21:23

Καλό βράδυ από τo a-sports.gr.

21:21
Σχόλιο

Πρώτη νίκη για τον Ολυμπιακό στο 2022, φτάνει τους 46 βαθμούς και διατηρεί τη διαφορά ασφαλείας στην κορυφή από ΠΑΟΚ (+9) και ΑΕΚ (+10). Δεν κρατά πάντως κάτι περισσότερο από το τρίποντο η ομάδα του Μαρτίνς, που ήταν αρκετά μέτρια και πάλι. Όσο μπορούσε το πάλεψε ο ΠΑΣ, αλλά δεν απείλησε ποτέ την εστία του Τζολάκη και με 27 βαθμούς παραμένει στην 5η θέση.

21:21
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

90'+3: Λήξη του αγώνα, 2-0.

21:18
Καθυστερήσεις

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:18
Out

90': Σουτ του Καμαρά από καλή θέση, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

21:16

Καλυπτόταν ο Τικίνιο από τον Σάλιακα και 2-0. Ο Ανδρούτσος το σουτ μετά το κόρνερ των Πειραιωτών και ο Τικίνιο με κεφαλιά μπαίνει στην πορεία της μπάλας και σκοράρει, για να τελειώσει ουσιαστικά το ματς.

21:15

Το VAR θα τσεκάρει τη φάση, για το αν είναι οφσάιντ ή όχι ο Τικίνιο.

21:15
Goal

88': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:14
Corner

87': Και κόρνερ για τον Ολυμπιακό τώρα, το παραχωρεί ο Κάργας.

21:14
Corner

87': Σουτ του Καραχάλιου εκτός περιοχής, κόντρα, κόρνερ για τον ΠΑΣ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:13
Αλλαγή

86': Τέταρτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Λόπες αντί Μασούρα.

21:13
Απόκρουση

85': Ο Μασούρας εκτελεί φάουλ από αριστερά, γυριστή κεφαλιά του Τικίνιο, μπλοκάρει εύκολα ο Σούλης.

21:11
Out

84': Μακρινό σουτ του Καραχάλιου, άουτ.

21:07
Αλλαγή

80': Μίνα αντί Μπρένερ, ολοκληρώνονται οι αλλαγές του ΠΑΣ Γιάννινα.

21:06
Αλλαγή

79': Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Βρουσάι αντί Βαλμπουενά.

21:01
Σχόλιο

74': Ο Λαλά είναι ο τρίτος στόπερ, στο 3-4-3 επιμένει ο Μαρτίνς.

20:57
Αλλαγή

70': Λαλά αντί Μανωλά, ο οποίος έχει ένα πρόβλημα τραυματισμού, και Τικίνιο αντί Ελ Αραμπί, δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό.

20:50
Κίτρινη Κάρτα

63': Κίτρινη στον Καραχάλιο για δυνατό φάουλ στον Καμαρά.

20:49
Σχόλιο

62': Πολλά νέα παιδιά στην ενδεκάδα του ΠΑΣ τώρα, ένας ΠΑΣ που έχει ανεβεί μέτρα στο γήπεδο, με τον Ολυμπιακό να χρειάζεται μια ώθηση στην επίθεση.

20:47
Αλλαγή

60': Λώλης αντί Παναγιώτη Τριάδη και Ρίζος αντί του τραυματία Οικονομόπουλου, άλλες δύο αλλαγές για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

20:45

58': Ο Βαλμπουενά εκτελεί από δεξιά, κεφαλιά του Μανωλά, πάνω στη γραμμή διώχνει ο Σάλιακας.

20:44

57': Ο Οικονομόπουλος είναι τραυματίας, όπως φαίνεται θα αποχωρήσει.

20:43
Corner

56': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από το κεφάλι του Οικονομόπουλου.