17:53

Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

17:52
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

90'+4: Λήξη του αγώνα και θρίαμβος για τον Άρη στους «Ζωσιμάδες» με 4-0. Οι «κίτρινοι» με 21 πόντους διατηρούνται στην 6η θέση, ο ΠΑΣ παραμένει 11ος με 9 βαθμούς.

17:51

Ο Γκρέι σε ακόμη ένα γύρισμα από δεξιά της περιοχής, πλασέ στην κίνηση από τον Πάλμα, βρίσκει λίγο στον Παντελάκη η μπάλα και καταλήγει στα δίχτυα, έχοντας χτυπήσει και στο δεξί δοκάρι, 0-4.

17:50
Goal

90'+3: ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

17:49
Αλλαγή

90'+2: Σγούρος αντί Ετέμπο, τέταρτη αλλαγή για τον Άρη.

17:48
Καθυστερήσεις

90'+1: Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:47
Κίτρινη Κάρτα

90': Κίτρινη στον Ετέμπο.

17:44
Αλλαγή

87': Δύο αλλαγές για τον ΠΑΣ Γιάννινα, Φοφανά αντί Παμλίδη, Τσίρης αντί Τζίμα.

17:41
Out

84': Κοντά στο 0-4 ο Άρης, νέο γύρισμα του Γκρέι από δεξιά της περιοχής, πλασέ του Νταμπό από το ύψος του πέναλτι, ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα.

17:39

Ο Γκρέι το γύρισμα από δεξιά της περιοχής, σουτ του Νταμπό, αποκρούει ο Αθανασίου, κεφαλιά του Οντουμπάγιο και, παρά την προσπάθεια του Εραμούσπε να διώξει στον οποίο έχει βρει η μπάλα, το 0-3 είναι γεγονός.

17:39
Goal

81': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

17:37

Από την εκτέλεση του κόρνερ από τον Πάλμα ο Νταμπό την πρώτη κεφαλιά και από κοντά ο Ενκουλού με νέα κεφαλιά γράφει το 0-2.

17:36
Goal

79': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

17:36
Αλλαγή

79': Τρίτη αλλαγή για τον Άρη, Γκρέι αντί Ζερβίνιο.

17:35
Corner

78': Σουτ του Πίρσμαν από αριστερά της περιοχής, διώχνει σε κόρνερ ο Αθανασίου.

17:33
Απόκρουση

76': Σουτ του Μορέιρα από θέση μέσα αριστερά, ο Κουέστα αποκρούει.

17:33
Corner

75': Διαδοχικά κόρνερ για τον ΠΑΣ, που πιέζει για την ισοφάριση.

17:32
Corner

74': Ο Τζίμας το σουτ από θέση μέσα δεξιά, ο Κουέστα αποκρούει, νέο σουτ από τον Μπάλαν αυτή τη φορά και ξανά ο Φαμπιάνο γίνεται σωτήρας για τον Άρη, διώχνοντας σε κόρνερ.

17:30
Αλλαγή

73': Νταμπό αντί Μανού Γκαρθία, δεύτερη αλλαγή για τον Άρη.

17:28

70': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Μορέιρα μόνος προ του Κουέστα πιάνει... αέρα, ο Μπάλαν πάει να επωφεληθεί, αλλά βάζει σωτήρια την κόντρα ο Φαμπιάνο.

17:24

67': Κίτρινη στον Εμπακατά για φάουλ στον Μορέιρα.

17:21
Αλλαγή

64': Ροσέρο αντί Μπαγκαλιάνη, πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

17:17

Ο Φαμπιάνο με δυνατή εκτέλεση νικά τον Αθανασίου από την άσπρη βούλα, 0-1.

17:17
Goal

60': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

17:17

60': Το πέναλτι ισχύει.

17:16

59': Τσεκάρεται στο VAR η φάση.

17:15
Πέναλτι

58': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΡΗ! Για ανατροπή του Οντουμπάγιο από τον Μπιλμπάο.

17:10
Σχόλιο

53': Τίποτα ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου.

17:03
Αλλαγή

46': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, Οντουμπάγιο αντί Καμάτσο.

17:03

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.

16:47
Σχόλιο

Στο 0-0 ΠΑΣ Γιάννινα και Άρης στο πρώτο ημίχρονο χωρίς μεγάλες φάσεις. Καλύτερος ο Άρης είχε όμως φλύαρη υπεροχή, ο ΠΑΣ έπαιζε έξυπνα τις αντεπιθέσεις θέλοντας να απειλήσει από αυτές.

16:46

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΣ Γιάννινα - Άρης 0-0.

16:45

Συμπληρωμένα τα 45 λεπτά, 1 θα έχουμε στους "Ζωσιμάδες"...

16:44
Out

44': Σέντρα του Πήλιου από τα αριστερά με στόχο είτε τον Μπάλαν είτε τον Παμλίδη, απευθείας άουτ.

16:42
Απόκρουση

42': Σουτ του Ζερβίνιο πάνω στον Πήλιο.

16:39
Απόκρουση

39': Ωραία ενέργεια του Μπιλμπάο και σουτ με το αριστερό από τον άξονα, ο Κουέστα μπλοκάρει.

16:37
Out

37': Πάλμα στο κόρνερ με πάσα στον Ματέο Γκαρσία δεν αποφέρει κάτι το κόρνερ.

16:36
Corner

36': Συνεργασία Ζερβίνιο με Μανού Γκαρθία σουτ του Ισπανού η μπάλα κοντράρει στον Μπιλμπάο και κόρνερ.

16:34
Απόκρουση

34': Ο Σόρια κάνει ωραία προσπάθεια από τον άξονα και σουτ με το εξωτερικό ο Κουέστα αποκρούει με υπερένταση την μπάλα.

16:32
Απόκρουση

32': Επίθεση για τον Άρη, ο Ζερβίνιο από τον άξονα πασάρει στον Ματέο Γκαρσία σουτ του Αργεντινού δεν ανησυχεί ο Αθανασίου.

16:29
Οφσάιντ

29': Βαθιά μπαλιά στον Ζερβίνιο σε θέση οφσάιντ ο Ιβοριάνος φορ.

16:28
Απόκρουση

28': Ο Σόρια στο κόρνερ, διώχνει ο Καμάτσο στο πρώτο δοκάρι.

16:28
Corner

28': Ο Πήλιος από τα αριστερά επιχειρεί να μπει στην περιοχή, διώχνει ο Εμπακατά σε κόρνερ.

16:26
Απόκρουση

26': Κόρνερ για τον Άρη, εκτελεί ο Πάλμα, διώχνει ο Τζίμας, κάτι σαν σουτ του Μανού Γκαρθία δεν είναι καλό, ο Αθανασίου μπλοκάρει την μπάλα.

16:25

Επέστρεψε ο Παντελάκης.

16:25
Out

25': Ο Μανού Γκαρθία βρίσκει ωραία τον Πίρσμαν στα αριστερά, ο Βέλγος μπακ κάνει το γύρισμα δεν προλαβαίνει ο Ζερβίνιο.

16:23

Προσωρινά εκτός αγώνα ο έμπειρος στόπερ.

16:22

Προσωρινή διακοπή στο ματς έχει τραυματιστεί στο κεφάλι ο Παντελάκης. Έχει ματώσει στο κεφάλι ο αμυντικός του ΠΑΣ, τον βρήκε άθελά του ο Γκαρθία.

16:20

20': Κίτρινη στον Εραμούσπε για μαρκάρισμα στον Μανού Γκαρθία.