-
0
Εξέλιξη αγώνα
18:53

Αυτός που παίρνει πάντως την πρόκριση είναι ο Παναθηναϊκός χάρη στο 4-0 του πρώτου αγώνα της Λεωφόρου

Καθυστερήσεις

90': Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου

18:46
Απόκρουση

87': Διπλή επέμβαση του Γεωργίου σε σουτ των Αμπέντ και Αναστασόπουλου

18:45

Ευκαιρία για τον ΠΑΟ!

18:43
Απόκρουση

84': Εκτελεί ο Καπετάνος, η μπάλα πάει στο πίσω δοκάρι στον Κριστομπάλ, εκείνος πιάνει σέντρα-σουτ, ο Κοτσόλης διώχνει

18:42
Corner

Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου

18:41

Να θυμίσουμε πως το γκολ του Ολυμπιακού Βόλου ξεκινά από οφ σάιντ του Δεινόπαπα, ωστόσο οι ''ερυθρόλευκοι'' φωνάζουν δικαιολογημένα για πέναλτι που δεν τους δόθηκε

18:41

Μαρκάρισμα στον Γιαλούση έξω από την μεγάλη περιοχή, παίζετε λέει ο διαιτητής Μαντάκης που με τους βοηθούς του τα έχει κάνει... μαντάρα σήμερα

18:40

Έφυγε ψηλά η μπάλα

18:40
Out

81': Σουτ της... απελπισίας από τον Καρέλη

18:39

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, η βροχή όλο και δυναμώνει και δυσκολεύει αρκετά τις προσπάθειες των ποδοσφαιρστών

18:35

76': Ο Αμπέντ εκτελεί, ο Καπετάνος διώχνει

18:35
Corner

Κόρνερ για τον ΠΑΟ που ψάχνει την ισοφάριση

18:33

''Φωτιά'' πήρε το ΕΑΚ με το γκολ του Καπετάνου το οποίο πάντως ξεκινά από το οφ σάιντ του Δεινόπαπα το οποίο δεν είδε ο βοηθός

18:32
Κίτρινη Κάρτα

Κάρτα στον Μαρινάκη για σκληρό μαρκάρισμα

18:32
Αλλαγή

72': Μέσα στον... χαμό του γκολ, στο ματς έχει περάσει ο Αναστασόπουλος για τον ΠΑΟ. Εκτός ο Ντίνας...

18:32

Στην αρχή της φάσης ο Δεινόπαπας φαίνεται να είναι λίγο πιο μπροστά από την άμυνα του Παναθηναϊκού

18:30

Ο Ολυμπιακός Βόλου βγαίνει ταχύτατα στην αντεπίθεση με τον Δεινόπαπα από αριστερά, αυτος ''χορεύει'' τον αντίπαλο του, πασάρει προς τα έξω στον Καπετάνο και εκείνος με ωραίο πλασέ νικά τον Κοτσόλη

18:30
Goal

72': ΓΚΟΛ ο Καπετάνος!

18:29

- Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο στο ΕΑΚ, το 0-0 παραμένει ανάμεσα σε Ολυμπιακό Βόλου και Παναθηναϊκό

18:25
Out

68': Ο Ζέρης έφυγε γρήγορα στην αντεπίθεση, σέντραρε, η μπάλα απευθείας άουτ

18:23
Out

66': Σουτ του Ντίνα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ η μπάλα

18:21
Αλλαγή

64': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Ολυμπιακός Βόλου. Στην θέση του Καρρά ο Ζέρης

18:20

Στο ριπλέι φάνηκε να υπάρχει επαφή, ο διαιτητής έδειξε παίζετε

18:19

''Φωνάζουν'' για πέναλτι (δικαιολογημένα) οι του Ολυμπιακού Βόλου σε ανατροπή του Δεινόπαπα από τον Κουτρουμπή

18:15
Αλλαγή

58': Τώρα θα γίνει. Στο ματς μπαίνουν Πινδώνης, Καπετάνος, εκτός Ρόκας, Καρίλ

18:14

Διπλή αλλαγή ετοιμάζει ο Εμάνουελ Ρόκα για τον Ολυμπιακό Βόλου

18:10

Αγγίζει το γκολ εδώ ο Παναθηναϊκός που είναι καλύτερος στην επανάληψη

18:09
Out

52': Ο Καρέλης γυρίζει την μπάλα προς τα έξω μετά από ωραία προσπάθεια, ο Σπυρόπουλος δεν μπορεί να σκοράρει

18:06

Μικρή διακοπή, ο Πράνιτς δεν μπορεί να εκτελέσει το κόρνερ αφού πέφτουν αντικείμενα!

