23:58

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

23:57
Σχόλιο

Η Ρόμα κερδίζει 1-0 τη Φέγενορντ στον πρώτο τελικό της διοργάνωσης του Κόνφερενς Λιγκ και κατακτά το τρόπαιο χάρις στο γκολ του Τζανιόλο στο 32ο λεπτό. Άτυχοι με 2 δοκάρια οι Ολλανδοί στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου.

23:56
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, Ρόμα - Φέγενορντ 1-0.

23:54
Κίτρινη Κάρτα

90+4': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Σπινατσόλα.

23:54

90+3': Φάουλ για τη Φέγενορντ από τα δεξιά, εκτελεί ο Λίνσεν με τον Μπάιλοου να έχει προωθηθεί, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:53

90+2': Ευκαιρία για τη Φέγενορντ, ο Ντέσερς πάει να βρει τον Λίνσεν ο οποίος πιάνει... αέρα.

23:51
Καθυστερήσεις

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, 5 θα είναι οι καθυστερήσεις.

23:50
Αλλαγή

89': Διπλή αλλαγή και για τη Ρόμα, οι Βίνια, Σομουρόντοφ στις θέσεις των Κάρσντορπ, Έϊμπραχαμ.

23:49
Αλλαγή

88': Διπλή αλλαγή για τη Φέγενορντ, εκτός αγώνα ο πολύ καλός Κιοκτσού, περνά ο Βάλεμαρκ. Έξω και ο Μαλάσια, στη θέση του ο Γιάχαμπανκς.

23:46
Απόκρουση

86': Ο Σπινατσόλα την πάσα για τον Πελεγκρίνι που κάνει το σουτ, διώχνει ο Μπάιλοου. Θα μπορούσε να τελειώσει εδώ ο τελικός.

23:44

84': Κίτρινη κάρτα στον Ρούι Πατρίσιο για καθυστέρηση.

23:44
Out

83': Σέντρα του Πέντερσεν από τα δεξιά εντελώς άστοχη...

23:43
Απόκρουση

82': Κίνηση και σουτ του Σινιστέρα εκτός περιοχής, ο Ρούι Πατρίσιο μπλοκάρει εύκολα την μπάλα.

23:42
Απόκρουση

81': Ο Ντέσερς από τα δεξιά με τον Ιμπάνιεθ μπροστά του κάνει το σουτ, διώχνει ο μπακ της Ρόμα.

23:41
Σχόλιο

Ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης η Φέγενορντ, αμύνεται σωστά η Ρόμα.

23:39
Απόκρουση

78': Ο Μαλάσια για τον Ντέσερς, ο Ιμπάνιες διώχνει την μπάλα παρότι ο Ρούι Πατρίσιο πήγαινε να την μπλοκάρει.

23:35
Αλλαγή

74': Διπλή αλλαγή για τη Φέγενορντ, ο Πέντερσεν αντί του Νέλσον και ο Λίνσεν αντί του Τράουνερ.

23:34
Out

74': Φάουλ για τη Ρόμα, εκτελεί ο Ολιβέιρα κακή εκτέλεση, ψηλά άουτ η μπάλα.

23:33
Απόκρουση

73': Ο Πελεγκρίνι εκτελεί το κόρνερ, προσωρινή απόκρουση, διαγώνιο σουτ του Βερετού κόντρα στον Σινιστέρα, όμως ο Μπάιλοου διώχνει την μπάλα.

23:33
Corner

72': Ο Σπινατσόλα κερδίζει κόρνερ για τη Ρόμα.

23:31
Σχόλιο

Μπαίνουμε στο τελευταίο 20λεπτο πάντα μπροστά με 1-0 η Ρόμα.

23:30

69': Ο Μαλάσια για τον Σινιστρέρα ο οποίος προλαβαίνει την μπάλα από τα αριστερά πριν βγει άουτ, όμως η σέντρα του δεν αποφέρει κάτι.

23:28
Out

68': Ωραία προσπάθεια του Έϊμπραχάμ από τα δεξιά και γύρισμα, η μπάλα πάνω από την εστία της Φέγενορντ.

23:27
Αλλαγή

67': Διπλή αλλαγή για τη Ρόμα. Ο Σπινατσόλα στη θέση του Ζαλέφσκι και ο Βερετού στη θέση του Τζανιόλο.

23:26

66': Κίτρινη κάρτα στον Ζαλέφσκι.

23:26
Απόκρουση

66': Ο Πελεγκρίνι εκτελεί το κόρνερ, ο Σινιστρέρα διώχνει σε πλάγιο.

23:26
Corner

65': Κόρνερ για τη Ρόμα το κερδίζει ο Τζανιόλο.

23:23
Απόκρουση

62': Κόρνερ για τη Φέγενορντ, εκτελεί ο Κιοκτσού, ο Σμόλινγκ βγάζει την άμυνα για τη Ρόμα.

23:23
Corner

62': Ο Μαλάσια εκμεταλλεύεται λάθος του Κριστάντε πασάρει για τον Νέλσον που κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και έχουμε κόρνερ.

23:20
Αλλαγή

59': Πρώτη αλλαγή για τη Φέγενορντ, ο Τόορνστρα περνά στο ματς αντί του Τιλ.

23:20

59': Κίτρινη κάρτα στον βοηθό του Μουρίνιο.

