23:45

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:44
Σχόλιο

Μεγάλη και σπουδαία νίκη της Εθνικής μας ομάδας που κάνει το 4/4 καθώς κερδίζει και το Κόσοβο με 2-0 με τέρματα των Γιακουμάκη (71'), Μάνταλου (90+9'), φτάνει τους 12 βαθμούς και εξασφαλίζει πρωτιά και άνοδο στη Β' κατηγορία του Nations League.

23:43
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, Ελλάδα - Κόσοβο 2-0.

23:42

Έχοντας βγει και ο Μούριτς μπροστά, το Κόσοβο ήταν χωρίς τερματοφύλακα, ο Μάνταλος εκμεταλλεύεται το λάθος του Σαχίτι βάζει μπροστά την μπάλα και σε κενό τέρμα κάνει το 2-0.

23:42
Goal

90+9': ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ!

23:41

90+8': Φάουλ για το Κόσοβο εκτελεί ο Μούρικι, έχει ανέβει και ο Μούριτς περνά ανεκμετάλλευτο.

23:40
Κίτρινη Κάρτα

90+8': Κίτρινη κάρτα στον Βλαχοδήμο για καθυστέρηση.

23:39
Out

90+7': Ο Ιντρίτζι για τον Λοσάι που κατεβάζει την μπάλα κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής, άουτ.

23:38
Απόκρουση

90+6': Φάουλ για το Κόσοβο εκτελεί ο Ζενέλι με στόχο τον Μουρίκι, διώχνει ο Μαυροπάνος.

23:36

Δυνατό μαρκάρισμα του Αλίτι στον Τσιμίκα θα μπορούσε να δοθεί κίτρινη.

23:36
Απόκρουση

90+4': Εκτελεί το κόρνερ ο Μπερίσα, διώχνει ο Αλεξανδρόπουλος.

23:35
Corner

90+3': Σέντρα του Ζενέλι για τον Μουρίκι, βάζει την κόντρα ο Χατζηδιάκος και κόρνερ για το Κόσοβο.

23:33
Out

90+1': Ωραία ο Γιακουμάκης από τα αριστερά κάνει το γύρισμα για τον Αλεξανδρόπουλο άστοχο το σουτ του νεαρού χαφ.

23:33
Καθυστερήσεις

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 8 θα είναι οι καθυστερήσεις.

23:32
Αλλαγή

90': Σαχίτι αντί Ρασίτσα για το Κόσοβο.

23:30
Απόκρουση

88': Ο Μπερίσα ξανά στη γωνιά. διώχνει την μπάλα ο Γιακουμάκης.

23:29
Corner

87': Εκτελεί ο Μπερίσα, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Αλεξανδρόπουλος, η μπάλα με τα πολλά φτάνει στον Ιντρίτζι που κάνει νέο σουτ, έχουμε νέο κόρνερ.

23:29
Corner

87': Ο Ζενέλι εντός περιοχής θέλει να γυρίσει την μπάλα, ο Μπάλντοκ παραχωρεί κόρνερ.

23:27
Αλλαγή

85': Διπλή αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Γιαννούλης στη θέση του Μπακασέτα και ο Αλεξανδρόπουλος στη θέση του Μασούρα.

23:26
Out

84': Ο Ιντρίτζι για τον Ρασίτσα ο οποίος φέρνει την μπάλα από το δεξί στο αριστερό, κάνει το σουτ, πάνω από την εστία του Βλαχοδήμου.

23:24
Απόκρουση

82': Ο Μουρίκι βρίσκει τον Ιντρίζι, έγκαιρα βγαίνει ο Βλαχοδήμος και μπλοκάρει την μπάλα.

23:23

81': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο για φάουλ στον Μπερίσα.

23:22

80': Κίτρινη κάρτα στον Γιακουμάκη για φάουλ στον Λοσάι.

23:22

79': Διαμαρτυρίες των Κοσοβάρων για πέναλτι του Μαυροπάνου στον Μουρίκι δεν υπάρχει απολύτως τίποτα.

23:19
Αλλαγή

77': Ζενέλι αντί Μπιτίκι στην τρίτη αλλαγή των αντιπάλων μας.

23:19
Αλλαγή

77': Τρίτη αλλαγή για την Ελλάδα, έξω ο Μπουχαλάκης, μέσα ο Κουρμπέλης.

23:18

Άκρως προκλητικός ο Ραχμάνι και άλλοι παίκτες των Κοσοβάρων.

23:15

Διαμαρτυρίες των Κοσοβάρων για τα λέιζερ και τα καπνογόνα που υπήρξαν μετά το γκολ. Το ματς δεν έχει ξεκινήσει μετά το γκολ. Διαμαρτυρίες και των Πογέτ, Φύσσα για επανέναρξη. Συστάσεις του Τσιμίκα και άλλων διεθνών στους φιλάθλους.

23:15
Σχόλιο

Στην πρώτη φάση της στο δεύτερο ημίχρονο η Ελλάδα βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Αφιερώνει τον γκολ στον Λημνιό ο επιθετικός της Σέλτικ.

23:14

Ανοίγει το σκορ στο Πανθεσσαλικό μπροστά στο σκορ η Εθνική μας. Σέντρα του Μάνταλου από τα αριστερά, ωραία κεφαλιά του Γιακουμάκη που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μούριτς για το 1-0.

