-
0
Εξέλιξη αγώνα
16:53

Η Ξάνθη πέτυχε την πρώτη της νίκη για το 2014 χάρη σε τέρμα του Γούτα λίγο πριν από την εκπνοή.

16:53
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

90'+3': Λήξη της συνάντησης.

16:51
Καθυστερήσεις

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:49

Ο Κάλβο επιχειρεί σέντρα από τα αριστερά και ο Γούτας με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σιδεράκη, ανοίγοντας το σκορ για την Ξάνθη.

16:48
Goal

88': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

16:46
Out

86': Σέντρα από τον Κάλβο, ο Σολτάνι επιχειρεί σουτ αλλά είναι άστοχος.

16:45
Αλλαγή

85': Καζάκης αντί Κεϊτά στη δεύτερη αλλαγή της Καλλονής.

16:44
Κίτρινη Κάρτα

83': Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο.

16:39

79': Κίτρινη κάρτα στον Βάλλα.

16:36

77': Ο διαιτητής Καμίνης δεν υποδεικνύει πέναλτι υπέρ της Ξάνθης σε χέρι του Ζακουανί στην περιοχή

16:34
Αλλαγή

75': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μαρίν βγαίνει, στη θέση του ο Ράνος.

16:23
Απόκρουση

65': Ο Σιδεράκης απομακρύνει την μπάλα μετά την κεφαλιά του Σολάρι.

16:22
Αλλαγή

64': Σουάρες αντί Σολάρι για την Ξάνθη.

16:21
Απόκρουση

63': Σουτ του Μαρίν, ο Σιδεράκης αποκρούει και παραχωρεί κόρνερ.

16:20
Αλλαγή

62': Πρώτη αλλαγή για την Καλλονή. Στο παιχνίδι ο Φουρλάνος, εκτός ο Ποντάνι.

16:19

Μία ώρα παιχνιδιού στα Πηγάδια, το θέαμα παραμένει πολύ κακό.

16:15
Απόκρουση

56': Σουτ του Μανούσου, αποκρούει ο Κυριακίδης.

16:12

53': Κίτρινη κάρτα στον Ζακουανί.

16:05
Αλλαγή

46': Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κάλβο πέρασε στη θέση του Τριάδη.

16:05

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

15:48

Κακό παιχνίδι στην Ξάνθη, απόλυτα φυσιολογικό το 0-0.

15:47

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

15:46
Out

44': Σουτ του Τριάδη με το αριστερό, άουτ η μπάλα.

15:34

Η Ξάνθη διατηρεί την υπεροχή αλλά δεν μπορεί να απειλήσει την ΑΕΛΚ.

15:25
Out

24': Σουτ του Μπαξεβανίδη από αριστερά, η μπάλα περνά κοντά από το δοκάρι του Σιδεράκη.

15:23
Out

21': Εκτέλεση φάουλ του Τριάδη, η μπάλα περνά ψηλά άουτ.

15:20

19': Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά.

15:17

Με αμυντικούς προσανατολισμούς αγωνίζεται η Καλλονή, που έχει κλείσει τους διαδρόμους προς την εστία της.

15:12

Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο τα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης.

15:02

1': Έναρξη της αναμέτρησης.

14:45

Η ομάδα της Μυτιλήνης είναι ενδέκατη στην κατάταξη, με 29 βαθμούς, ακριβώς πάνω από τους Θρακιώτες που έχουν τρεις λιγότερους.

14:45

Ένα τέταρτο απομένει για την έναρξη της συνάντησης της Ξάνθης με την Καλλονή.

Συνθέσεις - Διαιτητές

SKODA ΞΑΝΘΗ
Κυριακίδης, Βάλλας, Ντε Γκούζμαν, Γούτας, Σολάρι, Μαρίν, Τριάδης, Μπέρτος, Μάνταλος, Σολτάνι, Μπαξεβανίδης.
Αναπ: Τσέμα, Τσαμούρης, Ράνος, Σουάρες, Νάκας, Χοσέμι, Κάλβο.
ΚΑΛΛΟΝΗ
Σιδεράκης, Χωριανόπουλος, Ποντάνι, Ζακουανί, Βάλιος, Γιορέντε, Μαρσέλο, Κεϊτά, Μανούσος, Φαρία, Καλτσάς.
Αναπ: Χογκ, Ζος, Καζάκης, Γιουκάρης, Γκάσιτς, Γάλας.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας) - Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Γρεβένης (Χαλκιδικής)