19:22

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:21
Σχόλιο

Πολύ σημαντική νίκη για τον Παναθηναϊκό, πρώτη μετά από 2 αγωνιστικές, με τον Βέρμπιτς να βρίσκει δίχτυα στο 35ο λεπτό και τους "πράσινους" να επικρατούν 0-1 φτάνοντας τους 42 βαθμούς και θα πάνε στην Opap Arena για το ντέρμπι με την ΑΕΚ τουλάχιστον με +4 από την Ένωση. Πολύ καλός ο Λεβαδειακός στο δεύτερο ημίχρονο έψαξε το 1-1, παραμένει στους 11 πόντους, αλλά σίγουρα αν συνεχίσει έτσι θα παραμείνει στη Σούπερ Λίγκα 1.

19:20
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός - Παναθηναϊκός 0-1.

19:20
Απόκρουση

90+4': Φάουλ για τον Λεβαδειακό, εκτελεί ο Μουτίνιο μπλοκάρει εύκολα ο Μπρινιόλι.

19:18
Out

90+2': Αρκετά φιλόδοξο σουτ του Τσοκάι, πάνω από την εστία του Στογιάνοβιτς η μπάλα.

19:17

90+1': Ο Παλάσιος πάει να βρει τον Βαγιαννίδη αυτός από τα δεξιά δεν μπορεί να απειλήσει...

19:17
Απόκρουση

90+1': Σέντρα του Γιαννιώτα με στόχο τον Λούα Λούα, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει την μπάλα.

19:16
Καθυστερήσεις

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά στη Λιβαδειά, 4 επιπλέον θα έχουμε καθυστερήσεις.

19:14
Απόκρουση

88': Φάουλ τώρα για τον Λεβαδειακό εκτελεί ο Μουτίνιο με πάσα στον Λούα Λούα που από τα αριστερά κάνει τη σέντρα, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει.

19:11
Αλλαγή

84': Κλείνει τις αλλαγές του ο Βέλιτς, ο Γιαννιώτας στη θέση του Συμελίδη.

19:10

Ακυρώνεται τελικά το γκολ, ο Τσακαλίδης υποδεικνύει φάουλ του επιθετικού του ΠΑΟ.

19:10

Το γκολ πάντως ελέγχεται από το VAR για φάουλ του Ιωαννίδη στον Βήχο. Υπάρχει φάουλ του νεαρού φορ.

19:08

"Καθαρίζει" το ματς ο Παναθηναϊκός με τις δύο από τις τρεις αλλαγές του. Ο Παλάσιος πασάρει στον Ιωαννίδη, εκείνος από τα δεξιά βρίσκει τον Πούχατς ο οποίος στην πρώτη του επαφή με την μπάλα με ωραίο τελείωμα κάνει το 0-2.

19:07

81': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:06
Αλλαγή

80': Τριπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ιωαννίδης περνά στο ματς αντί του Σπόραρ, ο Βαγιαννίδης στη θέση του Κώτσιρα και ο Πούχατς που κάνει ντεμπούτο στη θέση του Χουάνκαρ.

19:03
Αλλαγή

76': Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Τσιριγώτης στη θέση του Δούμτσιου και ο Λούα Λούα στη θέση του Τορό.

19:01
Απόκρουση

74': Εκτελεί το κόρνερ ο Μουτίνιο, η μπάλα στον Βρακά το σουτ του πάνω στον Σένκεφελντ.

19:01
Corner

73': Ωραία ενέργεια του Τορό που κάνει το σουτ από τον άξονα, η μπάλα περνά κόρνερ.

18:59

72': Ο Μπερνάρντ για τον Κουρμπέλη υπό το μαρκάρισμα του Συμελίδη ο άσος του ΠΑΟ πέφτει μέσα στην περιοχή, στην μπάλα το μαρκάρισμα του Συμελίδη.

18:58
Out

71': Ο Μπερνάρντ τη βαθιά μπαλιά στον Παλάσιος εκείνος από τα δεξιά πατά περιοχή βάζει την κόντρα και κερδίζει το άουτ ο Κωνσταντινίδης.

18:56
Αλλαγή

69': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Τσοκάι στη θέση του Βέρμπιτς.

18:53
Σχόλιο

Είναι καλύτερος ο Λεβαδειακός στο δεύτερο ημίχρονο και ψάχνει το 1-1. Πολλά λάθη από τους παίκτες του ΠΑΟ και έχοντας και τη χαμένη ευκαιρία του Παλάσιος για να "κλείδωναν" τη νίκη.

18:52
Αλλαγή

65': Μεχία αντί Χάμοντ στη δεύτερη αλλαγή του Λεβαδειακού.

