21:22

Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη

21:21
Απόκρουση

90'+1: Ο Μανιάς περνάει δύο αμυντικούς του Αστέρα, προσπαθεί να περάσει και τον Ερνάντεζ, αλλά ο γκολκίπερ των Αρκάδων μπλοκάρει την μπάλα

21:19
Κίτρινη Κάρτα

89': Κάρτα στον Χουάνμα Ντελγκάδο

21:17
Αλλαγή

88': Τρίτη αλλαγή και για τον Άρη. Εκτός ο Νταμαρλής, μέσα ο Κοτσαρίδης

21:16
Απόκρουση

86': Ο Ουσέρο το εκτέλεσε, ο Διούδης δεν έχει πρόβλημα

21:16

Κόρνερ έχει κερδίσει ο Αστέρας, για να δούμε

21:15
Corner

86': Σουτ του Λούι, η μπάλα κοντράρει και φεύγει ελάχιστα έξω από την εστία του Διούδη

21:15
Αλλαγή

85': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Αστέρας. Ο Χουάνμα Ντελγκάδο θα περάσει στη θέση του Ντε Μπλάσις

21:13
Απόκρουση

84': Ο Μπαράλες βρέθηκε επικίνδυνα μέσα στην περιοχή του Άρη, η μπάλα μετά από φάση διαρκείας καταλήγει στην αγκαλιά του Διούδη

Out

78': Σουτ του Ουσέρο έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ, δεν ανησυχεί ο Διούδης

21:07

77': Κάρτα στον Κύργια

21:06

Πιέζει ο Άρης στα τελευταία λεπτά

21:05

75': Η μπάλα φτάνει στον Μανιά αλλά ο επιθετικός του Άρη και ενώ βρισκόταν σε εξαιρετική θέση δεν μπόρεσε να εκτελέσει

21:03

73': Κίτρινη στον Ουρτάδο, για φάουλ στον Νταμαρλή

21:02
Αλλαγή

Δεύτερη αλλαγή και για τον Αστέρα. Εκτός αγώνα ο Μουνάφο, μέσα ο Τσαμπούρης

21:02
Αλλαγή

72': Στη θέση του Σταυρόπουλου ο Τσουκάνης

21:01

- Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο, όλα ανοιχτά στο ''Κλ. Βικελίδης''

21:01
Out

70' Ο Κοντοές σεντράρει από αριστερά, ο Μπαράλες θα πιάσει την κεφαλιά αλλά θα αστοχήσει

20:58
Αλλαγή

67' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Σουνάς εκτός αγώνα, ο Ηρακλής μέσα

20:55

Ο Ισπανός φορ παίρνει το αίμα του πίσω για το χαμένο πέναλτι!

20:55
Goal

65': Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τάτου, ο Αγκάνθο στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με το κεφάλι και ισοφαρίζει

20:54

ΓΚΟΛ ο Άρης

20:54

Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα

20:54
Αλλαγή

64': Στη θέση του Καράσκο ο Ουρτάδο

20:53

63': Ο Τάτος εκτελεί πάνω στο τείχος η μπάλα

20:53

Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Άρη

20:50

Ο Ισπανός πήρε φόρα, λίγο πριν εκτελέσει γλιστρά, χάνει λίγο την ισορροπία του και στέλνει την μπάλα έξω

20:50
Out

60': Άουτ, το χάνει ο Αγκάνθο!

20:50

Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ

20:49
Πέναλτι

59': Ο Κοντοές κράτησε τον Αγκάνθο μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής Μάνταλος έδειξε την άσπρη βούλα

20:49

Πέναλτι κερδίζει ο Άρης

20:48

Εκτελέστηκε, οι αμυντικοί του Άρη απομακρύνουν

20:47
Corner

58': Ο Ουσέρο κερδίζει τις κόντρες, σουτάρει, η μπάλα βρίσκει σε αμυντικούς και καταλήγει σε κόρνερ

20:44
Απόκρουση

54': Όμορφη προσπάθεια του Κοντοέ ο οποίος πιάνει ένα συρτό σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Διούδη και φεύγει κόρνερ. Αυτό πέρασε ανεκμετάλλευτο...

20:43

''Μπαρούτι'' η ατμόσφαιρα στο ''Κλ. Βικελίδης'', με τους οπαδούς του Άρη να τα βάζουν με πρώην προέδρους της ομάδας

20:42

Ο Άρης μένει ''ζωντανός'' χάρη στην επέμβαση του Διούδη

20:41
Απόκρουση

51': Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Μπαράλες παίρνει την πρώτη κεφαλιά, η μπάλα φτάνει στον Σέρι, αλλά ο σκόρερ των Αρκάδων δεν μπορεί να διπλασιάσει τόσο τα δικά του τέρματα όσο και της ομάδας του

20:41

Ευκαιρία για τον Αστέρα

20:40
Corner

51' Ξαφνικό σουτ του Λούι από τα 35 μέτρα, ο Διούδης σε κόρνερ!

