Εξέλιξη αγώνα
17:09

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

17:08

Με γκολ του Μανιού στις καθυστερήσεις, η Αναγέννηση Καρδίτσας κερδίζει με 0-1 τον Άγιο Νικόλαο και πλέον έχει τον πρώτο λόγο για πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

17:08
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Τέλος στο ματς!

17:05

Δυνατή εκτέλεση πλαγίου από τα δεξιά, γυριστή κεφαλιά του Γκίνη στο πρώτο δοκάρι, δεύτερη του Μανιού και στα δίχτυα για το 0-1.

17:05
Goal

90+1': ΓΚΟΛ για την ΑΣΑ!

17:04
Καθυστερήσεις

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:03

85': Η ΑΣΑ επιτίθεται, οι γηπεδούχοι αμύνονται τα τελευταία λεπτά...

16:54

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο της κανονικής διάρκειας, Άγιος Νικόλαος και Αναγέννηση Καρδίτσας πάντα στο 0-0.

16:52
Αλλαγή

78’: Διπλή αλλαγή για την ΑΣΑ. Πολίτης αντί Βιδάλ και Κουτρομάνος αντί Καρανίκα.

16:45
Αλλαγή

72’: Διπλή αλλαγή για τον ΑΟΑΝ. Μ Πάγια αντί Μαυρή και Τζιλάι αντί Νοκάι.

16:42
Out

69': Ο Γκίνη ελίσσεται κάνει την προσποίηση και σουτάρει λίγο έξω από το ημικύκλιο, τρία μέτρα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπένκο η μπάλα.

16:40
Αλλαγή

65': Διπλή αλλαγή για την ΑΣΑ. Βγαίνουν Μπάλλας και Μπενγκόα, στις θέσεις τους μπαίνουν οι Μπραμπίγια και Γκουγκούδης.

16:39
Αλλαγή

65': Κατσαρός αντί Πλουσή για τον Άγιο Νικόλαο.

16:38
Out

64': Απειλεί η ΑΣΑ! Σέντρα του Καρανίκα από τα δεξιά, ο Πλέγας σουτάρει στη κίνηση στο δεύτερο δοκάρι, ψηλά άουτ.

16:35
Κίτρινη Κάρτα

61': Κίτρινη κάρτα στον Μπάλλα.

16:33

Υποβασταζόμενος αποχωρεί για τα αποδυτήρια ο Μαρκάκης. Η κάμερα τον έπιασε δακρυσμένο να λέει «πονάω ρε φίλε». Ας ελπίσουμε να μην έχει κάτι το σοβαρό...

16:30
Αλλαγή

57’: Αναγκαστική αλλαγή και για τον Άγιο Νικόλαο. Ο Μαρκάκης αφήνει τη θέση του στον Φουκαράκη.

16:28

55': Στο χορτάρι με πρόβλημα ο Μαρκάκης, δεν μπορεί να συνεχίσει...

16:23

Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο το πρώτο πεντάλεπτο του δεύτερου μέρους, με τον ΑΟΑΝ να έχει δώσει χώρο στους φιλοξενούμενους.

16:19

Σέντρα στο β' ημίχρονο.

16:05

Άγιος Νικόλαος και Αναγέννηση Καρδίτσας πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0. Τέσσερις κλασικές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ έχασαν οι γηπεδούχοι ενώ οι Θεσσαλοί είχαν δοκάρι με τον Καρανίκα στο 42'.

16:04

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο.

16:01
Corner

42': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

16:01
Δοκάρι

42': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΣΑ! Ο Καρανίκας πιάνει ένα βολέ από το ύψος της περιοχής και αριστερά όμως ο Μπένκο αποκρούει, με τη μπάλα να βρίσκει και στην εξωτερική πλευρά της αριστερής κάθετης δοκού και να καταλήγει κόρνερ.

16:01
Απόκρουση

41’: Επικίνδυνο γέμισμα σε μακρινή εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου από τα δεξιά, διώχνει ο Γκέκας.

15:53

35': Έχει πέσει ο ρυθμός εδώ και λίγα λεπτά.

15:49
Out

30': Μακρινό σουτ από τον Παπαδόπουλο, ψηλά άουτ.

15:41
Αλλαγή

22': Πρώτη αλλαγή για την ΑΣΑ, αναγκαστική! Ο Μπιανκόνι αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και αντικαθίσταται από τον Γκίνη.