23:19

58': Ο Κιοκτσού εκτελεί πλασαριστά το κόρνερ στον Μαλάσια, συνεχείς πάσες, σουτ του Κιοκτσού, η μπάλα σταματά στον Σμόλινγκ.

23:19
Corner

58': Ο Κάρσντορπ παραχωρεί κόρνερ προ του Ντέσερς.

23:16
Σχόλιο

Απόλυτα κυρίαρχη η Φέγενορντ στο πρώτο δεκάλεπτο του β' ημιχρόνου με 2 δοκάρια.

23:12

52': Κράτημα του Έιμπραχαμ από τον Σένεσι με τον φορ της Ρόμα να διαμαρτύρεται για κόκκινη κάρτα. Η φάση εξετάζεται από το VAR, συνεχίζεται το ματς. Υπάρχει κόκκινη και κακώς δεν δίνεται.

23:11
Corner

51': Ο Κιοκτσού εκτελεί το κόρνερ, δεν αποφέρει κάτι.

23:10
Δοκάρι

50': ΔΟΚΑΡΙ ξανά για τη ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ! Ωραίο γεμάτο σουτ του Μαλάσια, η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Ρούι Πατρίσιο ο οποίος τη βρίσκει και καταλήγει κόρνερ.

23:09
Απόκρουση

49': Ο Κιοκτσού εκτελεί το νέο κόρνερ που κέρδισε η ομάδα του, με πάσα στον Μαλάσια που σεντράρει, ο Ρούι Πατρίσιο μπλοκάρει.

23:08

Και υπάρχει έλεγχος για πέναλτι από το VAR. Δεν υπάρχει πέναλτι τελικά.

23:08
Δοκάρι

47': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ! Κόρνερ του Κιοκτσού πλασαριστά με τον Νέλσον, ξανά ο Κιοκτσού που σεντράρει, η μπάλα σταματά στο αριστερό δοκάρι από τον Μαντσίνι. Στη συνέχεια ο Κιοκτσού πιάνει δυνατό σουτ, διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Ρουί Πατρίσιο.

23:06

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου χωρίς αλλαγές οι 2 ομάδες.

22:51
Σχόλιο

Σε ένα ματς χωρίς φάσεις, η Ρόμα προηγείται με 1-0 της Φέγενορντ χάρις στο τέρμα του Τζανιόλο στο 32' και ενώ έχει ήδη προχωρήσει και σε αναγκαστική αλλαγή με τον τραυματισμό του Μικιταριάν και την είσοδο του Σέρτζιο Ολιβέιρα.

22:50

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στα Τίρανα, Ρόμα - Φέγενορντ 1-0.

22:49
Απόκρουση

45+4': Κόρνερ για τη Φέγενορντ, εκτελεί ο Κιοκτσού, διώχνει προσωρινά η άμυνα της Ρόμα, σουτ του Ντέσερς, ο Ρούι Πατρίσιο μπλοκάρει.

22:47

45+2': Ωραία ενέργεια του Τιλ από τα αριστερά, αλλά δεν μπορεί να συνεργαστεί με τον Ντέσερς, τελειώνει η φάση.

22:45

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, 4 θα είναι οι καθυστερήσεις.

22:45
Απόκρουση

45': Σέντρα του Μαλάσια από τα αριστερά με το εξωτερικό, διώχνει ο Ρούι Πατρίσιο.

22:43
Out

43': Στην εξέλιξη της φάσης αντεπίθεση της Φέγενορντ Ντέσερς και Νέλσον δεν μπορούν να συνδυαστούν, άουτ η μπάλα.

22:43
Απόκρουση

43': Ο Ολιβέιρα εκτελεί το κόρνερ, διώχνουν την μπάλα οι γηπεδούχοι.

22:42
Corner

42': Κόρνερ για τη Ρόμα, το κερδίζει ο Τζανιόλο από τον Μαλάσια.

22:41
Απόκρουση

41': Ξαφνικό σουτ του Κιοκτσού η μπάλα πάει να ξεγελάσει τον Ρούι Πατρίσιο που με δυσκολία την μπλοκάρει.

22:40
Απόκρουση

40': Σέντρα του Κάρσντροπ δεν έχει πρόβλημα ο Μπάιλοου.

22:38
Out

38': Σέντρα του Νέλσον από τα δεξιά απελπιστικά άστοχη.

22:37

37': Κίτρινη κάρτα για τον Πελεγκρίνι που διαμαρτυρήθηκε.

22:36

Νεύρα μεταξύ Σμόλινγκ και Ντέσερς που αλληλοτραβήχτηκαν στην περιοχή της Ρόμα. Συστάσεις του Κόβατς στους 2 παίκτες.

22:35
Απόκρουση

35': Ο Πελεγκρίνι εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Σμόλινγκ, ο Μπάιλοου μπλοκάρει.

22:35
Corner

35': Κόρνερ για τη Ρόμα το κερδίζει ο Τζανιόλο από τον Μαλάσια.

22:33

Ανοίγει το σκορ στην πρώτη ευκαιρία του αγώνα και προβάδισμα για τη Ρόμα. Ο Μαντσίνι με ωραία μπαλιά βρίσκει τον Τζανιόλο, ο Τράουνερ αδράνησε και ο μεσοεπιθετικός της Ρόμα από κοντά κάνει το 1-0.

22:32
Goal

32': ΓΚΟΛ για τη ΡΟΜΑ!