20:40
Απόκρουση

50': Ο Σταυρόπουλος πάει να αιφνιδιάσει τον Ερνάντεζ, αλλά ο τερματοφύλακας του Αστέρα μπλοκάρει

20:36

Χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες

20:36

46': Σέντρα στην επανάληψη

20:34

Επιστρέφουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

20:18

Ημίχρονο στο ''Κλ. Βικελίδης''

20:17
Out

45': Νέο σουτ του Ντε Μπλάσις και πάλι δεν βρίσκει στόχο

20:17

Κοντά στο δεύτερο γκολ ο Αστέρας

20:16
Out

44: Εξαιρετικό σουτ του Ντε Μπλάσις, αφού πρώτα άδειασε δύο αντιπάλους του, η μπάλα άουτ

20:13

41': Ο Μανιάς μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή του Αστέρα αλλά δεν μπόρεσε να εκτελέσει αφού έχασε το κοντρόλ υπό την πίεση και του Εντό

20:10
Out

38': Σουτ του Μουνάφο, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Διούδη ο οποίος δεν ανησυχεί

20:05

- Μετά το γκολ του Σέτι ο Αστέρας έχει ανεβάσει την απόδοση του έχοντας και την ψυχολογία με το μέρος του

20:03
Απόκρουση

30': Επικίνδυνη σέντρα του Λούι, ο Διούδης προλαβαίνει και απομακρύνει με γροθιές

19:59
Goal

27': Εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα φτάνει επικίνδυνα στα καρέ του Άρη, ο Σέτι παίρνει την κεφαλιά από την μικρή περιοχή ανοίγει το σκορ και ''παγώνει'' το ''Κλ. Βικελίδης''

19:59

ΓΚΟΛ ο Αστέρας

19:57
Απόκρουση

25': Ύστερα από σέντρα του Τσουμάνη η μπάλα φτάνει στον Μανιά, εκείνος πλασάρει, αλλά ο Ερνάντεζ μπλοκάρει και πάλι

19:55

Απαντούν στις ευκαιρίες οι ''κίτρινοι''

19:54
Απόκρουση

22': Διαγώνιο σουτ του Μανιά, ο Ερνάντεζ μπλοκάρει

19:52

Επικίνδυνη στιγμή στα καρέ του Άρη...

19:51

20': Μετά από σέντρα του Κοντοέ ο Μπαράλες σουτάρει, η μπάλα σταματά ωστόσο στο σώμα του Έλσνερ

19:46

14': Πάσα του Σουνά στον Τάτο, είναι καλή, αλλά ο μέσος του Άρη δεν μπορεί να κατεβάσει την μπάλα και να εκτελέσει

19:42

- Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο, μοιρασμένο και μέτριο ποιοτικά το παιχνίδι, χωρίς την μεγάλη φάση

19:40
Out

8': Όμορφη προσπάθεια του Τάτου ο οποίος αφού ξεπέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο, δοκίμασε τα πόδια του έξω από την μεγάλη περιοχή αλλά δεν βρήκε στόχο

19:38
Out

6': Σέντρα του Ντε Μπλάσις, κεφαλιά του Μπαράλες η μπάλα άουτ

19:36

- Περίπου 7.000 κόσμος στις εξέδρες του ''Κλ. Βικελίδης''

19:36

19:36
Corner

4': Κόρνερ για τον Αστέρα...

19:32

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι

19:30

Μόλις τώρα οι ποδοσφαιριστές κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

19:28

Όλα έτοιμα για να βγουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και να ξεκινήσει το παιχνίδι

Συνθέσεις - Διαιτητές

ΑΡΗΣ
Διούδης, Καραγκούνης, Έλσνερ, Κύργιας, Τσουμάνης, Νταμαρλής, Σουνάς, Τάτος, Σταυρόπουλος, Μανιάς, Αγκάνθο.
Αναπ: Μπουζάνης, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Κοτσαρίδης, Γκόλιας, Τσουκάνης, Ηρακλής
Ερνάντεζ, Λούι, Σέτι, Κοντοές, Ζησόπουλος, Εντό, Μουνάφο, Ουσέρο, Καράσκο, Ντε Μπλάσις, Μπαράλες.
Αναπ: Γεωργακόπουλος, Μπακασέτας, Κάφα, Τσαμπούρης, Ντελγκάδο, Ουρτάδο, Ζαραδούκας
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας). Βοηθοί: Ευθυμιάδης, Καραϊσαρίδης (Πιερίας). 4ος: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)