Εξέλιξη αγώνα
20:01

Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:59

Δίκαιο τρίποντο για τους «κίτρινους», που θα μπορούσαν να είχαν «καθαρίσει» πιο εύκολα το ματς. Με 25 βαθμούς ο Άρης πιάνει στην 5η θέση τον Βόλο, παρέμειναν στους 16 πόντους και στην 8η θέση οι Αγρινιώτες.

19:59
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

90'+5: Λήξη του αγώνα, 1-0.

19:54
Καθυστερήσεις

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:54
Κίτρινη Κάρτα

90': Κίτρινη στον Καρέλη για φάουλ στον Νταμπό.

19:53
Αλλαγή

89': Εμπακατά αντί Πάλμα, τρίτη αλλαγή για τον Άρη και αναγκαστική.

19:52

89': Ο Πάλμα έχει τραυματιστεί, αποχωρεί με φορείο.

19:50

86': Κίτρινη στον Ετέμπο για διαμαρτυρία.

19:47
Out

83': Μακρινό σουτ του Ιτούρμπε, άουτ.

19:45
Out

82': Ο Γκρέι χάνει τεράστια ευκαιρία για το 2-0! Ο Οντουμπάγιο το γύρισμα από δεξιά, ο Γκρέι από το ύψος του πέναλτι αστοχεί σε κενή εστία.

19:44
Out

81': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, σέντρα του Χουχούμη από αριστερά, κοντινή προβολή του Ζοάο Πέδρο, δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα. Ήταν η σημαντικότερη ευκαιρία του Παναιτωλικού σε όλο το ματς.

19:43
Αλλαγή

80': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη, Ιτούρμπε αντί Μανού Γκαρθία.

19:42

78': Ο Γκρέι μπαίνει στην περιοχή από δεξιά και γυρίζει στον Μανού Γκαρθία, που κάνει την κοντινή προβολή, αλλά η μπάλα σταματά στον Λιάβα, ήταν μεγάλη ευκαιρία αυτή για τον Άρη για το 2-0.

19:39
Αλλαγή

76': Δύο αλλαγές για τον Παναιτωλικό, Ξενιτίδης αντί Νταγκό, Ζοάο Πέδρο αντί Κολοβού.

19:35
Αλλαγή

72': Νταμπό αντί Μαντσίνι, πρώτη αλλαγή για τον Άρη.

19:33
Αλλαγή

69': Σενγκέλια αντί Μάρτενσον, πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό.

19:33
Out

69': Από την εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα καταλήγει στον Πίρσμαν, που πιάνει ένα μακρινό και άστοχο σουτ.

19:32

68': Κίτρινη στον Μάρτενσον.

19:31
Corner

68': Στην αντεπίθεση ο Άρης με τον Πάλμα να πασάρει στον Γκρέι, που πλασάρει από πλάγια δεξιά και διώχνει σε κόρνερ ο Φλόρες.

19:31
Corner

67': Εκτελεί το κόρνερ ο Ντίας από αριστερά, ο Μλάντεν το σουτ στην κίνηση και κόντρα στον Φαμπιάνο για το δεύτερο σερί κόρνερ των Αγρινιωτών, που περνά ανεκμετάλλευτο.

19:30
Corner

66': Κόρνερ παραχωρεί ο Οντουμπάγιο για τον Παναιτωλικό.

19:27
Απόκρουση

64': Φαλτσαριστό πλασέ του Πάλμα εκτός περιοχής και αριστερά, σε ετοιμότητα ο Ανέστης.

19:23
Απόκρουση

60': Πλασέ του Μαντσίνι εκτός περιοχής, μπλοκάρει εύκολα ο Ανέστης.

19:15

Ο Μαντσίνι τη σέντρα από αριστερά, ο Γκρέι με κοντινή κεφαλιά και χωρίς ισορροπία στο δεύτερο δοκάρι βρίσκει δίχτυα για το 1-0.

19:15
Goal

52': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

19:11
Απόκρουση

48': Ο Οντουμπάγιο μπαίνει στην περιοχή κερδίζοντας κάποιες κόντρες, αδύναμο όμως το σουτ που κάνει και μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Ανέστης.

19:09

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.