23:13
Goal

71': ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ!

23:12
Απόκρουση

70': Ο Μάνταλος εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Μαυροπάνου προς τα πίσω, ο Μούριτς μπλοκάρει την μπάλα.

23:12
Corner

69': Πάσα του Μπακασέτα για τον Μάνταλο που κερδίζει κόρνερ.

23:11

Ξανά παιχνίδι στον Βόλο...

23:10

Νέα διακοπή στο ματς, είναι πεσμένος κάτω ο Ραχμάνι.

23:09
Απόκρουση

67': Εκτελεί ο Μπερίσα, διώχνει με τις γροθιές ο Βλαχοδήμος, ο Λοσάι κάνει νέα σέντρα, μπλοκάρει την μπάλα ο πορτιέρο της Εθνικής μας.

23:08
Corner

66': Μπαλιά του Κριετζίου για τον Μουρίκι, ο Χατζηδιάκος παραχωρεί κόρνερ.

23:06
Out

64': Ο Μπακασέτας από τα αριστερά κάνει το γύρισμα στον Γιακουμάκη ο οποίος δεν βάζει καλά το πόδι του και η μπάλα άουτ.

23:05

62': Μάνταλος στο κόρνερ με πάσα στον Τσιμίκα, η μπάλα πλάγιο.

23:05
Corner

62': Σέντρα του Μάνταλου και η Ελλάδα κερδίζει ένα ακόμα κόρνερ.

23:04
Σχόλιο

Δεν έχει μπει με την ίδια ζέση όπως στο πρώτο ημίχρονο η Εθνική, ούτε οι Κοσοβάροι απειλούν.

23:04
Απόκρουση

61': Φάουλ για την Εθνική μας εκτελεί ο Τσιμίκας, διώχνει την μπάλα ο Μουρίκι.

23:01
Αλλαγή

58': Ο Ιντρίτζι στη θέση του Μουσλίγια στη δεύτερη αλλαγή του Κοσόβου.

23:01
Αλλαγή

58': Δεύτερη αλλαγή για την Ελλάδα, ο Γιακουμάκης στη θέση του Παυλίδη.

22:58

Άρχισε ξανά το ματς...

22:56

Νέα διακοπή στο ματς, ο Μουρίκι στο έδαφος που δέχεται τις βοήθειες του ιατρικού τιμ.

22:55

Ξανά ματς στο Πανθεσσαλικό...

22:54

Μικρή διακοπή στο ματς για φάουλ του Μπακασέτα στον Αλίτι.

22:53

51': Φάουλ για την Ελλάδα, εκτελεί ο Τσιμίκας, η φάση σταματά για φόαυλ του Παυλίδη.

22:50
Out

47': Σέντρα του Μασούρα για Παυλίδη, Μάνταλο ουδείς προλαβαίνει την μπάλα.

22:48
Αλλαγή

46': Πρώτη αλλαγή και από πλευράς Εθνικής, ο Μάνταλος στη θέση του Χατζηγιοβάνη.

22:48
Αλλαγή

46': Πρώτη αλλαγή για το Κόσοβο, ο Λοσάι αντί του Ρουντχάνι.

22:48

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

22:32
Σχόλιο

Στο 0-0 το πρώτο 45λεπτο στο Πανθεσσαλικό με την Εθνική ομάδα να είναι καλύτερη από το Κόσοβο αλλά να μην μπορεί να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες της.

22:31

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις, Ελλάδα - Κόσοβο 0-0.

22:30
Out

45': Πρώτο κόρνερ για το Κόσοβο, εκτελεί ο Ρουντχάνι, η μπάλα από την απόκρουση φτάνει στον Μουσλίγια που κάνει το σουτ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

22:28

43': Φάουλ για το Κόσοβο, ο Μπιτίκι εκτελεί με στόχο τον Ρουντχάνι η φάση σταματά για φάουλ στον Μπακασέτα.

22:26
Out

41': Βαθιά μπαλιά του Μασούρα για τον Μπακασέτα, αδράνεια του Αλίτι, ο Μπακασέτας κάνει το σουτ, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

22:22
Out

37': Κόρνερ για την Ελλάδα, εκτελεί ο Χατζηγιοβάνης με πάσα στον Τσιμίκα, αναμπουμπούλα στην περιοχή του Κοσόβου, η μπάλα δεν απομακρύνεται, ο Μαυροπάνος πιάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι, άουτ από το δεξί δοκάρι του Μούριτς.

22:20

35': Κίτρινη κάρτα στον Κριετζίου για μαρκάρισμα στον Παυλίδη.

22:19

34': Ο Μπακασέτας εκτελεί το κόρνερ με πάσα στον Μπάλντοκ, χάνεται η μπάλα.

22:19
Corner

34': Σέντρα του Τσιμίκα από τα αριστερά, ο Αλίτι παραχωρεί κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι.

22:17
Απόκρουση

32': Ωραία ενέργεια του Χατζηγιοβάνη που πατά περιοχή, ο Μούριτς προλαβαίνει πριν γυρίσει σε Παυλίδη, Μασούρα και μπλοκάρει.

22:16
Out

31': Πάσα του Μπακασέτα στον Παυλίδη που γυρίζει ωραία, αλλά το σουτ του είναι άστοχο λίγο έξω από την περιοχή.