεύτερο μέρος.

21:47
Corner

84': Από τα αριστερά εκτελείται το κόρνερ, βγάζουν τη μπάλα από τα καρέ τους οι γηπεδούχοι.

21:46
Απόκρουση

84': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Φαλτσαριστό σουτ του Χατζισαφί έξω από την περιοχή, μεγάλη απόκρουση του Τσιντώτα σε κόρνερ.

21:46
Corner

83: Κόρνερ για τον «Δικέφαλο» από τα αριστερά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

21:43
Αλλαγή

79': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Τζίμας αντί Παμλίδη.

21:41

77’: Κίτρινη κάρτα στον Παμλίδη.

21:39
Out

74': Στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα, ο Τσούμπερ πιάνει το συρτό σουτ από τα αριστερά της περιοχής, φεύγει μόλις άουτ. Καλή στιγμή εδώ για την ΑΕΚ.

21:37
Αλλαγή

73': Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Τσούμπερ στη θέση του Πινέδα.

21:36
Απόκρουση

72': Κάθετη του Γιόνσον προς τον Φαν Βέερτ, δυνατή όμως, μαζεύει ο Τσιντώτας.

21:32
Αλλαγή

67': Λιάσος αντί Ριένστρα για τους γηπεδούχους.

21:30
Απόκρουση

65': Σέντρα του Άμραμπατ από τα δεξιά, κεφαλιά του Φαν Βέερτ στο δεύτερο δοκάρι, στην αγκαλιά του Τσιντώτα.

21:29
Αλλαγή

65': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Φερνάντες αφήνει τη θέση του στον Φαν Βέερτ.

21:27
Out

62': Μονοκόμματο πλασαριστό σουτ του Σιντιμπέ έξω από την περιοχή και δεξιά, άουτ.

21:20
Σχόλιο

56': Πιέζει ασταμάτητα η Ένωση που ψάχνει άμεσα την ισοφάριση.

21:16

Ο Γιόνσον πασάρει στον Πινέδα, αυτός στον Αραούχο που από πλάγια αριστερά εντός περιοχής με πλασέ μειώνει σε 2-1.

21:14
Goal

51': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:13
Out

50': Τεχνικό σουτ από τον Αραούχο μέσα από την περιοχή, σημαδεύοντας την απέναντι γωνία, λίγο έξω η μπάλα.

21:12
Corner

49': Από τα δεξιά η εκτέλεση του κόρνερ, δεν αποφέρει κάτι.

21:11
Δοκάρι

48': Συρτό σουτ του Φερνάντες από τα αριστερά της περιοχής, στην κλειστή του γωνία ο Τσιντώτας βρίσκει τη μπάλα που ακουμπάει και λίγο το δοκάρι και καταλήγει κόρνερ.

21:09

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.

20:53
Σχόλιο

Πιο αποτελεσματικοί οι Ηπειρώτες από την Ένωση, που είναι και αποκαρδιωτική στα μετόπισθεν, πηγαίνουν στα αποδυτήρια έχοντας σημαντικό προβάδισμα για τη νίκη.

20:51

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚ 2-0.

20:49

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:48
Οφσάιντ

44': Οφσάιντ ο Μπάλαν, ήταν σε αντικανονική θέση.

20:43
Out

40': Με δύναμη προς το δεύτερο δοκάρι η εκτέλεση από τον Φερνάντες, άουτ η μπάλα.

20:42

39': Φάουλ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, αρκετά κοντά στην περιοχή του ΠΑΣ Γιάννινα.

20:39
Απόκρουση

35': Σουτ του Σιντιμπέ από πλάγια θέση δεξιά μέσα στην περιοχή, μπλοκάρει ο Τσιντώτας.

20:36

Ο Σόρια τη σέντρα από τα δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι ο Μπάλαν κερδίζει στον αέρα τον Βίντα και με κεφαλιά γράφει το 2-0.

20:36
Goal

32': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

20:34
Out

29': Ο Μορέιρα κάνει ένα συρτό σουτ, ο Παμλίδης πάει να βάλει την προβολή στο δεύτερο δοκάρι για λίγο όμως δεν μπορεί να τη βρει.

20:31
Out

26': Νέα μεγάλη φάση για τον «Δικέφαλο»! Μετά από γέμισμα του Χατζισαφί στην περιοχή του ΠΑΣ Γιάννινα, ο Βίντα στο πίσω στο δοκάρι γυρίζει για τον Σιντιμπέ που αστοχεί με προβολή μέσα από τη μικρή περιοχή.

20:29
Out

24': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Άμραμπατ σεντράρει από τα αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι ο Λιβάι Γκαρσία πηδάει στο… Θεό και παίρνει την κεφαλιά, λίγο έξω.