Εξέλιξη αγώνα
20:12

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

20:12

Ο ΠΑΟΚ κερδίζει με 1-2 τον Παναιτωλικό και φτάνει τους 6 βαθμούς. Παραμένουν στους 4 οι Αγρινιώτες, που υπέστησαν την πρώτη τους ήττα.

20:06

90': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Σφιντέρσκι καθώς έχει χτυπήσει στο κεφάλι.

20:05
Απόκρουση

88': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Γίνεται η σέντρα από τα αριστερά, ο Καρέλης σουτάρει στην κίνηση από τη μικρή περιοχή αλλά ο Πασχαλάκης αποκρόυει με το στήθος!

20:03
Αλλαγή

86': Μαλής και Καρέλης αντί Κορνέλιους και Α. Τσιγγάρα αντίστοιχα. Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Παναιτωλικός.

19:58
Αλλαγή

81': Ντουάρτε βγαίνει, Μπαρμπόσα μπαίνει για τον Παναιτωλικό.

19:57

Μπαλιά του Μπίσεσβαρ για τον Σφιντέρσκι, που πασάρει με το στήθος στον Σίντκλεϊ και ο Βραζιλάνος αριστερός μπακ με σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-2.

19:56
Goal

80' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:52
Corner

75': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, απευθείας στα χέρια του Ροντρίγκες η μπάλα.

19:48
Αλλαγή

71': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εσίτι αντί Σβαμπ και Σφιντέρσκι αντί Άκπομ.

19:46
Αλλαγή

69': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Βαρόνε στη θέση του Φλόρες.

19:45
Κίτρινη Κάρτα

69': Κίτρινη κάρτα στον Αουγκούστο.

19:44
Out

66': Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους! Σέντρα από τα δεξιά, αφύλακτος στο δεύτερο δοκάρι ο Ντουάρτε κάνει το γυριστό, λίγο πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

19:41

64': Κίτρινη κάρτα στον Φλόρες.

19:40
Αλλαγή

63': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπίσεσβαρ αντί Μιτρίτσα και Α. Ζίβκοβιτς αντί Μουργκ.

19:39
Out

62': Απειλεί ο Παναιτωλικός! Σουτ του Λούι έξω από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα παίρνει ύψος και κατεβαίνει επικίνδυνα και ο Πασχαλάκης εκτινάσσεται παραχωρώντας κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

19:36

Εκτελεί το κόρνερ ο Μεντόσα, ο Βέργος παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Ντίας με νέα κεφαλιά στο δεύτερο στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1-1.

19:36
Goal

59': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

19:35
Corner

58': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα αριστερά

19:34

57': Κίτρινη κάρτα στον Μιτρίτσα.

19:32

55': Κίτρινη κάρτα στον Κούρτιτς.

19:29
Απόκρουση

52': Κάθετη πάσα του Ντουάρτε για τον Ντίας, γρήγορη έξοδος και επέμβαση του Πασχαλάκη.

19:25
Απόκρουση

47': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Τέιλορ ανεβαίνει από τα δεξιά και εκτελεί από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο Ροντρίγκες του βάζει «στόπ».

19:22

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

19:20
Αλλαγή

Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Μεντόσα να παίρνει τη θέση του Μόρσεϊ.

19:07

Ο ΠΑΟΚ προηγείται με 0-1 του Παναιτωλικού χάρη στο γκολ του Μιτρίτσα στο 32'.

19:04

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

19:04
Out

45+3': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Λούι εκτελεί το κόρνερ, ο Βέργος παίρνει την κεφαλιά, προνβολή του Μόρσει δύο μέτρα από τη γραμμή του τέρματος, άουτ.

19:03

45+3': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά.

19:01

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

18:59

44': Κίτρινη κάρτα στον Κορνέλιους.

18:54
Out

39': Καλή η εκτέλεση φάουλ του Φλόρες, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Πασχαλάκη.

18:53

37': Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε πολύ καλή θέση. Περίπου 5 μέτρα πίσω από το ημικύκλιο και στην ευθεία με το τέρμα έχει στηθεί η μπάλα.

