20:55

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:54
Σχόλιο

Ισόπαλο χωρίς γκολ το πρώτο ματς της προημιτελικής φάσης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ σε ένα ματς με ελάχιστες καλές στιγμές. Δίκαιο το σκορ, ένα μικρό προβάδισμα το έχει η Ένωση.

20:53
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 0-0.

20:53
Απόκρουση

90+5': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ, εκτελεί ο Βιεϊρίνια, διώχνει την μπάλα ο Ρότα.

20:51
Αλλαγή

90+3': Αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Σβάρνας αντί του Σιμόες. Ο Ραφηνιώτης στόπερ θα πάρει και το περιβραχιόνιο του αρχηγού.

20:50
Κίτρινη Κάρτα

90+2': Από μία κίτρινη κάρτα σε Κούρτιτς και Τσούμπερ για διαμαρτυρία.

20:48
Καθυστερήσεις

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 4 θα είναι οι καθυστερήσεις.

20:48

90': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ, εκτελεί ο Ζίβκοβιτς, η φάση σταματά για φάουλ στον Τσιντώτα.

20:45
Αλλαγή

87': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. ο Χατζισαφί αντί του Ανσαριφάρντ.

20:40
Οφσάιντ

82': Σε θέση οφσάιντ ο Λιβάι Γκαρσία, ο οποίος γυρίζει την μπάλα στον Ανσαριφάρντ που κάνει το πλασέ με τον Πασχαλάκη να μπλοκάρει. Σωστή υπόδειξη.

20:39
Out

81': Εκτέλεση φάουλ για τον ΠΑΟΚ με τον Μιντρίτσα για τον Λύρατζη, αυτός σεντράρει, ο Σφιντέρσκι πιάνει την κεφαλιά, όμως η μπάλα περνά άουτ.

20:39

Με καθαρό 4-3-3 πλέον η Ένωση.

20:38
Αλλαγή

80': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. ο Λε Ταλέκ αντί του Γέβτιτς.

20:38

Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, πάντα 0-0 ΠΑΟΚ και ΑΕΚ.

20:35
Αλλαγή

77': Διπλή αλλαγή ξανά για τον ΠΑΟΚ. Σφιντέρσκι αντί του Άκπομ και Μιντρίτσα αντί του Αουγκούστο.

20:34
Δοκάρι

76': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ!. Σέντρα σουτ του Λύρατζη από τα δεξιά, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και σταματά στο οριζόντιο του Τσιντώτα.

20:29
Αλλαγή

71': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Βιεϊρίνια αντί του Σίντκλεϊ και ο Μπίσεσβαρ αντί του Λέο Ζαμπά.

20:27

Ξανά ματς στην Τούμπα...

20:26

68': Τρεις κίτρινες από τον Βαντ στην ίδια φάση. Άκπομ, Τσιντώτας, Μήτογλου είδαν την κίτρινη κάρτα.

20:26

Στο έδαφος ο Άκπομ, μετά από μονομαχία με τον Μήτογλου. Μίνι διακπληκτισμός των δυο παικτών.

20:23
Οφσάιντ

65': Σε θέση οφσάιντ ο Ζίβκοβιτς, σωστή υπόδειξη.

20:20
Απόκρουση

62': Κάθετη πάσα του Γέβτιτς στον Τσούμπερ στον κενό χώρο, περνά τον Κρέσπο ο Ελβετός φορ, απέναντι από τον Πασχαλάκη, πλασάρει, όμως ο πορτιέρο του ΠΑΟΚ σώζει την ομάδα του.

20:17
Out

59': Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλό σημείο από τα δεξιά και λίγο έξω από την περιοχή, εκτελεί ο Τζαβέλλας πάνω από τα δοκάρια του Πασχαλάκη.

20:16
Οφσάιντ

Και τελικά το γκολ ακυρώνεται, υπάρχει έστω και οριακά οφσάιντ.

20:15

Συνεχίζεται ο έλεγχος από το VAR.

20:14

56': Ο Γέβτιτς κάνει το γέμισμα προς τον Τσούμπερ που κοντρολάρει ωραία, κάνει το σουτ και σκοράρει. Ο επόπτης ακυρώνει το γκολ, περιμένουμε το VAR.

20:11
Out

52': Εκτελεί το κόρνερ ο Ζίβκοβιτς, η μπάλα φτάνει στον Λύρατζη που σουτάρει, όμως περνά πάνω από την εστία η μπάλα.

20:11
Απόκρουση

52': Σέντρα του Λύρατζη από τα δεξιά, ο Ζίβκοβιτς κατεβάζει την μπάλα, σουτάρει, διώχνει σε κόρνερ ο Ρότα.