15:37

Τέσσερις σπουδαίες ευκαιρίες για τους γηπεδούχους πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο εικοσάλεπτο! Το σκορ θα μπορούσε κάλλιστα να είναι 3-0 αν δεν υπήρχε ο Γκέκας...

15:36
Out

18': Κι άλλη ευκαιρία για τον ΑΟΑΝ! Ο Νοκάι ανενόχλητος μέσα στην περιοχή κοντρολάρει με την πλάτη στο τέρμα, γυρνάει και σουτάρει από το ύψος του πέναλτι όμως στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

15:33
Corner

14': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, κεφαλιά, στην αγκαλιά του Γκέκα.

15:32
Απόκρουση

13’: Τρίτη μεγάλη φάση για τον ΑΟΑΝ, με τον Μαρκάκη να κάνει μία σέντρα - σουτ σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου και δεξιά, όμως ο Γκέκας κάνει νέα σπουδαία επέμβαση διώχνοντας σε κόρνερ.

15:31
Corner

13’: Κόρνερ για την ΑΣΑ από τα αριστερά, βγάζουν την άμυνα οι γηπεδούχοι.

15:28
Απόκρουση

9’: Νέα ευκαιρία για τον ΑΟΑΝ! Συρτή σέντρα του Πλουσή από τα αριστερά, ο Νοκάι μπαίνει στην πορεία της μπάλας και πλασάρει αλλά ο Γκέκας λέει ξανά «όχι».

15:24
Απόκρουση

5’: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΑΝ! Ο Μηνάς κάνει ένα φαλτσαριστό σουτ λίγο μέσα από την αριστερή γωνία της μεγάλης περιοχής, όμως ο Γκέκας απογειώνεται και αποκρούει.

15:21

Πιέζει από το ξεκίνημα η ΑΣΑ...

15:18

1': Ξεκινάει το ματς, με 18λεπτη καθυστέρηση!

15:17

Και ναι! Επιτέλους έφτασε το ασθενοφόρο και πλέον είμαστε έτοιμοι για τη σέντρα.

15:16

Ήδη έχει καθυστερήσει ένα τέταρτο το ματς.

15:07

Απαράδεκτοι οι γηπεδούχοι, έπρεπε να έχει αντιληφθεί ότι το Κύπελλο Ελλάδας δεν είναι Γ' Εθνική για να μην έχει έγκαιρα εξασφαλίσει στο γήπεδο ασθενοφόρο!

15:05

Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη λόγω του ότι δεν έχει φτάσει ακόμα στο γήπεδο το ασθενοφόρο. Και χωρίς ασθενοφόρο δεν μπορεί να ξεκινήσει ο αγώνας.

15:01

Το διαιτητικό τρίο και οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο, υπό τους ήχους του ύμνου του Αγίου Νικολάου.

14:57

Αξίζει να σημειωθεί ότι η τελευταία φορά που ομάδα Γ’ Εθνικής έδωσε το «παρών» στους «16» του Κυπέλλου ήταν ο Τύρναβος τη σεζόν 2014-2015. Τότε, μάλιστα, είχε την ατυχία να κληρωθεί με τον Ολυμπιακό και να γνωρίσει φυσιολογικά τον αποκλεισμό με δύο ήττες 0-3 στο ουδέτερο Αλκαζάρ και 8-0 στο «Γ. Καραϊσκάκης».

14:52

Η Αναγέννηση Καρδίτσας στον αντίποδα άφησε εκτός τους Βέροια (εκτός), Αλμωπό Αριδαίας (εντός) και Καλλιθέα (εντός).

14:48

Η ομάδα του Νίκου Σουργιά, που απολαμβάνει και τη μοναξιά της κορυφής στον 7ο όμιλο της τρίτης τη τάξει εθνικής κατηγορίας, έφτασε μέχρι τους «16» αποκλείοντας κατά σειρά τους Αστέρα Βάρης (εντός), Πανελευσινιακό (εντός), Γιούχτα (εκτός), Κοζάνη (εκτός) και Λευκίμμη (εκτός).

14:45

Πρόκειται για ένα ματς γιορτή για τους Κρητικούς οι οποίοι, όντας οι μοναδικοί εκπρόσωποι της Γ’ Εθνικής στη διοργάνωση, ευελπιστούν να βρεθούν για πρώτη φορά στην ιστορία τους στα προημιτελικά.

14:40

Η σέντρα είναι προγραμματισμένη για τις 15:00.

14:36

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Άγιο Νικόλαο και την Αναγέννηση Καρδίτσας για την 1η αγωνιστική της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος.