24:35

Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

24:32
Σχόλιο

Η Ρεάλ Μαδρίτης έχει τον τρόπο να κερδίζει τους τελικούς του Τσάμπιονς Λιγκ, για 14η φορά είναι πρωταθλήτρια Ευρώπης. Κυνική η «βασίλισσα», επιβραβεύεται για την ξέφρενη πορεία της από τους «16» και μετά. Η Λίβερπουλ είχε καλές και σημαντικές ευκαιρίες, αλλά μόνο ξεσπάσματα κατέγραψε στο ματς και κόντρα στη Ρεάλ δεν κερδίζονται οι τελικοί με ξεσπάσματα.

24:32
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

90'+6: Λήξη του αγώνα, 0-1.

24:28
Αλλαγή

90'+2: Ροντρίγκο αντί Βινίσιους Ζούνιορ, τρίτη αλλαγή για τη Ρεάλ.

24:28
Out

90'+2: Σουτ του Καμαβινγκά, ψηλά άουτ η μπάλα.

24:28
Corner

90'+1: Κόρνερ για τη Ρεάλ, πλασαριστά εκτελείται από Κρόος και Μπενζεμά.

24:27
Καθυστερήσεις

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

24:26
Αλλαγή

90': Δεύτερη αλλαγή για τη Ρεάλ, Θεμπάγιος αντί Μόντριτς.

24:24
Corner

88': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ κερδίζει ο Μανέ, ο Κουρτουά καθαρίζει την εκτέλεση του Αλεξάντερ-Άρνολντ.

24:21
Αλλαγή

85': Καμαβινγκά αντί Βαλβέρδε, πρώτη αλλαγή για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Ο Βαλβέρδε μαζί με τον Κουρτουά είναι οι κορυφαίοι της «βασίλισσας» σε αυτόν τον τελικό.

24:19
Corner

82': Ο Σαλάχ το κοντινό σουτ από δεξιά, ο Κουρτουά σε νέα μεγάλη απόκρουση σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

24:17
Out

81': Ο Φιρμίνο το γύρισμα από αριστερά της περιοχής, ο Κεϊτά κάνει ένα κάκιστο σουτ, άουτ.

24:17
Corner

80': Ο Σαλάχ το σουτ από θέση έξω δεξιά, μπαίνει στην πορεία της μπάλας ο Ζότα, ο Κουρτουά παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

24:13
Αλλαγή

77': Κεϊτά αντί Χέντερσον, Φιρμίνο αντί Τιάγκο Αλκάνταρα, δύο αλλαγές για τη Λίβερπουλ.

24:11
Out

74': Σουτ του Αλεξάντερ-Άρνολντ από δεξιά, δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας ο Ζότα, άουτ.

24:05
Απόκρουση

69': Ο Ντιόγκο Ζότα με κεφαλιά βρίσκει τον Σαλάχ αφύλακτο στο δεύτερο δοκάρι, προλαβαίνει και διώχνει ο Κουρτουά κι ενώ ο Σαλάχ ίσα που είχε βρει την μπάλα.

24:05
Corner

69': Νέο κόρνερ για τη Λίβερπουλ, περνά κι αυτό χωρίς κάτι σημαντικό.

24:04
Corner

68': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ κερδίζει ο Ντιόγκο Ζότα, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Ρόμπερτσον.

24:02
Αλλαγή

65': Ντιόγκο Ζότα αντί Λουίς Ντίας, πρώτη αλλαγή για τη Λίβερπουλ.

24:01
Απόκρουση

64': Ο Σαλάχ το φαλτσαριστό σουτ από θέση έξω δεξιά, υπέροχη απόκρουση του Κουρτουά. Σημαντική ευκαιρία για τη Λίβερπουλ.

23:58
Κίτρινη Κάρτα

62': Κίτρινη στον Φαμπίνιο για φάουλ στον Βαλβέρδε.

23:55

Ο Βαλβέρδε το σουτ από θέση μέσα δεξιά, σουτ που ουσιαστικά καταλήγει σε ασίστ για τον Βινίσιους Ζούνιορ, ο οποίος είναι στην πλάτη του Αλεξάντερ-Άρνολντ και σκοράρει με κοντινό σουτ σε κενή εστία, 0-1.

23:55
Goal

59': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ!

23:48
Σχόλιο

52': Χωρίς κάτι σημαντικό κυλούν τα πρώτα λεπτά.

23:42

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

23:25
Σχόλιο

Ανώτερη η Λίβερπουλ, που είχε και το δοκάρι με τον Μανέ, αλλά ρεαλιστικά ήταν μέτριο το α' ημίχρονο.

23:25

45'+3: Λήξη α' ημιχρόνου, 0-0.

23:23

45'+1: Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:23

45'+1: Τρία λεπτά έκανε το VAR για να βγάλει ετυμηγορία και υπήρχε οφσάιντ τελικά.

23:20

Το VAR τσεκάρει τη φάση.

23:19
Οφσάιντ

43': Ο Μπενζεμά σκοράρει, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

23:17
Out

41': Ο Ρόμπερτσον εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα καταλήγει στον Χέντερσον, που σουτάρει από μακριά, δεν ανησυχεί ο Κουρτουά.

23:16
Corner

40': Κόρνερ κερδίζει ο Μανέ.

23:12
Corner

36': Κόρνερ παραχωρεί ο Χέντερσον για τη Ρεάλ, εκτελείται γρήγορα και πλασαριστά, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:11
Απόκρουση

34': Σέντρα του Αλεξάντερ-Άρνολντ από δεξιά, κεφαλιά του Σαλάχ, ο Κουρτουά μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.

23:05
Out

28': Μακρινό σουτ του Φαμπίνιο, χωρίς τύχη.