18:48

Σκαφτή 30άρα μπαλιά του Αουγκούστο για τον Μιτρίτσα, που με τον... ώμο, από το ύψος του πέναλτι, περνά τη μπάλα πάνω από τον Ροντρίγκες και γράφει το 0-1.

18:47
Goal

32': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:43

27': Γύρισμα - ξυραφιά του Ντίας από τα δεξιά, ο Βέργος πετάγεται για την κοντινή προβολή αλλά δεν μπορεί να έρθει σε επαφή με τη μπάλα.

18:42
Corner

27': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά. Ο Ντίας στον Λούι, σέντρα, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Άκπομ.

18:40
Out

24': Ο Βέργος πιάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά εκείνο φεύγει φυγε αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18:37
Απόκρουση

21': Εκτελεί το κόρνερ ο Ντίας, κεφαλιά του Φλόρες, η μπάλα κάπου βρίσκει και καταλήγει στην αγκαλιά του Πασχαλάκη.

18:37
Corner

21': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά.

18:33
Απόκρουση

17': Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό! Σέντρα Χουχούμη από τα αριστερά, ο Βέργος παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα πηγαίνει άουτ, όμως ο Πασχαλάκης διώχνει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

18:31
Απόκρουση

15': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μιτρίτσα από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής κάνει το γύρισμα στο πέναλτι για τον Αουγκούστο, που σουτάρει στην κίνηση, αλλά ο Ροντρίγκες του λέει «όχι».

18:25
Corner

9': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, εκτελείται πλασαριστά, σέντρα του Ντίας, ο Βργκοτς σηκώνεται για να πάρει την κεφαλιά αλλά χρεώνεται με φάουλ.

18:21
Corner

6': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Κούρτιτς στον Μόρσεϊ.

18:18
Απόκρουση

2': Απειλεί ο ΠΑΟΚ! Ο Μουργκ πλασάρει από διαγώνια θέση δεξιά στο ύψος της μικρής περιοχής όμως ο Ροντρίγκες αποκρούει με το πόδι.

18:16

1': Σέντρα στο ματς.

18:12

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:06

Συντριπτικά με το μέρος του έχει ο ΠΑΟΚ την προϊστορία των αγώνων του με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο καθώς μετρά 9νίκες, 1 ήττα ενώ έχει φέρει και μία ισοπαλία.

18:02

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» στον αντίποδα είναι τρίτος με 3 πόντους, όσους Παναθηναϊκός και Ιωνικός, και την προηγούμενη αγωνιστική πέρασε με 1-0 από την έδρα του Αστέρα Τρίπολης.

17:56

Οι γηπεδούχοι, που συγκατοικούν στη δεύτερη θέση της κατάταξης μαζί με ΑΕΚ και Ολυμπιακό έχοντας 4 βαθμούς, προέρχονται από εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί του Ατρομήτου.

17:53

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, η οποία ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Συνθέσεις - Διαιτητές

Ροντρίγκες, Λούι, Βργκοτς, Κορνέλιους, Χουχούμης, Φλόρες, Α. Τσιγγάρας, Ντίας, Μόρσεϊ, Ντουάρτε, Βέργος.
Αναπ: Παρδαλός, Μπαρμπόσα, Καρέλης, Αποστολάκης, Μπελεβώνης, Αντούνες, Βαρόνε, Μεντόσα, Μαλής.
ΠΑΟΚ
Πασχαλάκης, Τέιλορ, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ, Κούρτιτς, Σβαμπ, Αουγκούστο, Μουργκ, Μιτρίτσα, Άκπομ.
Αναπ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Λύρατζης, Μιχάι, Χ. Τσιγγάρας, Εσίτι, Μπίσεσβαρ, Α. Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι, Κούτσιας.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Κουμπαράκης (Κυκλάδων), Βοηθοί: Β. Μωϋσιάδης (Γρεβενών), Θ. Μωΰσιάδης (Ηπείρου), 4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων), VAR: Φωτιάς (Πέλλας), AVAR: Παπαδάκης (Ηρακλείου).