18:06

Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό

18:06
Απόκρουση

48': Σουτ του Καρέλη, ο Γεωργίου σε κόρνερ!

18:04

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος

18:02

Ο Πράνιτς, που αντιμετώπισε πρόβλημα λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους βρίσκεται κανονικά στους 11 του Παναθηναϊκού

18:01

Τώρα οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο

18:01
Αλλαγή

Επίσης, ο Αναστασίου βγάζει τον Κλωναρίδη και βάζει τον Αμπέντ. Άγνωστο μέχρι τώρα αν πρόκειται για κίνηση τακτικής ή αναγκαστική αλλαγή

18:01
Αλλαγή

Στην θέση του τραυματία Ρισβάνη (διάστρεμμα στον δεξιό αστράγαλο η πρώτη εκτίμηση) θα περάσει ο Κουτρουμπής

18:01

Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό πριν την σέντρα της επανάληψης

17:47

Όλα αυτά στην επανάληψη...

17:47

Να δούμε βέβαια τι θα γίνει και με τον Πράνιτς, ο οποίος αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο με πρόβλημα και αυτός

17:46

Ήδη έχει κάνει ζέσταμα ο Κουτσουμπής και θα περάσει στην επανάληψη στο ματς στην θέση του τραυματία Ρισβάνη

Απόκρουση

45'+1: Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου! Σουτ στην κίνηση από τον Ντινόπουλο, ο Κοτσόλης σε κόρνερ δύσκολα...

17:44

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος

Out

39': Σουτ του Καρέλη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ψηλά η μπάλα

Απόκρουση

30': Ο Παναθηναϊκός βγαίνει στην αντεπίθεση, ο Ντίνας πιάνει δυνατό διαγώνιο σουτ με το αριστερο, ο Γεωργίου μπλοκάρει

17:25

Εξακολουθεί να είναι πιο... ορεξάτος ο Ολυμπιακός Βόλου που έχει μια ελαφρά υπεροχή

17:22

Να μια τελική προσπάθεια για τον Παναθηναϊκό

17:22
Out

24': Δυνατό διαγώνιο σουτ του Χουχούμη, άουτ η μπάλα

17:17
Απόκρουση

20': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου! Σουτ του Κριστομπάλ ο Κοτσόλης απομακρύνει και ο Τριανταφυλλόπουλος διώχνει ακόμα πιο μακριά

17:16

Φτάσαμε στο 15' στον Βόλο, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες

17:16

Σηκώθηκε ο άσος του Ολυμπιακού Βόλου, συνεχιζει το παιχνίδι κανονικά

17:15

Μικρή διακοπή στο ματς, ο Καρράς βρίσκεται στο έδαφος μετά από σύγκρουση που είχε με τον Ρισβάνη

17:14

Από την μεριά τους οι ''πράσινοι'' είναι φανερό πως θέλουν να κυκλοφορήσουν την μπάλα και να ''παγώσουν'' τον ρυθμό

17:10

Προσπαθούν οι ''ερυθρόλευκοι'' να ανεβάσουν την πίεση τους στα τελευταία λεπτά

17:08
Out

10': Ο Δεινόπαπας μπαίνει από δεξιά, πιάνει δυνατο διαγώνιο σουτ, ο Κοτσόλης του λέει όχι σε πρωτη φάση... Ο Κριστόμπαλ παίρνει το ριμπάουντ μετά την ασταθή επέμβαση του γκολκίπερ του Παναθηναϊκού αλλά πλασάρει άουτ!

17:08

Διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου!

17:05
Απόκρουση

6': Δυνατό σουτ του Καρίλ, ο Κοτσολης με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει

17:04

Αναγνωριστικό παιχνίδι στο πρώτο πεντάλεπτο

17:02

Περίπου 4000 φίλαθλοι στο ΕΑΚ

17:01

3': Χαμηλά εκτελεί ο Κριστόμπαλ, ο Ντινόπουλος κάνει ένα τακουνάκι, άουτ η μπάλα

17:01
Corner

16:58

1': Σέντρα στο ΕΑΚ