20:09
Σχόλιο

Πεντάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ έχει κυκλοφορία μπάλας, αλλά χωρίς ουσία.

20:04

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

19:50
Σχόλιο

Χωρίς γκολ το πρώτο ημίχρονο στην Τούμπα και με ελάχιστες ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες.

19:49

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 0-0.

19:48
Out

45+1': Ωραία προσπάθεια του Ρότα και σουτ, πάνω από τα δοκάρια του Πασχαλάκη.

19:47

1 λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:47
Απόκρουση

45': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, εκτελεί ο Ζίβκοτιτς, ο Τσιντώτας μπλοκάρει προ του Άκπομ.

19:46

Όλα καλά με τον άσο από το Τρίνινταντ και Τομπάγκο και επανέναρξη του ματς.

19:46

Συστάσεις από τον διαιτητή στους δύο παίκτες και όλα καλά.

19:45

Λογομαχία Κούρτιτς με Ανσαριφάρντ καθώς ο τελευταίος ζητά τον λόγο από τον πρώτο για το μαρκάρισμα στον Γκαρσία.

19:45

Πρόβλημα με τον Λιβάι Γκαρσία που βρίσκεται στο έδαφος. Στη μέση το χτύπημα του Γκαρσία.

19:42

41': Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες για κράτημα στον Ζαμπά.

19:41
Out

40': Ο Ζίβκοβιτς κάνει ωραία προσπάθεια, αλλά κακό τελείωμα και το σουτ του περνά πάνω από τα δοκάρια του Τσιντώτα.

19:41
Out

40': Ωραία ανάπτυξη των γηπεδούχων, σέντρα του Λύρατζη από τα δεξιά, κεφαλιά του Αουγκούστο πάνω από την εστία του Τσιντώτα.

19:37
Out

35': Εκτελεί το κόρνερ ο Ζίβκοβιτς, απευθείας άουτ η μπάλα.

19:37
Απόκρουση

35': Στην εξέλιξη της φάσης, μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να προηγηθεί, σουτ του Αουγκούστο και σωτήρια ο Μήτογλου παραχωρεί κόρνερ.

19:36
Απόκρουση

34': Μοναδική ευκαιρία για το 0-1, ο Τσούμπερ βρίσκει με τη μία τον Γέβτιτς που κάνει την προσποίηση στον Ίνγκανσον, όμως αδύναμο πλασέ και ο Πασχαλάκης αποκρούει την μπάλα.

19:34
Απόκρουση

33': Εκτελεί το κόρνερ ο Ζίβκοβιτς, διώχνει ο Μήτογλου και ενώ είχε βγει και ο Τσιντώτας.

19:33
Corner

32': Σέντρα του Λύρατζη από τα δεξιά. ο Τζαβέλλας παραχωρεί κόρνερ.

19:31
Απόκρουση

30': Εκτέλεση φάουλ του Αουγκούστο από τα δεξιά και λίγο έξω από την περιοχή, ο Τσιντώτας μπλοκάρει σταθερά.

19:27
Απόκρουση

26': Βαθιά μπαλιά του Σιμάνσκι, ο Πασχαλάκης βγαίνει και απομακρύνει την μπάλα.

19:26
Οφσάιντ

25': Σε θέση οφσάιντ ο Ανσαριφάρντ, σωστή υπόδειξη.

19:25

24': Ο Ζίβκοβιτς εκτελεί φάουλ για τον ΠΑΟΚ, ο Κρέσπο πιάνει... αέρα στην προσπάθειά του να απειλήσει.

19:24
Οφσάιντ

23': Ο Ανσαριφάρντ από τα δεξιά κάνει τη σέντρα, ο Πασχαλάκης μπλοκάρει την μπάλα πριν φτάσει στον Τσούμπερ. Βέβαια ο Ιρανός υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

19:21
Απόκρουση

20': Ο Σβαμπ βρίσκει με ωραία μπαλιά τον Ζίβκοβιτς, ο Σέρβος από τα αριστερά κάνει το γύρισμα, ο Τσιντώτας μπλοκάρει την μπάλα.

19:20
Απόκρουση

19': Στην αντεπίθεση της ΑΕΚ μετά το κόρνερ, ο Ανσαριφάρντ βρίσκει με πάσα τον Τσούμπερ, ο Πασχαλάκης έγκαιρα βγαίνει και προλαβαίνει τον Ελβετό φορ απομακρύνοντας την μπάλα.

19:20

19': Εκτελεί ο Ζίβκοβιτς το κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:19
Corner

18': Ο Ζίβκοβιτς κάνει το γύρισμα από τα αριστερά, ο Σιμόες παραχωρεί κόρνερ.