19:29

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:28
Σχόλιο

Παρότι έχανε ο ΟΦΗ με 0-1 από τη Λαμία, έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με 4-1 φτάνοντας τους 33 βαθμούς και παρέμεινε 8ος, στους 23 βαθμούς και 12η η Λαμία. Η τελευταία προηγήθηκε 0-1 με τον Μαρτίνεθ στο 21ο λεπτό, ο ΟΦΗ ισοφάρισε με τον Ντίκο στο 42ο λεπτό, ο Μεγιάδο στο 45' έκανε το 2-1 και ο Τοράλ με δύο τέρματα στο 78' και το 81' το τελικό 4-1.

19:27
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ - Λαμία 4-1.

19:26
Κίτρινη Κάρτα

90+3': Από μία κίτρινη σε Λουίς Φελίπε και Κυριάκο Παπαδόπουλο που είχαν αψιμαχία.

19:23
Καθυστερήσεις

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

19:22
Απόκρουση

89': Μπαλιά τρύπα του Λάρσον για τον Λουίς Φελίπε, ο Γκαραβέλης μπλοκάρει σταθερά.

19:19

86': Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά για φάουλ στον Λάρσον.

19:18
Αλλαγή

85': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Νταμπράουσκας, ο Πασαλίδης αφήνει τη θέση του στον Γιοχού.

19:14

Διευρύνει το προβάδισμά της η ομάδα του ΟΦΗ. Ωραία συνεργασία των Μοσκέρα, Θοράρινσον, ξανά Μοσκέρα ο τελευταίος γυρίζει την μπάλα στον Τοράλ που από κοντά με πλασέ κάνει το 4-1. Δεύτερο γκολ από τον Ισπανό.

19:14
Goal

81': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

19:12
Αλλαγή

79': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Περέα περνά στο ματς αντί του Μπάκιτς και ο Μοσκέρα αντί του Ντίκο.

19:11

Ο Λάρσον από τα δεξιά κάνει ωραία σέντρα, ο Τοράλ μέσα από την περιοχή κάνει το δυνατό σουτ με το αριστερό, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Γκαραβέλης και κάνει το 3-1.

19:11
Goal

78': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

19:09
Out

77': Ο Τόσιτς στο κόρνερ, ο Παπαδόπουλος πιάνει την κεφαλιά, ο Μανούσος δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας και περνά άουτ.

19:09
Αλλαγή

76': Κλείνει τις αλλαγές του ο Βόκολος, ο Μανούσος στη θέση του Βέργου.

19:09
Corner

76': Ο Μαρτίνεθ στην επίθεση για τη Λαμία, ο Βούρος παραχωρεί κόρνερ.

19:08
Απόκρουση

75': Δυνατή μπαλιά του Σιμόν για τον Τόσιτς, ο Μανδάς μπλοκάρει.

19:06
Σχόλιο

Πάνω-κάτω η μπάλα με τον ΟΦΗ να ψάχνει το 3-1 που αν έρθει λογικά θα φέρει και τη νίκη για τους Κρητικούς και η Λαμία το γκολ της ισοφάρισης. Αν μείνει το 2-1 τότε η Λαμία θα είναι 12η καθώς ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε ισοπαλία (1-1) με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι.

19:05
Απόκρουση

73': Έξυπνη μπαλιά του Τόσιτς για τον Βέργο, ο Μανδάς αντιλαμβάνεται τη φάση και βγαίνει και μπλοκάρει.

19:04
Απόκρουση

72': Κόρνερ για τη Λαμία αυτή τη φορά, εκτελεί ο Μαρτίνεθ, διώχνει ο Διαμαντής, ξανά η μπάλα στον Μαρτίνεθ που σεντράρει ξανά, ο Τόσιτς το σουτ για να μπλοκάρει ο Μανδάς.

19:02
Απόκρουση

70': Ο Τοράλ στο κόρνερ, τακουνάκι του Πασαλίδη στο πρώτο δοκάρι, διώχνει σε πλάγιο ο Τόσιτς. Από την εκτέλεση του πλαγίου ο Τοράλ το σουτ και μπλοκάρει ο Γκαραβέλης.

19:02
Corner

70': Γέμισμα του Θοράρινσον, κοντρόλ του Ντίκο και σουτ μέσα από την περιοχή, διώχνει σε κόρνερ ο Γκαραβέλης.

19:01
Απόκρουση

69': Σέντρα του Μαρτίνεθ, ο Μανδάς μπλοκάρει...

18:59
Αλλαγή

67': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Ντιουσέ μπαίνει ο Τοράλ και στη θέση του Νέιρα ο Λουίς Φελίπε.

18:58

66': Παράλληλη μπαλιά του Τόσιτς από τα δεξιά είναι αρκετά δυνατή...

18:57

65': Δεν αποφέρει κάτι το κόρνερ της Λαμίας.

18:56
Corner

64': Ο Μεντίνα σεντράρει για τον Βέργο σουτ του έμπειρου φορ, τεράστια απόκρουση του Μανδά και κόρνερ για τη Λαμία.