18:52

64': Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ των γηπεδούχων.

18:51
Corner

64': Τεράστια ευκαιρία για το 1-1. Ο Βήχος από τα αριστερά κάνει ωραία σέντρα, ο Χουάνκαρ φαίνεται να ελέγχει όμως κάνει λάθος γύρισμα στον Μπρινιόλι, ο Βρακάς πάει να επωφεληθεί κάνει το σουτ και ενστικτωδώς σε κόρνερ ο πορτιέρο του Παναθηναϊκού.

18:47
Out

61': Ο Μπερνάρντ βλέπει το ανέβασμα του Χουάνκαρ και περνά την κάθετη, είναι δυνατή και δεν προλαβαίνει ο Ισπανός αμυντικός.

18:45
Out

59': Ο Βρακάς για τον Λεβαδειακό, δίνει στον Τορό, εκείνος στον Βήχο, κακό τελείωμα του αριστερού μπακ των Βοιωτών πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

18:43
Out

57': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, εκτελεί ο Μπερνάρντ, δεν μπορούν να πάνε στην πορεία της μπάλας, Σπόραρ και Κουρμπέλης, που περνά άουτ.

18:42
Απόκρουση

56': Εκτελεί το κόρνερ ο Μπερνάρντ και διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Κωνσταντινίδης.

18:41
Corner

55': Μεγάλη ευκαιρία του Παναθηναϊκού, ο Βέρμπιτς για τον Μπερνάρντ, εκείνος στον Παλάσιος που από τα δεξιά και πλάγια κάνει το σουτ, διώχνει σε κόρνερ ο Στογιάνοβιτς.

18:38
Out

52': Επίθεση του Λεβαδειακού, ο Τορό από τα αριστερά στρώνει την μπάλα στον Χάμοντ κακό τελείωμα του τελευταίου, άουτ.

18:35
Απόκρουση

49': Ωραία προσπάθεια του Συμελίδη που με αντίπαλο τον Σένκεφελντ κάνει ωραίο σουτ, ο Μπρινιόλι πέφτει και μπλοκάρει την μπάλα.

18:32
Αλλαγή

46': Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό, ο Βρακάς στη θέση του Νίκα.

18:32

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

18:29

Τώρα επιστρέφουν και οι διαιτητές.

18:24

Επιστρέφουν και οι παίκτες του Λεβαδειακού και του Παναθηναϊκού για το ζέσταμα και να αρχίσει το δεύτερο ημίχρονο.

18:19

Σιγά σιγά επιστρέφουν στις θέσεις τους οι φίλαθλοι των 2 ομάδων.

18:15

Αρκετός κόσμος έχει βγει εκτός γηπέδου για να μπορέσει να ανασάνει, ενώ ακούγονται και συνθήματα εις βάρος των αστυνομικών.

18:10

Συνεπώς θα καθυστερήσει η έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

18:08

Άνδρες της ελληνικής αστυνομίας πέταξαν δακρυγόνα στην κερκίδα των οπαδών του ΠΑΟ και οι τελευταίοι έχουν μπει μέσα στον αγωνιστικό χώρο προκειμένου να μπορούν να αναπνεύσουν. Μάλιστα ένας οπαδός του ΠΑΟ με αναπνευστικό πρόβλημα μεταφέρεται με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο.

17:56
Σχόλιο

Χάρις στο γκολ του Βέρμπιτς στο 35ο λεπτό ο Παναθηναϊκός προηγείται δίκαια με 1-0 του Λεβαδειακού στο "Λ. Κατσώνης". Οι "πράσινοι" με υπομονή βρήκαν το γκολ, ενώ στις καθυστερήσεις είχαν ευκαιρία με Παλάσιος και δοκάρι με τον Σπόραρ.

17:55

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Λεβαδειακός - Παναθηναϊκός 0-1.

17:54
Δοκάρι

45+4': ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό! Ο Σπόραρ κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή με την μπάλα να σταματά στο δεξί δοκάρι του Στογιάνοβιτς.

17:53
Απόκρουση

45+3': Ιδανική επίθεση του Παναθηναϊκού, ο Παλάσιος από τα δεξιά και μέσα στην περιοχή κάνει το σουτ, διώχνει την μπάλα ο Στογιάνοβιτς.

17:51
Απόκρουση

45+1': Εκτελεί το κόρνερ ο Μπερνάρντ, διώχνει μακριά ο Μπαχανάκ.

17:51
Corner

45+1': Ο Χουάνκαρ με τον Τορό κερδίζει κόρνερ ο Ισπανός μπακ.