-
0
Εξέλιξη αγώνα
21:25

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στη Ριζούπολη καλή συνέχεια. Θα ακολουθήσει αργότερα η ανάλυση του ματς.

21:23
Σχόλιο

Ο Ιωνικός πήρε αυτό που ήθελε, καθώς βελτιώθηκε στο β' ημίχρονο και έκοψε τη φόρα του Απόλλωνα Σμύρνης. Στους 5 βαθμούς οι Νικαιώτες, πρώτος πόντος στο πρωτάθλημα για την "Ελαφρά Ταξιαρχία".

21:20
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Απόλλων Σμύρνης - Ιωνικός 0-0.

21:16
Καθυστερήσεις

Συμπληρώθηκαν τα 90', τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις...

21:16
Σχόλιο

Μαρκάρει ψηλά ο Ιωνικός και πιέζει στα τελευταία λεπτά... Δεν μπορεί να περάσει το κέντρο ο Απόλλωνας.

21:13
Corner

87': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Ιωνικό... Εκτελεί ο Μπουένο στα σώματα του τείχους και κόρνερ. Εκτελείται από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:12
Αλλαγή

86': Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Μπουένο αντί του Ματσούκα.

21:10
Κόκκινη Κάρτα

84': Κόκκινη με δεύτερη κίτρινη στον Τσιλούλη για μαρκάρισμα στον Ντάλσιο στο κέντρο και κοντά στον πάγκο του Απόλλωνα. Σωστή η αποβολή.

21:09

Νέα καθυστέρηση...Φωνάζει ο κόσμος, στα όρια της γραμμής ο Βαλεριάνος, τελικά σηκώνεται.

21:08
Out

82': Σέντρα - σουτ από τον Βαλεριάνο στα αριστερά, διώχνει ο Κότσαρης σε πρώτο χρόνο, σουτ Μάναλη μέσα από την περιοχή, άστοχο.

21:05
Αλλαγή

79': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Λα Πάρα στη θέση του Σλίβκα.

21:01
Σχόλιο

Έχει μαζέψει το κέντρο του ο Ιωνικός στο β' ημίχρονο και έτσι έχει περιοριστεί η κινητικότητα των παικτών του Απόλλωνα.

20:57
Αλλαγή

72': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Ιωαννίδης αντί του Ντάουντα, αλλάζει σέντερ φορ ο Φέστα.

20:55
Οφσάιντ

69': O Μάναλης σουτάρει μέσα από την περιοχή του Απόλλωνα και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, υπάρχει οφσάιντ όμως. Σωστή απόφαση. Γίνεται και έλεγχος από το VAR.

20:54
Corner

68': Σέντρα από τα δεξιά, τσαφ Μπρούνο Άλβες, δεν αιφνιδιάζεται ο Κότσαρης και κόρνερ. Εκτελεί ο Ματσoύκας, η μπάλα βγαίνει δύσκολα από τα καρέ του Απόλλωνα.

20:53
Απόκρουση

67': Ο Σλίβκα δίνει σε Παμλίδη, κίνηση από τα δεξιά, συγκλίνει προς τα μέσα, διαγώνιο σουτ, ο Χουτεσιώτης σταθερά.

20:51
Αλλαγή

65': Δύο αλλαγές για τον Ιωνικό από τον Δημήτρη Σπανό. Μάναλης και Κάνιας μέσα, Καμπράλ και Αοσμάν έξω.

20:47
Αλλαγή

61': Αναγκαστική αλλαγή τελικά για τον Ιωνικό. Ο Κωνσταντινίδης αντί του Μύγα, που τραυματίστηκε στην προηγούμενη φάση.

20:46
Σχόλιο

Στο έδαφος ο Μύγας... Παίζουν και με το χρόνο αρκετά οι φιλοξενούμενοι πια, όχι για τη συγκεκριμένη φάση, αλλά γενικά φαίνεται αυτό από το ξεκίνημα του β' ημιχρόνου, όποτε τους δίνεται η ευκαιρία... Είναι και αυτό μέσα στο πρόγραμμα φυσικά. Ο Ιωνικός θέλει να παγώσει το ρυθμό και να φρενάρει τους γηπεδούχους.

20:45
Out

59': Κλέβει ο Φατιόν στο χώρο του κέντρου και ανοίγει για τον Παμλίδη, ωραία κίνηση, "αδειάζει" τον Μύγα, σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, πολλά φάλτσα στην μπάλα και απελπιστικά μακριά, άουτ...

20:43
Απόκρουση

57': Συνδυασμό Τουτουαρίμα - Ντάουντα από αριστερά, σέντρα - σουτ από πλάγια θέση του πρώτου, "καθαρίζει" ο Χουτεσιώτης στο πρώτο δοκάρι.

20:41

Υπάρχουν και 10-15 φίλοι του Ιωνικού στη θύρα 10, ανάμεσα τους και οι αδελφοί Τσιριγώτη, οι ιδιοκτήτες της πειραϊκής ΠΑΕ, που τραγουδούν για την ομάδα τους και προσπαθούν να φτιάξουν εξέδρα.

20:40
Out

55': Γύρισμα από πλάγια δεξιά κοντά στο κόρνερ του Μπαξεβανίδη, σουτ στην κίνηση του Φατιόν από θέση έξω δεξιά, άστοχο.

20:39
Out

54': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά πλασαριστά ο Αοσμάν αφήνει στον Καμπράλ, συρτό δυνατό διαγώνιο σουτ, άουτ.

20:36
Corner

51': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα αριστερά με τον Αοσμάν, περνά ανεκμετάλλευτο...

20:33

"Φόρτσα Απολλωνάρα οε οε", φωνάζουν οι περίπου 600 φίλοι της "Ελαφράς Ταξιαρχίας", που βρίσκονται στις εξέδρες και είναι ιδιαίτερα εκδηλωτικοί εμφανώς ικανοποιημένοι από τη μέχρι τώρα εμφάνιση των "κυανόλευκων" στην πρεμιέρα του Τζιανλούκα Φέστα στην τεχνική ηγεσία της ιστορικής ομάδας.

20:31

46': Έναρξη β' ημιχρόνου...

20:31
Αλλαγή

46': Με αλλαγή ξεκινά ο Απόλλωνας. Ο Παμλίδης στη θέση του Σαχλί.