20:09

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:07
Σχόλιο

Γκέλα... τίτλου για τον Παναθηναϊκό που στο θεωρητικά πιο εύκολο ματς των πλέι οφ αφήνει δύο βαθμούς μένοντας στο 0-0. Ανώτεροι οι "πράσινοι", αλλά το αποτέλεσμα μετρά που φέρνει τον ΠΑΟ στους 63 βαθμούς περιμένοντας και τα αποτελέσματα των αγώνων του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ και του Ολυμπιακού με τον Άρη. Πιάνει στους 41 βαθμούς τον Άρη ο Βόλος. Μοιραίος για το "τριφύλλι" ο Σπόραρ που έχασε πέναλτι στο 90+7'.

20:06
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός - Βόλος 0-0.

20:06
Απόκρουση

90+10': Σέντρα του Χουάνκαρ και κόρνερ για τον ΠΑΟ. Ο Βέρμπιτς το εκτελεί, σταθερά βγαίνει και μπλοκάρει ο Κλέιμαν.

20:05
Out

90+9': Ο Μπερνάρντ κάνει σουτ εκτός περιοχής, άουτ.

20:04
Κίτρινη Κάρτα

90+8': Κίτρινη κάρτα στον Μπαριέντος.

20:03
Απόκρουση

90+7': Ο Σπόραρ στο πέναλτι, εκτελεί ο Σλοβένος, πέφτει στη δεξιά γωνία ο Κλέιμαν και απομακρύνει.

19:59
Πέναλτι

90+4': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Κουρμπέλης στον Παλάσιος που ¨τρυπώνει" στην άμυνα του Βόλου, κάνει το γύρισμα και ο Λούνα με το χέρι σταματά την προσπάθεια. Είναι ο ορισμός του πέναλτι.

19:55
Καθυστερήσεις

7 λεπτά οι καθυστερήσεις στη Λεωφόρο.

19:54

89': Μεγάλη ευκαιρία του Παναθηναϊκού, σέντρα του Χουάνκαρ κεφαλιά του αμαρκάριστου Παλάσιος, η μπάλα παράλληλα με την εστία.

19:51
Corner

86': Κόρνερ με τον Μπερνάρντ για τον Παναθηναϊκό. περνά ανεκμετάλλευτο.

19:50
Αλλαγή

85': Μεταξάς αντί Γκάγκι στην τρίτη αλλαγή των φιλοξενούμενων.

19:48
Απόκρουση

83': Ξανά στο προσκήνιο ο ΠΑΟ, κεφαλιά του Σπόραρ, ο Κλέιμαν μπλοκάρει.

19:47
Out

82': Νέα ευκαιρία των γηπεδούχων, ο Κώτσιρας από τα δεξιά κάνει το γύρισμα, ο Κλάινχαϊσλερ το δυνατό σουτ, η μπάλα περνά άουτ.

19:46
Αλλαγή

81': Τέταρτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Βέρμπιτς στη θέση του Τσέριν.

19:44
Out

79': Νέα φάση για τον Παναθηναϊκό, ο Κουρμπέλης αποφεύγει τον Οζέγκοβιτς πασάρει στον Σπόραρ, ο Σλοβένος βρίσκει ξανά τον Κουρμπέλη που κάνει το δυνατό σουτ, λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι.

19:42
Αλλαγή

77': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟ, στη θέση του Πέρεθ ο Κουρμπέλης.

19:41
Out

76': "Απαντά" ο Παναθηναϊκός με τον Κλάινχαϊσλερ να κάνει δυνατό μονοκόμματο σουτ που φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

19:40
Απόκρουση

75': Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Ο Ντέλετιτς στην επίθεση πασάρει στον Οζέγκοβιτς που απέναντι από τον Μπρινιόλι δεν κάνει καλό τελείωμα και διώχνει ο πορτιέρο του ΠΑΟ.

19:39
Αλλαγή

74': Δεύτερη αλλαγή για τον Βόλο στη θέση του Κάτσε που χειροκροτείται από τον κόσμο, ο Μπαριέντος.

19:38
Out

73': Ο Μπερνάρντ για τον Κλάινχαϊσλερ που κάνει ωραίο φαλτσαριστό σουτ, η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Κλέιμαν.

19:35
Αλλαγή

70': Πράγματι αναγκαστική αλλαγή για τον Βόλο, ο Πιρές αντί του Τάχατου.

19:33

Φαίνεται να έχει πρόβλημα ο Τάχατος που είναι πεσμένος στο έδαφος.

19:31

66': Κίτρινη κάρτα στον Γκάγκι.

19:31
Αλλαγή

66': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Σπόραρ στη θέση του Ιωαννίδη και ο Κλάινχαϊσλερ στη θέση του Μαντσίνι.

19:30
Out

65': Εκτελεί ο Μπερνάρντ το κόρνερ, κεφαλιά του Ιωαννίδη η μπάλα άουτ.

19:30
Corner

65': Ο Ιωαννίδης μέσα στην περιοχή κάνει το σουτ και έχουμε κόρνερ.

19:28
Out

63': Σέντρα σουτ του Κάτσε από τα δεξιά, η μπάλα περνά άουτ.