18:55
Αλλαγή

63': Τέσσερις αλλαγές για τη Λαμία. Ο Τόσιτς στη θέση του Καραμάνου, ο Μπεχαράνο στη θέση του Τζανδάρη, ο Μεντίνα στη θέση του Ντε Βινσέντι και ο Σαραμαντάς στη θέση του Αμπάντα.

18:54

62': Κίτρινη κάρτα στον Διαμαντή για μαρκάρισμα στον Καραμάνο.

18:53
Απόκρουση

61': Έξυπνη πάσα του Ντιουσέ για τον Ντίκο, ο Γκαραβέλης έχει αντιληφθεί τη φάση και βγαίνει για να απομακρύνει την μπάλα.

18:53
Απόκρουση

61': Γέμισμα του Τζανετόπουλου, σταθερά μπλοκάρει ο Μανδάς.

18:50
Απόκρουση

58': Ωραία ενέργεια του Ντίκο που αποφεύγει τον Καραμάνο κάνει το σουτ, λίγο έξω από την περιοχή, ο Γκαραβέλης μπλοκάρει σταθερά.

18:50
Απόκρουση

49': Ο Νέιρα πλασαριστά το κόρνερ για τον Λάρσον, ο Σουηδός στον Μεγιάδο, πλασέ του τελευταίου, διώχνει η άμυνα της Λαμίας.

18:49

57': Ο Ντε Βινσέντι στο κόρνερ δεν αποφέρει κάτι.

18:49
Corner

57': Σέντρα του Ντε Βινσέντι, ο Διαμαντής με κεφαλιά προς τα πίσω παραχωρεί κόρνερ.

18:46
Οφσάιντ

54': Γέμισμα του Νέιρα για τον Ντίκο ωστόσο υπάρχει οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης, σωστή υπόδειξη.

18:45

53': Ο Μπάκιτς για τον Λάρσον που από τα δεξιά σεντράρει προς τον Ντίκο ο Αφρικανός φορ κάνει φάουλ στον Παπαδόπουλο και σταματά η φάση.

18:44

52': Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο για μαρκάρισμα στον Τζανδάρη.

18:40
Corner

48': Βαθιά μπαλιά του Μπάκιτς για τον Ντίκο ο οποίος με τον Τζανετόπουλο κάνει το σουτ, ο στόπερ της Λαμίας παραχωρεί κόρνερ.

18:40
Out

48': Φάουλ για τη Λαμία από πλάγια αριστερά και μακριά από την εστία, εκτελεί ο Ντε Βινσέντι, γυριστή κεφαλιά του Παπαδόπουλου, η μπάλα άουτ.

18:39
Απόκρουση

47': Γέμισμα του Θοράρινσον από τα αριστερά για τον Ντίκο, διώχνει ο Αμπάντα.

18:38

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές ΟΦΗ και Λαμία.

18:22
Σχόλιο

Πολύ ωραίο το πρώτο ημίχρονο στο "Γεντί Κουλέ" με τρία γκολ και ωραίες ενέργειες των παικτών και τον ΟΦΗ να ανατρέπει την εις βάρος του κατάσταση και να ανατρέπουν το 0-1 της Λαμίας από τον Μαρτίνεθ στο 21ο λεπτό. φτάνοντας στο 42' με τον Ντίκο στο 1-1 και στο 2-1 με τον Μεγιάδο στο 45ο λεπτό.

18:21

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΟΦΗ - Λαμία 2-1.

18:20
Απόκρουση

45+3': Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Ντε Βινσέντι από τα αριστερά, κανένα πρόβλημα για τον Μανδά.

18:17

Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις...

18:17

Απόλυτη ανατροπή. Ο Θοράρινσον για τον Ντιουσέ ο οποίος από τα αριστερά κάνει τη σέντρα, ο Ντίκο στρώνει στον Νέιρα αυτός αφήνει την μπάλα στον Μεγιάδο που κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Ντε Βινσέντι, ξεγελά τον Γκαραβέλη και 2-1.

18:17
Goal

45': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

18:16

44': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Ντε Βινσέντι.

18:15

Φέρνει το ματς στα ίσια ο ΟΦΗ. Ο Νέιρα βρίσκει με κεφαλιά τον Ντίκο, αυτός κάνει το κοντρόλ και το δυνατό συρτό σουτ λίγο έξω από την περιοχή και κάνει το 1-1.

18:14
Goal

42': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

18:11

39': Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα για μαρκάρισμα στον Παπαδόπουλο. Προηγήθηκε κεφαλιά του Νέιρα μετά από σέντρα του Διαμαντή με τον Γκαραβέλη να μπλοκάρει, ωστόσο ο Ευαγγέλου είχε σφυρίξει πριν το φάουλ του Νέιρα στον Παπαδόπουλο.

18:10

Επέστρεψαν οι Μεγιάδο, Νούνιες.

18:09

Προσωρινά με 10 οι δύο ομάδες, επανέναρξη του ματς,

18:07

Όλα καλά με τον Νούνιες, αναμένουμε να δούμε για τον Μεγιάδο και μακάρι να είναι και για εκείνον όλα καλά.

18:07

Σφοδρή σύγκρουση κεφάλι με κεφάλι του Μεγιάδο με τον Νούνιες και διακοπή στο ματς. Έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο τα ιατρικά τιμ των δύο ομάδων. Έχει ματώσει ο Μεγιάδο.