23:25

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

23:24
Σχόλιο

Ισόπαλο 1-1 το ματς της ΑΕΛ με τον ΠΑΟΚ, με τους Κυπελλούχους να γλιτώνουν την ήττα στην τελευταία φάση με το γκολ του Κούρτιτς με φάουλ. Η ΑΕΛ είχε προηγηθεί στο 65' με προβολή του Ταχάρ. Προβάδισμα πρόκρισης πλέον για τους "ασπρόμαυρους".

23:23

Αψιμαχίες, εντάσεις και διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους προς τον Μανούχο.

23:23
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, ΑΕΛ - ΠΑΟΚ 1-1.

23:23

Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Κούρτιτς και 1-1.

23:22
Goal

90+5': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

23:21

Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ με τον Κούρτιτς για να δούμε.

23:18

Ξανά ματς στο Αλκαζάρ...

23:17

Ο Σουλούκος είναι πεσμένος στο έδαφος και δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

23:17
Καθυστερήσεις

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις στο δεύτερο ημίχρονο.

23:17
Κίτρινη Κάρτα

90': Κίτρινη κάρτα στον Μαϊδανό επίσης για καθυστέρηση.

23:16
Απόκρουση

89': Σέντρα του Τέιλορ, ο Σουλούκος μπλοκάρει την μπάλα.

23:15

88': Κίτρινη κάρτα στον Θεολόγου για καθυστέρηση.

23:11
Απόκρουση

84': Ψάχνει την ισοφάριση ο ΠΑΟΚ, μπαλιά του Μπίσεσβαρ προς τον Ζίβκοβιτς, κεφαλιά, διώχνει ο Θεολόγου.

23:10
Αλλαγή

83': Πέμπτη αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ, έξω ο Άκπομ, στη θέση του ο Κούτσιας.

23:09

82': Κίτρινη κάρτα στον Γλυνό για καθυστέρηση.

23:09
Αλλαγή

82': Ο Μπαντιμπανγκά στη θέση του Γλυνού στην τελευταία αλλαγή της ΑΕΛ.

23:06

79': Κίτρινη κάρτα στον Τέιλορ για θέατρο.

23:05
Απόκρουση

78': Ωραία προσπάθεια του Τέιλορ που κάνει τη σέντρα, κεφαλιά του Σφιντέρσκι, ο Σουλούκος μπλοκάρει την μπάλα.

23:03
Απόκρουση

76': Ο Κούρτιτς για τον ΠΑΟΚ, χαμηλό παράλληλο γύρισμα στη μεγάλη περιοχή, βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα ο Σουλούκος.

23:03
Σχόλιο

Η ΑΕΛ δείχνει να έχει μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση στον αγωνιστικό χώρο παρότι ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή και τις τελικές.

23:02
Αλλαγή

75': Ο Μπίσεσβαρ αντί του Σβαμπ στην τέταρτη αλλαγή του ΠΑΟΚ.

22:59
Αλλαγή

73': Τέταρτη αλλαγή για τους "βυσσινί", ο Ηλιάδης στη θέση του σκόρερ Ταχάρ.

22:56
Απόκρουση

70': Σουτ του Κούρτιτς εντελώς άστοχο...

22:56
Σχόλιο

Φανερά επηρεασμένοι από το γκολ οι του ΠΑΟΚ. Δεν αποκλείεται τρίτη συνεχόμενη ήττα για τους "ασπρόμαυρους".

22:55
Απόκρουση

69': Σέντρα του Κούρτιτς με στόχο τον Άκπομ, ο Σουλούκος μπλοκάρει την μπάλα.

22:53

67': Κίτρινη κάρτα στον προπονητή της ΑΕΛ, Μιχάλη Ζιώγα.

22:52

Ανοίγει το σκορ στο Αλκαζάρ, σκοράρει η ΑΕΛ. Πολύ ωραία ο Γλυνός από τα δεξιά έκανε τη σέντρα προς τον Θ. Παπαγεωργίου αυτός με κεφαλιά πάσα βρήκε τον Ταχάρ και αυτός με προβολή έκανε το 1-0.

22:51
Goal

65': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

22:49
Αλλαγή

63': Τριπλή αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Ο Α. Ζίβκοβιτς στη θέση του Μουργκ, ο Σίντκλεϊ στη θέση του Λύρατζη και ο Κούρτιτς στη θέση του Εσίτι.

22:48
Αλλαγή

62': Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Κώστας Παπαγεωργίου αντί του Μαυριά, ο Ακούνια αντί του Κούστα και ο Συμελίδης αντί του Γιάκου.

22:47

Ξανά ματς στο Αλκαζάρ και ενώ ετοιμάζουν αλλαγές Μιχάλης Ζιώγας και Ραζβάν Λουτσέσκου.

22:45

Διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Θεολόγου που δέχτηκε την μπάλα στην πλάτη.

22:42
Out

55': Ωραία προσπάθεια του Σφιντέρσκι που γίνεται κάτοχος της μπάλας, πασάρει στον Άκπομ που κάνει την προσποίηση, σουτ από κοντά η μπάλα ελάχιστα άουτ.

22:39

52': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Ταχάρ.

22:37
Corner

50': Ο Μουργκ ξανά στη γωνιά, εκτελεί, αλλά η φάση σταματά για φάουλ του Άκπομ στον τερματοφύλακα της ΑΕΛ.

22:36
Corner

49': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, εκτελεί ο Μουργκ διώχνει σε νέο κόρνερ ο Σουλούκος.

22:35
Out

48': Εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ με τον Γιάκο, ο Κούστα δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας.

22:34
Απόκρουση

47': Χαμηλή εκτέλεση φάουλ με τον Σβαμπ, είναι κακή, εύκολα μπλοκάρει την μπάλα ο Σουλούκος.

22:32

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

22:30
Σχόλιο

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο Αλκαζάρ βρέθηκαν οργανωμένοι οπαδοί της ΑΕΛ που αποδοκίμασαν τη διοίκηση και αποχώρησαν στο ημίχρονο.

22:17

Χωρίς τέρματα το πρώτο ημίχρονο στο Αλκαζάρ, η ΑΕΛ είχε κλείσει τους διαδρόμους, ο ΠΑΟΚ απείλησε δις με Μουργκ (32'), Άκπομ (37').

22:16

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΛ - ΠΑΟΚ 0-0.

22:15

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, ένα επιπλέον θα έχουμε...

22:14
Απόκρουση

44': Στατική μπάλα για την ΑΕΛ, εκτελεί ο Μαυριάς, κεφαλιά του Ταχάρ μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς.

22:11
Out

41': Ο Σφιντέρσκι εκτελεί φάουλ, η μπάλα πάνω από την εστία του Σουλούκου.

22:10

40': Αντεπίθεση της ΑΕΛ με τον Γιάκο, δυνατή μπαλιά στον Μαυριά που δεν προλαβαίνει...

22:07
Απόκρουση

37': Ο Άκπομ στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΛ με όλο το τέρμα μπροστά του, ο Θεολόγου προλαβαίνει και παίρνει την μπουκιά από το στόμα του Άγγλου φορ.

22:02
Out

32': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ, εκτελεί ο Μουργκ, πολύ καλή εκτέλεση, η μπάλα ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Σουλούκου.

22:01
Out

31': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ με τον Μουργκ, κεφαλιά του Μιχάι στο πίσω δοκάρι, αδύναμη, η μπάλα περνά άουτ.