19:28
Σχόλιο

Περίπου μισή ώρα πριν τη λήξη της αναμέτρησης ο Παναθηναϊκός δεν έχει κάνει φάσεις στο δεύτερο ημίχρονο. Πρέπει να αυξήσει και άλλο την πίεση της η ομάδα του Γιοβάνοβιτς αν δεν θέλει να βρεθεί προ εκπλήξεων.

19:28
Απόκρουση

63': Σέντρα του Μαντσίνι από τα αριστερά κανένα πρόβλημα για τον Κλέιμαν.

19:26
Απόκρουση

61': Νέο φάουλ σε καλή θέση για τους "πράσινους" από τα αριστερά κοντά στην περιοχή του Κλέιμαν. Ο Ιωαννίδης το εκτελεί πάνω στο τείχος...

19:25
Out

60': Ο Τάχατος από τον άξονα κάνει το σουτ, αρκετά μέτρα άουτ.

19:24
Απόκρουση

59': Βολέ του Μπρινιόλι με στόχο τον Ιωαννίδη, ο Σιέλης προσπαθεί να απομακρύνει πέφτοντας κάτω, ο Κλέιμαν μπλοκάρει.

19:22
Οφσάιντ

57': Φάουλ για τον Βόλο, εκτελεί ο Κάτσε, αφύλαχτος ο Οζέγκοβιτς παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα παράλληλα με την εστία, αλλά υπάρχει οφσάιντ.

19:21
Απόκρουση

56': Ο Παλάσιος για τον Ιωαννίδη που θέλει να φύγει μόνος του, ο Εσκοβάλ σωτήρια πάνω στην μπάλα την απομακρύνει.

19:20
Corner

55': Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟ, εκτελεί ο Μπερνάρντ, ο Ιωαννίδης μπερδεύεται και τελείωνει η φάση.

19:18
Απόκρουση

53': Ο Ντέλετιτς θέλει να βρει τον Άλχο, προλαβαίνει πριν γίνει επικίνδυνος ο μπακ του Βόλου, ο Μαντσίνι.

19:16

51': Κίτρινη κάρτα στον Τάχατο που μαρκάρει αντικανονικά τον Κώτσιρα. Μαρκάρισμα για κόκκινη πάντως.

19:15
Απόκρουση

50': Ο Μπερνάρντ στο κόρνερ, δεν μπορεί να απειλήσει στο δεύτερο δοκάρι ο Σένκεφελντ, η μπάλα στον Χουάνκαρ που σεντράρει για να μπλοκάρει ο Κλέιμαν.

19:14
Corner

49': Φάση διαρκείας στα καρέ του Βόλου, ο Ιωαννίδης το σουτ, διώχνει σε κόρνερ ο Άλχο.

19:12
Απόκρουση

47': Ο Πέρεθ πασάρει στον Μαντσίνι που σεντράρει από τα αριστερά, εύκολα μπλοκάρει ο Κλέιμαν.

19:11

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν Παναθηναϊκός και Βόλος.

18:54
Σχόλιο

Ανέβασε στροφές μετά τα πρώτα λεπτά ο Παναθηναϊκός αλλά δεν έχει καταφέρει να παραβιάσει την εστία του Κλέιμαν, με τον Βόλο να αμύνεται σωστά, αλλά να κάνει και τις απαραίτητες καθυστερήσεις...

18:53

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Παναθηναϊκός - Βόλος 0-0.

18:53
Απόκρουση

45+2': Ο Μαντσίνι εκτελεί το κόρνερ και ο Κλέιμαν μπλοκάρει.

18:52
Corner

45+1': Επίθεση του ΠΑΟ, ο Μαντσίνι για τον Χουάνκαρ που σεντράρει από τα αριστερά κακό διώξιμο του Άλχο και κόρνερ.

18:51

Δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο.

18:49

43': Κίτρινη κάρτα στον Σιέλη για τράβηγμα φανέλας στον Μπερνάρντ.

18:44
Απόκρουση

38': Βαθιά μπαλιά του Ντέλετιτς για τον Γκάγκι, βγαίνει και διώχνει ο Μπρινιόλι.

18:44

Άρχισε ξανά η αναμέτρηση...

18:43

Και τώρα διακοπή στο ματς καθώς βρίσκεται πεσμένος ο Οζέγκοβιτς, πριν μάλιστα τη φάση του ΠΑΟ.

18:43
Out

37': Ο Πέρεθ κάνει τη σέντρα για τον Μαντσίνι ο οποίος μέσα από την περιοχή πιέζεται από Ντέλετιτς, Εσκοβάλ με συνέπεια να κάνει κακό τελείωμα.

18:40
Out

34': Ωραία ενέργεια του Μπερνάρντ με συνεχόμενες ντρίμπλες και πάσα στον Μαντσίνι ο οποίος μέσα στην περιοχή γυρίζει στα δεξιά στον Παλάσιος που με προβολή στέλνει την μπάλα άουτ.

18:39
Απόκρουση

33': Φάουλ ξανά σε καλή θέση για τον ΠΑΟ από τα δεξιά και λίγο έξω από την περιοχή, εκτελεί ο Χουάνκαρ στο τείχος η μπάλα.

18:37

31': Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι για μαρκάρισμα στον Ντέλετιτς.