Εξέλιξη αγώνα
21:41

Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:40

Βελτιωμένος στο β' ημίχρονο ο Ολυμπιακός, είχε τη διπλή χαμένη ευκαιρία με Παπασταθόπουλο και Γκάρι Ροντρίγκες, η ΑΕΚ θα μπορούσε με τη σειρά της να φτάσει σε ένα γκολ και... «κουλούρια» εντέλει στο «Γ. Καραϊσκάκης».

21:38

Ολυμπιακός και ΑΕΚ μένουν στο 0-0 και... δουλεύουν για τον Παναθηναϊκό. Στο +12 οι «πράσινοι» από τους «ερυθρόλευκους» (25 πόντοι), στο +8 από την Ένωση (29 βαθμοί) στο τέλος του πρώτου γύρου της Σούπερ Λίγκας 1.

21:38
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

90'+12: Λήξη του αγώνα, 0-0.

21:37
Οφσάιντ

90'+12: Ο Μάνταλος υποδεικνύεται σωστά σε θέση οφσάιντ.

21:36
Απόκρουση

90'+11: Σουτ του Γκατσίνοβιτς εκτός περιοχής και αριστερά, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

21:35

90'+10: Ο Παπασταθόπουλος είναι τραυματίας, με 10 θα τελειώσει ο Ολυμπιακός το ματς.

21:33
Κίτρινη Κάρτα

90'+8: Κίτρινη στον Εμβιλά για φάουλ στον Φαν Βέερτ, θα μπορούσε να δοθεί και κόκκινη, ο Γάλλος βρήκε με κλωτσιά στο πρόσωπο τον Ολλανδό.

21:26
Καθυστερήσεις

90'+1: Και εννέα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:25

90': Κίτρινη στον Παπασταθόπουλο για φάουλ στον Γκατσίνοβιτς.

21:24
Αλλαγή

89': Φορτούνης αντί Χάμες Ροντρίγκες, Αγκιμπού Καμαρά αντί Άβιλα, ολοκληρώνονται οι αλλαγές του Ολυμπιακού.

21:23
Out

88': Ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Φαν Βέερτ την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι μετά το κόρνερ που εκτελεί ο Γκατσίνοβιτς, λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα.

21:23
Corner

88': Άλλο ένα κόρνερ για την ΑΕΚ.

21:21

86': Κίτρινη στον Αραούχο για διαμαρτυρία.

21:21
Απόκρουση

86': Ο Γκατσίνοβιτς εκτελεί το κόρνερ από δεξιά, κεφαλιά του Μουκουντί, ο Πασχαλάκης μπλοκάρει.

21:20
Corner

85': Κόρνερ κερδίζει ο Ρότα για την ΑΕΚ.

21:18
Out

83': Σουτ του Βρουσάι από θέση έξω αριστερά, ψηλά άουτ η μπάλα.

21:17
Αλλαγή

82': Ελ Αραμπί αντί Μπακαμπού, Βρουσάι αντί Μπιέλ, δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό.

21:16
Αλλαγή

82': Μάνταλος αντί Πινέδα, δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ.

21:14
Corner

79': Κόρνερ κερδίζει ο Μοχαμάντι για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Γκατσίνοβιτς.

21:14

79': Κίτρινη στον Ρέαμπτσιουκ για φάουλ στον Γκαρσία.

21:10
Αλλαγή

75': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ, Φαν Βέερτ αντί Άμραμπατ.

21:09
Απόκρουση

74': Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό στην εξέλιξη του κόρνερ, ο Ίνμπομ Χουάνγκ τη σέντρα από δεξιά, κεφαλιά-πάσα του Μπακαμπού στον Παπασταθόπουλο, που κάνει την εξ επαφής κεφαλιά και αποκρούει ο Αθανασιάδης. Στη συνέχεια, σωτήρια βάζει την κόντρα ο Βίντα στο κοντινό σουτ του Γκάρι Ροντρίγκες.

21:08
Corner

73': Κόρνερ παραχωρεί ο Ρότα για τον Ολυμπιακό.

21:07

72': Κίτρινη στον Μουκουντί για φάουλ στον Μπακαμπού.

21:02
Corner

67': Ο Γκαρσία μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, πλασάρει και σε κόρνερ διώχνει ο Πασχαλάκης, σημαντική ευκαιρία για την ΑΕΚ. Περνά ανεκμετάλλευτο το κόρνερ.

21:02

67': Το ματς συνεχίζεται με πεντάλεπτη διακοπή.

20:57

62': Οι οπαδοί του Ολυμπιακού έσπευσαν να ανάψουν καπνογόνα στο γκολ του Χάμες Ροντρίγκες, μικρή διακοπή στο ματς και κάπως έτσι κόβεται και ο καλός ρυθμός που είχε βρει η ομάδα του Μίτσελ στα τελευταία λεπτά.

20:55
Αλλαγή

60': Γκάρι Ροντρίγκες αντί Μασούρα, πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

20:53
Οφσάιντ

Δεν μετρά το γκολ του Χάμες Ροντρίγκες, ο Μασούρας που έκανε την πάσα στον Κολομβιανό ήταν σε θέση οφσάιντ, όπως τσέκαρε και το VAR.

20:53

58': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:45
Out

50': Δυνατό σουτ του Εμβιλά εκτός περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

20:44
Out

49': Ο Μασούρας κλέβει την μπάλα από τον Βίντα, σουτάρει πέφτοντας από αριστερά της περιοχής, δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα σε μια καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό.

20:40

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.