Εξέλιξη αγώνα
23:01

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

23:01

Η Γαλλία κερδίζει εύκολα την Αυστραλία με 4-1 και είναι μόνη πρώτη στον 4ο όμιλο του Μουντιάλ 2022.

23:01
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη του αγώνα.

22:57
Κίτρινη Κάρτα

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Μούι.

22:53
Καθυστερήσεις

Επτά λεπτά ο έξτρα χρόνος.

22:52
Απόκρουση

90': Ευκαιρία για τη Γαλλία. Εκτελείται το κόρνερ από τον Γκριεζμάν, ο Κονατέ πηδάει ψηλότερα από όλους και παίρνει την κεφαλιά όμως ο Ράιαν αποκρούει.

22:50
Αλλαγή

89': Διπλή αλλαγή για τη Γαλλία. Έξω Παβάρ και Ζιρού, μέσα Κουντέ και Τουράμ αντίστοιχα.

22:46
Corner

87': Κόρνερ για τη Γαλλία από τα αριστερά.

22:45
Αλλαγή

85': Διπλή αλλαγή για την Αυστραλία. Μπάκους αντί Ιρβάιν και Ντέγκενεκ αντί Άτκινσον.

22:42

80': Κίτρινη κάρτα στον Ιρβάιν.

22:38
Αλλαγή

76': Διπλή αλλαγή για τη Γαλλία. Ο Φοφανά στη θέση του Τσουαμενί και ο Κομάν σε αυτή του Ντεμπελέ.

22:38

Με το δεύτερο προσωπικό τέρμα που σημείωσε, ο Ζιρού έφτασε τα 51 με το εθνόσημο και έπιασε τον Ανρί στην κορυφή των σκόρερ στην ιστορία της Εθνικής Γαλλίας.

22:35
Αλλαγή

74': Διπλή αλλαγή για την Αυστραλία. Μαμπίλ αντί ΜακΓκρι και Κουόλ αντί Γκούντγουϊν.

22:34

Σέντρα πάρε - βάλε του Εμπαπέ από τα αριστερά για τον Ζιρού που με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-1.

22:33
Goal

71': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

22:30

Ο Ντεμπελέ σεντράρει από τα αριστερά, ο Εμπαπέ παίρνει την κεφαλιά, στο δεξί κάθετο δοκάρι του Ράιαν η μπάλα και μέσα για το 3-1.

22:30
Goal

68': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

22:29

67': Σπουδαία ευκαιρία για τη Γαλλία! Ο Λ. Ερνάντες κάνει το γύρισμα για τον Γκριεζμάν που σουτάρει αλλά ο Μπέχιτς σώζει πάνω στη γραμμή.

22:25
Corner

61': Από τα αριστερά η εκτέλεση του κόρνερ που δεν φέρνει κάποιο όφελος.

22:23

61': Σουτ του Εμπαπέ από θέση βολής, ο Ρόουλες του βάζει την προβολή και παραχωρεί κόρνερ.

22:18
Αλλαγή

56': Αλλαγή για τους Αυστραλούς, με τον Ντιουκ να αφήνει τη θεση του στον Κάμινγκς.

22:17

55': Κίτρινη κάρτα στον Ντιουκ για επικίνδυνο παίξιμο πάνω στον Ντεμπελέ.

22:12
Out

50': Απειλεί η Γαλλία! Ο Λ. Ερνάντες τη σεντρα από τα αριστερά, εντυπωσιακό ψαλιδάκι του Ζιρού, λίγο έξω.

22:12

50': Σουτ του Τσουαμενί απέξω, πάνω στα σώματα.

22:09
Corner

48': Κόρνερ για την Αυστραλία από τα δεξιά με τον Γκούντγουϊν, στο πρώτο δοκάρι διώχνει ο Γκριεζμάν.

22:08

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

21:52
Σχόλιο

Χορταστκό ματς στο Al Janoub Stadium, με τα «καγκουρό» να προηγούνται στο 9' με τον Γκούντγουϊν αλλά τους Γάλλους να κάνουν την ανατροπή μέσα σε 5 λεπτά με γκολ των Ραμπιό (27') και Ζιρού (32'). Στις καθυστερήσεις οι Αυστραλοί άγγιξαν το 2-2 ωστόσο η κεφαλιά του Ιρβάιν σταμάτησε στο δοκάρι.

21:52

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο, Γαλλία - Αυστραλία 2-1.

21:46
Δοκάρι

45+2': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ! Γίνεται η σέντρα από τα αριστερά από τον ΜακΓκρι, ο Ιρβάιν παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα σταματά στη δεξιά κάθετη δοκό του Γιορίς.

21:46

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:45
Out

45': Μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλλία! Ο Γκριεζμάν από τα δεξιά κάνει το γύρισμα για τον Εμπαπέ που, ολομόναχος από τη μικρή περιοχή, κάνει την προβολή όμως στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

21:42
Out

42': Ο Εμπαπέ πατάει για τον Γκριεζμάν που σουτάρει χαμηλά εκτός περιοχής, δίπλα από την αριστερή κάθετη δοκό του Ράιαν φεύγει η μπάλα.

21:40
Out

40': Γύρισμα του Εμπαπέ, στο πέναλτι ο Ντεμπελέ πλασάρει εκτός ισορροπίας αλλά δε βρίσκει στόχο.

21:37
Out

37': Σουτ του Ζιρού από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ψηλά άουτ.

21:33

Από τα αριστερά ο Εμπαπέ πιέζει τον Άτκινσον, κλέβει και δίνει με τακουνάκι στον Ραμπιό που πατάει περιοχή και γυρίζει χαμηλά για τον Ζιρού που δε δυσκολεύεται να σκοράρει στην κενή εστία για το 2-1.

21:32
Goal

32': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

21:27

Εκτελείται το κόρνερ από τον Γκριεζμάν, βγάζουν προσωρινά την άμυνα οι Αυστραλοί, η μπάλα φτάνει αριστερά στον Τ. Ερνάντες που κάνει τη σέντρα στην καρδιά της άμυνας απ' όπου ο Ραμπιό με καρφωτή κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1.

21:26
Goal

27': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

21:26
Corner

26': Κόρνερ από τα δεξιά για τη Γαλλία.

21:21
Out

22': Σημαντική ευκαιρία για τους Αυστραλούς! Ο Ντιουκ πιάνει ένα τρομερό σουτ από μακριά, φεύγει μισό μέτρο από τη συμβολή των δοκών του Γιορίς.