18:53

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

18:52
Σχόλιο

Εύκολο έργο είχε ο Παναθηναϊκός στο πρώτο ματς της προημιτελικής φάσης με αντίπαλο την Αναγέννηση Καρδίτσας. Οι "πράσινοι" ήταν σοβαροί και από το ημίχρονο καθάρισαν το ματς με το 4-0 που πέτυχαν και που δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε. Ο Βιτάλ στο 6' το 1-0, ο ίδιος παίκτης στο 20' το 2-0, ο Αϊτόρ στο 32' το 3-0 και στο 42' ο Καρλίτος το τελικό 4-0. Ακυρώθηκαν σωστά δύο γκολ του Παναθηναϊκού ως οφσάιντ.

18:51
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός - Αναγέννηση Καρδίτσας 4-0.

18:49
Καθυστερήσεις

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 2 θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:47

Τη λήξη του αγώνα περιμένουν άπαντες στη Λεωφόρο, τυπική διαδικασία τα τελευταία λεπτά.

18:45
Οφσάιντ

86': Ο Παλάσιος σκοράρει από ασίστ του Κώτσιρα, αλλά το γκολ σωστά ακυρώνεται καθώς τη στιγμή που ο Έλληνας μπακ δέχεται την μπαλιά του Πέρεθ είναι σε θέση οφσάιντ.

18:44
Απόκρουση

85': Ο Παλάσιος βγαίνει από τα αριστερά, γυρίζει στον Αλεξανδρόπουλο που σουτάρει, σωτήρια ο Σταμόπουλος βάζει την κόντρα.

18:42

Δεν είναι κάτι σοβαρό, όλα καλά με τον Αργεντινό άσο.

18:41

Μαρκάρισμα του Πλέγα στον Παλάσιος και μίνι διακοπή για τραυματισμό του Παλάσιος.

18:39
Απόκρουση

80': Ωραία ενέργεια του Κώτσιρα και κάθετη στον Ιωαννίδη που φεύγει μόνος απέναντι στον Γκέκα, πλασέ και διώχνει με το πόδι ο πορτιέρο της Αναγέννησης.

18:35

Ο Σάντσες θα πάει στο δεξί άκρο της άμυνας, ο Κώτσιρας θα παίξει δεξί εξτρέμ και ο Παλάσιος θα πάει στα αριστερά.

18:35
Αλλαγή

76': Πέμπτη και τελευταία αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Σάντσες αντί του Αϊτόρ.

18:30
Απόκρουση

71': Πλασέ του Χουάνκαρ με το εξωτερικό, ο Γκέκας μπλοκάρει την μπάλα.

18:28
Αλλαγή

69': Διπλή αλλαγή για την Αναγέννηση Καρδίτσας που ολοκληρώνει τις αλλαγές της. Ξέρρας αντί Μπενγκόα και Πολίτης αντί του Κουτρουμάνου.

18:26
Αλλαγή

67': Ο Ιωαννίδης αντί του Καρλίτος στην τέταρτη αλλαγή του Παναθηναϊκού.

18:23

64': Ο Παλάσιος κλέβει την μπάλα φτάνει στην περιοχή από τα δεξιά πασάρει στον Καρλίτος που σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται σωστά για οφσάιντ. Έστω και λίγο υπάρχει οφσάιντ και σωστά ακυρώθηκε το γκολ του Ισπανού φορ.

18:20
Αλλαγή

62': Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, έξω ο Βιγιαφάνιες, στη θέση του περνά ο Λουντκβιστ.

18:20

Ξανά με 11 η ΑΣΑ περνά εκ νέου στο ματς ο Μπάλλας.

18:19

Προσωρινά με 10 η Αναγέννηση Καρδίτσας.

18:18

60': Πρόβλημα με τον Μπάλλα και μίνι διακοπή στο ματς. Έχει πατήσει άσχημα ο αμυντικός της Αναγέννησης στην προσπάθειά του να φτάσει τον Αλεξανδρόπουλο.

18:17
Out

59': Ωραία προσπάθεια του Καρανίκα και σουτ έξω από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

18:15
Απόκρουση

57': Μπαλιά του Κώτσιρα για τον Καρλίτος, βγαίνει έγκαιρα και μπλοκάρει ο Γκέκας.

18:13
Κίτρινη Κάρτα

55': Κίτρινη κάρτα στον Καρανίκα για δυνατό μαρκάρισμα στον Αϊτόρ.

18:12
Out

54': Σέντρα του Καρανίκα από τα δεξιά, απευθείας άουτ.

18:10
Corner

52': Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον Παναθηναϊκό, ο Βιγιαφάνιες εκτελεί, ο Καρλίτος στο πρώτο δοκάρι δεν μπορεί να απειλήσει.

18:08
Out

50': Ωραία ενέργεια του Χουάνκαρ από τα αριστερά, ο Καρλίτος κάνει το δύσκολο να αποφύγει τον Γκόλια, αλλά το σουτ του από το ύψος του πέναλτι, περνά πάνω από τα δοκάρια.

18:05
Απόκρουση

47': Ο Γκέκας βγαίνει και απομακρύνει προ του Παλάσιος.

18:04
Αλλαγή

46': Τρεις αλλαγές για την Αναγέννηση, ο Καρανίκας αντί του Μπραμπίγια, ο Λαρέα αντί του Μάνιου και ο Μπάλλας αντί του Βιδάλ.

18:04
Αλλαγή

46': Δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό, ο Αλεξανδρόπουλος αντί του Μαουρίσιο και ο Παλάσιος αντί του Βιτάλ.

18:04

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

17:46
Σχόλιο

Σοβαρός στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός έχει καθαρίσει ματς και... πρόκριση στα ημιτελικά. Δύο γκολ ο Βιτάλ, στο 6' και το 20΄, το 3-0 ο Αϊτόρ στο 32' και το 4-0 ο Καρλίτος δέκα λεπτά αργότερα.

17:45

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις, Παναθηναϊκός - Αναγέννηση Καρδίτσας 4-0.

17:43
Απόκρουση

43': Ωραία προσπάθεια και σουτ του Καρλίτος λίγο έξω από την περιοχή, ο Γκέκας μπλοκάρει.

17:43

Και τέταρτο τέρμα για τους "πράσινους", σκόρερ ο Καρλίτος. Εξαιρετική μπαλιά του Κώτσιρα προς τον Ισπανό φορ που βλέπει εκτός θέσης τον Γκέκα κάνει τη λόμπα και πετυχαίνει ένα πανέμορφο τέρμα για το 4-0.

17:42
Goal

42': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

17:34

34': Κίτρινη κάρτα στον Πλέγα για μαρκάρισμα στον Σένκεφελντ.

17:33
Out

33': Ευκαιρία για την Αναγέννηση, ο Γκίνη μέσα από την περιοχή κάνει το σουτ, η μπάλα άουτ.

17:33

Ωραία κάθετη του Καρλίτος προς τον Αϊτόρ που βγαίνει τετ-α-τετ με τον Γκέκα, κάνει το πλασέ και παρά την προσπάθεια του πορτιέρο της Αναγέννησης έχουμε το 3-0.

17:32
Goal

32': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

17:28
Out

28': Μονομαχία Βιτάλ εναντίον Βιδάλ, ο άσος του Παναθηναϊκού πασάρει στον Μαουρίσιο που κάνει ωραίο σουτ, η μπάλα λίγο άουτ οπό το αριστερό δοκάρι.

17:24
Απόκρουση

25': Σέντρα του Κουτρουμάνου από τα δεξιά που προλαβαίνει οριακά την μπάλα ο Διούδης βγαίνει και μπλοκάρει.