Εξέλιξη αγώνα
20:31

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:29

Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα μένουν στο 1-1. Στους 10 βαθμούς πηγαίνουν οι γηπεδούχοι, στους 11 οι Ηπειρώτες μαζί με Λεβαδειακό και ΟΦΗ.

20:29
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Τέλος στο ματς.

20:27
Κίτρινη Κάρτα

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Βασιλακάκη.

20:22
Καθυστερήσεις

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:20
Αλλαγή

88': Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Μπεχαράνο αφήνει τη θέση του στον Βασιλακάκη.

20:17
Αλλαγή

86': Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Μπάλαν αντί Σταματελόπουλου.

20:16
Αλλαγή

84’: Αλλαγή για τη Λαμία. Έξω ο Μανούσος, μέσα ο Μπάμπης.

20:11
Out

77': Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους! Με υπέροχη κάθετη ο Παντελάκης βρίσκει τον Σταματελόπουλο ο οποίος βρίσκεται απέναντι από τον Σαράνοφ αλλά το πλασέ που επιχειρεί καταλήγει ελάχιστα άουτ.

20:08

Ελέγχθηκε η φάση για πιθανό οφσάιντ, αλλά όλα ήταν νομότυπα.

20:07

Φάουλ - γέμισμα του Σόρια από τα δεξιά, ο Παντελάκης στην πρώτη κεφαλιά και ο Κορνέζος στην προσπάθειά του να απομακρύνει στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Σαράνοφ. Αυτογκόλ και 1-1...

20:07
Goal

74': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

20:06

74': Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη.

20:03
Αλλαγή

72': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Τζίμας παίρνει τη θέση του Λιάσου.

20:01

Μετά και από εξέταση από τον VAR, το γκολ μετρά κανονικά.

20:01

Χαμηλή σέντρα Γκοράνοφ από τα αριστερά, αδράνεια στην άμυνα των φιλοξενούμενων, η μπάλα φτάνει στον Μπεχαράνο που με προβολή στο δεύτερο δοκάρι σκοράρει για το 1-0.

19:58
Goal

66': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

19:58

66': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά με τον Μπεχαράνο, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:56
Αλλαγή

65’: Αλλαγή για τη Λαμία. Σλίβκα αντί Ντε Βινσέντι.

19:53
Corner

62': Από τα αριστερά εκτελείται το κόρνερ όμως δεν φέρνει κάποιο όφελος.

19:53

62': Μακρινό σουτ του Τζανδάρη, η μπάλα κοντράρει και βγαίνει για λίγο κόρνερ.

19:48
Απόκρουση

56’: Μακρινό συρτό σουτ του Καραχάλιου, εύκολη λεία για τον Σαράνοφ.

19:44
Corner

52': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα αριστερά, απομακρύνει ο Κορνέζος και στη συνέχεια ο Ριένστρα κάνει φάουλ στον Σιμόν.

19:43

50': Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο.

19:38

47’: Ο Μπεχαράνο πατά χαμηλά στο πόδι τον Καραχάλιο, δεν υπάρχει φάουλ σύμφωνα με τον ρέφερι.

19:36

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

19:20

Στο 0-0 Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα, με τους φιλοξενούμενους να είναι πιο επικίνδυνοι έχοντας και δοκάρι στο 29' με τον Παντελάκη.

19:19

Φινάλε στο πρώτο μέρος.

19:16

Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

19:15
Out

45': Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, με τον Καραχάλιο να σουτάρει με δύναμη από μακριά στέλνοντας τη μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σαράνοφ.

19:12

41': Κίτρινη κάρτα στον προπονητή της Λαμίας, Σάββα Παντελίδη, για διαμαρτυρία.

19:11
Οφσάιντ

39’: Οφσάιντ ο Σταματελόπουλος, αλλά καλυπτόταν.

19:06

35’: Κίτρινη κάρτα στον Γκοράνοφ.

19:04
Out

33': Σέντρα του Γκοράνοφ από τα αριστερά, κακή, πολύ πάνω από την εστία.

19:01
Δοκάρι

29': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ! Ο Σόρια εκτελεί το κόρνερ, από το ύψος της μικρής περιοχής ο Παντελάκης παίρνει την κεφαλιά όμως η μπάλα σταματά στην αριστερή κάθετη δοκό του Σαράνοφ.

18:59
Corner

29': Κόρνερ για τους Ηπειρώτες από τα αριστερά.

18:56

25': Κίτρινη κάρτα στον Μορέιρα για θέατρο. Ο διαιτητής θεώρησε πως ο Ολλανδός προσπάθησε να τον ξεγελάσει και να κερδίσει πέναλτι.

18:54

Όλα καλά με τον στόπερ του ΠΑΣ Γιάννινα, στο λεπτό συνεχίζεται το ματς...

18:53

21': Μικρή διακοπή καθώς ο Παντελάκης έχει χτυπήσει στο κεφάλι και δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ.

18:51
Corner

20': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

18:47
Αλλαγή

17': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Σταματελόπουλος στη θέση του Ροσέρο.

18:46

14': Ο Ροσέρο αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και θα αντικατασταθεί. Αποχωρεί με το φορείο...

18:43
Corner

12': Πλασαριστά εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, γίνεται η σέντρα, απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι.

18:43
Απόκρουση

12': Ο Ντε Βινσέντι κάνει τη σέντρα - σουτ από τα δεξιά, με τον Σούλη να διώχνει σε κόρνερ.

18:41
Out

11': Γεμάτο σουτ του Πήλιου από μακρινή απόσταση, δύο μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.