Εξέλιξη αγώνα
23:43

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

23:39

Τελικό και στη Πρίστινα, με το Κόσοβο να επικρατεί με 3-2 της Βόρειας Ιρλανδίας. Πλέον με νίκη της «γαλανόλευκης» επί των Κοσοβάρων την Κυριακή (12/6), θα έχει εξασφαλιστεί η πρωτιά στον όμιλο και η άνοδος στην παραπάνω κατηγορία.

23:38

Η Ελλάδα κερδίζει εύκολα την Κύπρο με 3-0 και κάνει το 3Χ3 στο Nations League.

23:37
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη του αγώνα.

23:36

90+2': Στο έδαφος ο Λημνιός, πιάνει το γόνατό του και σφαδάζει. Αποχωρεί με το φορείο...

Αλλαγή

81’: Κλείνει τις αλλαγές της η Εθνική μας. Ο Μπακασέτας αποχωρεί μέσα σε αποθέωση, μπαίνει ο Παπανικολάου που κάνει ντεμπούτο με το εθνόσημο.

23:21
Απόκρουση

77': Ο Χριστοφή, μέσα από την περιοχή, σουτάρει πέφτοντας με το αριστερό όμως ο Βλαχοδήμος μπλοκάρει.

23:20
Corner

76': Κόρνερ για την Κύπρο από τα αριστερά, βγάζει την άμυνα η Ελλάδα.

23:17
Αλλαγή

74': Πέμπτη και τελευταία αλλαγή για την Κύπρο, με τον Σπόλιαριτς να παίρνει τη θέση του Παπουλή.

23:14
Απόκρουση

70': Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα! Ο Μπακασέτας σουτάρει πάνω σε αντίπαλο, η μπάλα καταλήγει στον Μασούρα που από κοντά κάνει την κεφαλιά αλλά ο Μιχαήλ αποκρούει εντυπωσιακά.

23:09
Out

65': Απειλεί η Κύπρος! Ο Χριστοφή γεμίζει με φάουλ από τα δεξιά, ο Λαΐφης παίρνει την κεφαλιά, ένα μέτρο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:08
Αλλαγή

64': Δύο αλλαγές για την Κύπρο. Τζιωνής και Ν. Παναγιώτου αντικαθιστούν Λοΐζου και Ν. Ιωάννου αντίστοιχα.

23:05
Απόκρουση

61': Γύρισμα του Μπάλντοκ από τα δεξιά της περιοχής, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Μιχαήλ.

23:04
Οφσάιντ

60': Οφσάιντ ο Λημνιός, σωστό.

22:56
Αλλαγή

53': Διπλή αλλαγή για την Ελλάδα. Κουρμπέλης αντί Μάνταλου και Αλεξανδρόπουλος αντί Σιώπη. Φρεσκάρει την Εθνική μας ο Γκουστάβο Πογέτ.

22:56
Κίτρινη Κάρτα

52': Κίτρινη κάρτα στον Λοΐζου.

22:53

Ο Μάνταλος πασάρει στον Λημνιό που ντριμπλάρει με το αριστερό τον Ν. Ιωάννου, σουτάρει αμέσως με το δεξί από το ύψος της περιοχής και ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Εξαιρετικό τέρμα από τον διεθνή εξτρέμ.

22:52
Goal

48': ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ!

22:50

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

22:49
Αλλαγή

Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Μασούρας αντικαθιστά τον Δουβίκα.

22:48
Αλλαγή

Διπλή αλλαγή για την Κύπρο. Λαΐφης αντί Κατελάρη και Χριστοφή αντί Σωτηρίου.

22:33

Η Ελλάδα πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενη της Κύπρου με 2-0 χάρη στα γκολ των Μπακασέτα (8’) και Παυλίδη (20’).

22:32

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

22:32

45+2': Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη.

22:30

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

22:25
Out

40': Μεγάλη ευκαιρία για την Κύπρο! Ο Σωτηρίου φεύγει στην κόντρα, πασάρει για τον Πίττα που φάτσα με τον Βλαχοδήμο κάνει το σουτ αλλά αστοχεί για λίγο.

22:24
Corner

40': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, όμως οι Κύπριοι απομακρύνουν.

22:24
Απόκρουση

40': Σέντρα - σουτ του Λημνιού από τα δεξιά, η μπάλα παίρνει ύψος και Μιχαήλ την διώχνει σε κόρνερ.

22:19
Corner

35': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά με τον Κυριάκου, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:14

29': Πρόβλημα και για τον Δουβίκα, που δέχθηκε ένα χτύπημα στο γόνατο από τον Γκόγκιτς. Μπήκε μέσα το ιατρικό τιμ και προσέφερε τις πρώτες βοήθειες στον επιθετικό της Ουτρέχτης που συνεχίζει, πάντως, κανονικά.

22:09
Αλλαγή

24': Αναγκαστική αλλαγή για την Ελλάδα. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Χατζηδιάκος και στη θέση του μπαίνει ο Τζαβέλλας.

22:07
Corner

24': Κόρνερ για την Ελλάδα από τα αριστερά με τον Μάνταλο, δεν αποφέρει κάτι.

22:05

Ο Κατελάρης κάνει λάθος, ο Μπακασέτας επωφελείται κινείται προς τα δεξιά της περιοχής και γυρίζει για τον Παυλίδη, που με εξουδετερωμένο τον Μιχαήλ, δεν έχει πρόβλημα να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 2-0.

22:05
Goal

20': ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ!

22:03

Για λίγο εκτός αγωνιστικού χώρου ο Έλληνας στόπερ, ξανά ματς στο λεπτό.

22:02

17': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Χατζηδιάκος που χτύπησε στο κεφάλι.