22:24

Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:23
Σχόλιο

Με άγχος η νίκη της ΑΕΚ, με 7 βαθμούς μοιράζεται για ένα βράδυ την κορυφή με τον Ολυμπιακό. Μένει στο μηδέν η Λαμία, που και πάλι άξιζε κάτι καλό.

22:22
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

90'+4: Λήξη του αγώνα, 1-0.

22:19
Αλλαγή

90'+1: Σβάρνας αντί Μισελέν, ολοκληρώνονται και οι αλλαγές της ΑΕΚ.

22:19
Καθυστερήσεις

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:17
Δοκάρι

89': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Τάνκοβιτς εκτελεί κόρνερ από αριστερά, αφύλακτος ο Λε Ταλέκ από κοντά με προβολή σημαδεύει το αριστερό δοκάρι.

22:16
Αλλαγή

88': Άνχελ Μαρτίνεθ αντί Νούνιες, ολοκληρώνονται οι αλλαγές της Λαμίας.

22:14
Απόκρουση

85': Ο Μάνταλος, από πλάγια δεξιά, θα νικηθεί ξανά από τον Γκαραβέλη, που διώχνει με τα πόδια.

22:13

84': Ο Καραμάνος πέφτει στην περιοχή σε διεκδίκηση με τον Σάκχοφ, δεν υπάρχει παράβαση, σύμφωνα με τον διαιτητή Ζαμπαλά.

22:13
Απόκρουση

84': Σουτ του Μάνταλου από δεξιά της περιοχής, ο Γκαραβέλης μπλοκάρει.

22:07

79': Ο Ρόμανιτς αστοχεί σε τετ α τετ με τον Στάνκοβιτς, αλλά ως μη γενόμενη η φάση, ήταν σε θέση οφσάιντ.

22:06
Corner

78': Κερδίζει κόρνερ ο Μισελέν για την ΑΕΚ, περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

22:05
Απόκρουση

77': Σουτ του Μάνταλου με εξωτερικό φάλτσο από το ύψος του πέναλτι, μπλοκάρει ο Γκαραβέλης.

22:01
Αλλαγή

73': Μάνταλος αντί Αραούχο, τέταρτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

22:01
Αλλαγή

72': Βλαχομήτρος αντί Ελευθεριάδη, τέταρτη αλλαγή για τη Λαμία.

21:57
Κίτρινη Κάρτα

69': Κίτρινη στον Σάκχοφ.

21:55

Ο Χατζισαφί πασάρει στον Τάνκοβιτς, από κόντρα στον Βύντρα η μπάλα στρώνεται στον Αραούχο, που με δυνατό σουτ από αριστερά της περιοχής βρίσκει δίχτυα, με την μπάλα να ακουμπά πρώτα και στο οριζόντιο δοκάρι.

21:55
Goal

67': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:53
Αλλαγή

66': Καραμάνος αντί Μανούσου, Τιρόνε αντί Μανουσάκη, Προβυδάκης αντί Τζανδάρη, τρεις αλλαγές για τη Λαμία.

21:52
Αλλαγή

64': Ανσαριφάρντ αντί Γέβτιτς, Σάκχοφ αντί Σιμάνσκι, δύο αλλαγές για την ΑΕΚ.

21:51
Corner

63': Ωραίο σουτ του Τζανδάρη εκτός περιοχής, δύσκολα διώχνει σε κόρνερ ο Στάνκοβιτς. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:47
Out

59': Σουτ στην κίνηση από τον Τσούμπερ, ψηλά άουτ η μπάλα.

21:44

56': Κίτρινη στον Σαραμαντά για φάουλ στον Αραούχο.

21:43

55': Ο Ελευθεριάδης μπαίνει απειλητικά στην περιοχή της ΑΕΚ, ο Χατζισαφί κάνει σωτήριο τάκλιν. Η Λαμία και πάλι απειλητική.

21:39
Out

51': Σπουδαία ευκαιρία χάνει η Λαμία, εκτελεί κόρνερ ο Ελευθεριάδης από δεξιά, από κοντά αφύλακτος ο Μανουσάκης αστοχεί με κεφαλιά.

21:38
Out

50': Διαγώνιο σουτ του Αραούχο από θέση μέσα δεξιά, άουτ.

21:34
Αλλαγή

46': Τάνκοβιτς αντί Άμραμπατ, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ, καθώς ο Μαροκινός άσος ένιωσε ένα σφίξιμο στο πόδι του.

21:34

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.