21:52

Ευχαριστούμε πολύ που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ από το a-sports.gr.

21:51
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη του αγώνα, ΠΑΣ Γιάννινα - Άρης 0-3, απόλυτα δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα. Oι «κιτρινόμαυροι» ανεβαίνουν στην τρίτη θέση των πλέι οφ, έκτοι μένουν οι Γιαννιώτες.

21:49
Καθυστερήσεις

90': 2 λεπτά καθυστερήσεων...

21:47

89': Αναμένεται ο χρόνος των καθυστερήσεων...

21:43
Οφσάιντ

85': Οφσάιντ ο Περέα, σωστή απόφαση.

21:42
Corner

83': Κόρνερ για τον ΠΑΣ από τα δεξιά.

21:39

Ο Εμπακατά ελίσσεται εκτός περιοχής, με το δεξί κάνει ευθύβολο σουτ και νικάει τον Λοντίγκιν που πέφτει αλλά δεν μπορεί να απομακρύνει.

21:39
Goal

81': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

21:39

Οι φίλαθλοι αποθεώνουν τις ομάδες τους, πολύ ωραία ατμόσφαιρα.

21:36
Corner

77': Κόρνερ για τον ΠΑΣ από τα δεξιά.

21:33
Σχόλιο

Ο ρυθμός έχει πέσει, ο Άρης παίζει με 5-4-1 σε θέση άμυνας και 3-4-3 σε θέση επίθεσης. Ο ΠΑΣ Γιάννινα προσπαθεί να μειώσει το σκορ δίχως να έχει δημιουργήσει δύσκολες καταστάσεις για την αντίπαλη εστία.

21:31
Αλλαγή

72': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Καμαρά εκτός, ο Δεληζήσης εντός. Με 3 στόπερ οι φιλοξενούμενοι πλέον...

21:30
Αλλαγή

71': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Σάλιακας εκτός, Οικονομόπουλος εντός. Καταχειροκροτείται ο πρώτος από τον κόσμο των γηπεδούχων.

21:29
Οφσάιντ

71': Οφσάιντ ο Καμαρά, σωστή απόφαση.

21:27

69': Ο Περέα διεκδικεί ένα κόρνερ, λανθασμένη απόφαση για άουτ...

21:24
Corner

66': Οφσάιντ ο Περέα, σωστή απόφαση.

21:22

Ο Γκαρντάφσκι πέρασε αριστερό μπακ, με τον Κύρκο στο αριστερό άκρο της μεσαίας γραμμής και επιθετικό δίδυμο τους Περέα και Κόντε.

21:22
Απόκρουση

63': Κεφαλιά του Εραμούσπε, μπλοκάρει ο Κουέστα.

21:21
Corner

63': Κόρνερ για τους Γιαννιώτες από τα αριστερά.

21:19
Αλλαγή

61': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Κόντε παίρνει τη θέση του Ποζνάνσκι. Καταχειροκροτείται ο Ισπανός φορ από τον κόσμο των γηπεδούχων.

21:18
Σχόλιο

Ο Άρης έχει κατεβάσει ταχύτητα αλλά παραμένει επικίνδυνος, ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει ζωηρέψει αλλά χρειάζεται βοήθεια από τον πάγκο.

21:17
Αλλαγή

59': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Μαντσίνι περνάει εκτός, ο Γκάμα παίρνει τη θέση του.

21:15
Out

56': Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Γκαρσία σε θέση τετ α τετ στέλνει την μπάλα μόλις άουτ με γλυκό αριστερό πλασέ. Ήταν οφσάιντ που δεν δόθηκε.

21:13
Corner

55': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα αριστερά στην αντεπίθεση...

21:12
Αλλαγή

53': Αλλαγή για τον Άρη. Ιτούρμπε εκτός, Γκαρσία εντός.

21:11

Ο Ιτούρμπε θα γίνει αναγκαστική αλλαγή λόγω τραυματισμού...

21:10
Corner

52': Ο Εμπακατά κάνει προσπάθεια από τα αριστερά, ο Κάργας βάζει το πόδι και παραχωρεί το κόρνερ προ του Καμαρά.

21:08
Οφσάιντ

49': Οφσάιντ ο Καμαρά, σωστή απόφαση.

21:06
Απόκρουση

47': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Σουτ του Γκαρντάφσκι εκτός περιοχής με το δεξί, πέφτει στη γωνία του και διώχνει ο Κουέστα.

21:04

46': Έναρξη του β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές ΠΑΣ και Άρης...

21:02

Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο για το β' ημίχρονο.

20:47

Ο Άρης προηγείται απόλυτα δίκαια, σκοράροντας σε δυο στιγμές που η αντίπαλη άμυνα πιάστηκε «εν υπνώσει». Συνολικά, ήταν μία ταχύτητα πάνω. Ο ΠΑΣ Γιάννινα δείχνει κουρασμένος και επηρεασμένος από τα νέα που φέρνουν τον Ηρακλή Μεταξά να έχει συμφωνήσει με τον Αστέρα Τρίπολης. Θα είμαστε μαζί σας σε 12-15 λεπτά.

20:47

Λήξη ημιχρόνου, ΠΑΣ Γιάννινα - Άρης 0-2.

20:46
Απόκρουση

45'+1: Κεφαλιά του Κάργα, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Κουέστα.

20:46
Corner

45': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα αριστερά.

20:45

45': 1 λεπτό καθυστερήσεων...

20:39
Out

39': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Κεφαλιά του Κύρκου από το ύψος του πέναλτι, λίγο άουτ.

20:36
Corner

36': Κόρνερ από τα αριστερά για τον Άρη.

20:34
Οφσάιντ

35': Οφσάιντ ο Καμαρά, σωστή απόφαση.

20:33
Corner

33': 7ο κόρνερ για τον Άρη, ξανά από τα δεξιά με τον Ματίγια.

20:32
Corner

32': Νέο κόρνερ, συνολικά το 6ο, από τα δεξιά για τον Άρη.

20:31

1-7 οι τελικές προσπάθειες, δίκαιο το αποτέλεσμα μέχρι τώρα...

20:30
Out

30': Εκτέλεση φάουλ του Ιτούρμπε μισό μέτρο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Λοντίγκιν.

20:28
Corner

28': Σουτ του Πάλμα, κοντράρει στον Ποζνάνσκι, νέο κόρνερ από τα δεξιά αυτή τη φορά.

20:28
Corner

27': Κόρνερ για τον Άρη από αριστερά.

20:25
Out

25': Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, σουτ του Λιάσου εντός περιοχής αρκετά άουτ. Γκαρντάφσκι και Σάλιακας είχαν συνδυαστεί άψογα προηγουμένως.

20:25

Μετράει κανονικά το γκολ, διπλασιάζουν τα τέρματα οι «κιτρινόμαυροι»...

20:23

Υπέροχη πάσα του Ιτούρμπε στον αφύλακτο Καμαρά που βρίσκεται μέσα και δεξιά στην περιοχή, πλασέ του Μαυριτανού, στα δίχτυα του Λοντίγκιν. Το VAR τσεκάρει τη φάση...

20:22
Goal

22': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:21
Corner

20': Κόρνερ από τα δεξιά για τον Άρη, δίχως συνέχεια.

20:20

19': Όλο το γήπεδο χειροκροτεί προς τιμήν του αδικοχαμένου 19χρονου Άλκη που ήταν φίλαθλος του Άρη.