22:27

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

22:26
Σχόλιο

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, ο Άρης εκμεταλλευόμενος μία φάση στο πρώτο ημίχρονο σκόραρε με τον Καμαρά στο 10' και παίρνει τη νίκη απέναντι στον Παναθηναϊκό. Πρώτη νίκη, πρώτο γκολ για τους "κίτρινους" οι οποίοι πάνε στο -2. Δεύτερη ήττα σε τρία ματς για το "τριφύλλι" που μένει στους τρεις βαθμούς.

22:25
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη της αναμέτρησης, Άρης - Παναθηναϊκός 1-0.

22:23
Κίτρινη Κάρτα

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Σούντγκρεν για καθυστέρηση.

22:22

90+3': Με πάσα το φάουλ η μπάλα περνά πλάγιο.

22:22

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Χουάνκαρ.

22:21

90+2': Τραγικό λάθος του Διούδη, ο Καμαρά κερδίζει φάουλ από τον Χουάνκαρ που σταματά τον φορ του Άρη.

22:20
Αλλαγή

90+1': Ο Ματίγια περνά στο ματς στη θέση του Σάσα, σε ακόμα μία αλλαγή για τον Άρη. Ο Ματίγια παίρνει το περιβραχιόνιο του αρχηγού.

22:19
Καθυστερήσεις

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, πέντε θα είναι οι καθυστερήσεις.

22:16
Αλλαγή

87': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, Μακέντα αντί του Ιωαννίδη και Λούντγκβιστ αντί του Πούγγουρα.

22:15

86': Από μία κίτρινη σε Πέρεθ, Καμαρά.

22:14

85': Ένταση ανάμεσα σε Καμαρά, Χουάνκαρ για δυνατό μαρκάρισμα του πρώτου. Ο Πέρεθ πάει να ζητήσει τον λόγο από τον πεσμένο στο έδαφος Καμαρά.

22:11
Αλλαγή

82': Ο Ιτούρμπε στη θέση του Μαντσίνι

22:11

81': Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι για καθυστέρηση στην αλλαγή.

22:10

80': Ωραία προσποίηση του Καρλίτος πάσα προς τον Ιωαννίδη δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας ο Έλληνας φορ.

22:06
Απόκρουση

76': Ο Βιτάλ στο κόρνερ, ο Ιωαννίδης πιάνει την κεφαλιά με τον Κουέστα να μπλοκάρει πριν μπει στην πορεία της ο Μαουρίτσιο.

22:05
Corner

75': Μονομαχία Γκάνεα, Παλάσιος ο πρώτος παραχωρεί κόρνερ.

22:03
Απόκρουση

73': Ο Χουάνκαρ εκτελεί φάουλ από τα αριστερά, ο Ιωαννίδης από την απόκρουση της μπάλας γίνεται κάτοχός της, κατεβάζει την μπάλα, το σουτ του όμως κοντράρει στα σώματα και μπλοκάρει ο Κουέστα.

22:02
Αλλαγή

72': Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Καρλίτος περνά στο ματς στη θέση του Χατζηγιοβάνη.

22:01
Αλλαγή

71': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη ο Ματέο Γκαρσία αντί του Γκάμα. Νέος αρχηγός των "κίτρινων" ο Σάσα.

21:59
Απόκρουση

69': Πρώτη ευκαιρία του Παναθηναϊκού στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πράβετς του Άρη δεν μπορεί να καλύψει την μπάλα, ο Ιωαννίδης του την κλέβει, βγαίνει τετ-α-τετ με τον Κουέστα, πλασάρει, όμως ο κίπερ του Άρη του λέει "όχι".

21:57

67': Κίτρινη κάρτα στον Φαμπιάνο για μαρκάρισμα στον Ιωαννίδη.

21:56
Σχόλιο

Καλύτερος ο Άρη στα πρώτο μισό του δευτέρου ημιχρόνου, δεν απειλείται από τον Παναθηναϊκό και ψάχνει την κατάλληλη στιγμή για το 2-0 και να τελειώσει το ματς.

21:55
Απόκρουση

65': Λάθος του Πέρεθ, ο Εντιαγέ γίνεται κάτοχος της μπάλας, σουτ από το ύψος της περιοχής, ο Διούδης μπλοκάρει την μπάλα.

21:53
Out

63': Ωραία προσπάθεια και σουτ του Σάσα μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

21:52

62': Πτώση του Σάσα μέσα στην περιοχή, σωστά λέει παίζετε ο Παπαπέτρου.

21:51
Αλλαγή

61': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Μαουρίτσιο αντί του Αλεξανδρόπουλου και ο Παλάσιος αντί του Βιγιαφάνιες.

21:51

61': Κίτρινη κάρτα στον Εντιαγέ για μαρκάρισμα στον Πέρεθ.

21:49
Out

59': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη το κερδίζει ο Καμαρά από τον Βέλεθ. Ο Γκάμα στην εκτέλεση, κεφαλιά του Εντιαγέ η μπάλα άουτ.

21:40
Out

50': Πολύ ωραία προσπάθεια και σουτ του Μαντσίνι από τον άξονα, η μπάλα ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Διούδη.

21:38

48': Παρακινδυνευμένο γύρισμα του Βέλεθ προς τον Διούδη και με τον Καμαρά να είναι κοντά στην μπάλα, ο πορτιέρο του Παναθηναϊκού απομακρύνει έγκαιρα.

21:36
Αλλαγή

46': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, ο Εντιαγέ στη θέση του Μπερτόλιο. Μάλλον θέλει να φρεσκάρει την ομάδα του ο Μάντζιος, καθώς ο Μπερτόλιο ήταν από τους κορυφαίους των "κίτρινων".

21:36

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.