20:58

Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:56
Σχόλιο

Πολύ ενδιαφέρον αποδείχθηκε το β' ημίχρονο σε αυτό το φιλικό παιχνίδι της Εθνικής, ο Πογέτ είδε τους Φούντα και Δουβίκα να δίνουν πολλές λύσεις για να αποφευχθεί η ήττα, με τη «γαλανόλευκη» να κυνηγά στο τέλος και το νικητήριο γκολ, αλλά να μην το βρίσκει.

20:56
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

90'+6: Λήξη του αγώνα, 2-2.

20:52
Κίτρινη Κάρτα

90'+2: Κίτρινη στον Κουλιεράκη για φάουλ στον Κορμπολάν.

20:51
Corner

90'+1: Μεγάλη ευκαιρία για το 2-3 χάνει η Εθνική, σέντρα του Χατζηγιοβάνη από δεξιά, υπέροχο γυριστό σουτ του Φούντα, σπουδαία απόκρουση σε κόρνερ από τον Μπονέλο. Αυτό περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

20:50
Καθυστερήσεις

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:47

Ο Κυριακόπουλος τη χαμηλή σέντρα από αριστερά, ο Μίκαλεφ διώχνει προ του Δουβίκα, αλλά ο Φούντας ακολουθώντας τη φάση με δυνατό σουτ από θέση μέσα αριστερά ισοφαρίζει, 2-2.

20:47
Goal

86': ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ!

20:44
Corner

84': Δυνατό σουτ του Φούντα εκτός περιοχής, μπαίνει στην πορεία της μπάλας ο Δουβίκας και διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Μπονέλο. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο. Η Εθνική απείλησε εδώ για την ισοφάριση.

20:41
Αλλαγή

81': Σαταριάνο αντί Ντεγκαμπριέλε, Κρίστενσεν αντί Πολ Μποργκ, Μίκαλεφ αντί Ζαν Μποργκς, Τζόουνς αντί Ντίμεχ, τέσσερις αλλαγές για τη Μάλτα.

20:40
Αλλαγή

80': Κυριακόπουλος αντί Γιαννούλη, Αλεξανδρόπουλος αντί Σιώπη, άλλες δύο αλλαγές για την Εθνική.

20:39
Κόκκινη Κάρτα

79': Και κόκκινη (!) στον Μπάρκα, στον πάγκο.

20:39

78': Κίτρινη στον Τάκη Φύσσα, κίτρινη και στον Γκουστάβο Πογέτ για τις έντονες διαμαρτυρίες.

20:37

77': Ο Μάνταλος εκτελεί το κόρνερ, διαμαρτυρίες για πέναλτι, για χέρι του Τέουμα.

20:37
Corner

76': Μακρινό σουτ του Δουβίκα, κόντρα στον Πέπε, κόρνερ για την Εθνική.

20:33
Σχόλιο

73': Φιλικό το ματς, αλλά και φιλικό κάζο θα είναι για την Εθνική αν γνωρίσει τελικά την ήττα...

20:29
Αλλαγή

68': Φούντας αντί Πέλκα, Δουβίκας αντί Ιωαννίδη, δύο αλλαγές για την Εθνική.

20:28

Ο Τέουμα ευστοχεί από την άσπρη βούλα, 2-1.

20:27
Goal

67': ΓΚΟΛ για τη ΜΑΛΤΑ!

20:27

66': Πολ Μπονγκ και Μάνταλος βλέπουν από μία κίτρινη για ένα διαξιφισμό.

20:25
Πέναλτι

65': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΜΑΛΤΑ! Στον αγκώνα του Μπουχαλάκη η μπάλα μετά την προσπάθεια του Πολ Μπονγκ.

20:22

62': Ο Ιωαννίδης υποχρεώνει σε λάθος τον γκολκίπερ Μπονέλο, αλλά ο Σιώπης από πλάγια δεξιά κάνει μια πάσα στο πουθενά και χάνεται η ευκαιρία για την Εθνική.

20:14

Ο Γκιλομιέ από δεξιά την κάθετη πάσα στην πλάτη της ελληνικής άμυνας, πλασέ με τη μία από τον Ντεγκαμπριέλε και 1-1.

20:14
Goal

54': ΓΚΟΛ για τη ΜΑΛΤΑ!

20:12
Αλλαγή

52': Δεύτερη αλλαγή για τη Μάλτα και αναγκαστική, ο Κορμπολάν στη θέση του τραυματία Τζόζεφ Μπονγκ.

20:09
Corner

48': Σουτ του Ιωαννίδη από πλάγια δεξιά, διώχνει σε κόρνερ ο Μπονέλο. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:08

47': Ο Πέλκας εκτελεί το κόρνερ, δεν μπορεί να κάνει την προβολή ο Χατζηδιάκος, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι την μπάλα.

20:07
Corner

47': Κόρνερ παραχωρεί ο Απάπ.

20:06
Αλλαγή

46': Αλλαγή και για τη Μάλτα, Απάπ αντί Στιβ Μποργκς.

20:06
Αλλαγή

46': Μπουχαλάκης αντί Μπακασέτα, Κουλιεράκης αντί Τζαβέλλα, δύο αλλαγές για την Εθνική.

20:06

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.