19:57

Τελευταίες στιγμές, η Νίκη κρατά το τρίποντο

19:56
Κίτρινη Κάρτα

90'+5: Κάρτα στον Αποστολίδη για καθυστέρηση

Καθυστερήσεις

90': 6 λεπτά ο έξτρα χρόνος και δικαιολογημένα! Πολλές οι διακοπές στην επανάληψη

19:50
Αλλαγή

88': Ολοκλρώνει τις αλλαγές της η Νίκη Βόλου. Στην θέση του Μανουσάκη ο Ρεπετσάς

19:48
Out

85': Σέντρα σουτ του Ματσούκα, ο Παπαστεριανός βρίσκει την μπάλα με το κεφάλι από κοντά αλλά αστοχεί

19:48

Ευκαιρία για τον Ηρακλή!

19:44

Βλέπει και κάρτα ο φορ της Νίκης γιατί καθυστερεί να βγει

19:44
Αλλαγή

81': Αυτή ήταν και η τελευταία του προσπάθεια στο ματς. Εκτός ο Τζιώρας, μέσα ο Γέσιτς

19:43
Out

81': Μακρινό, φιλόδοξο σουτ του Τζιώρα, άουτ η μπάλα

19:43

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο

19:40

78': Κάρτα στον Γκότοβο για καθυστέρηση

Απόκρουση

75': Εκτελέστηκε, η μπάλα φτανει στον Κοντοδήμο που παίρνει την κεφαλιά, ο Αποστολίδης βγαίνει, καθαρίζει την φάση, κερδίζει το φάουλ κάθεται και κάτω!

Αλλαγή

72': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Όλα για όλα από τον Όγιος. Μέσα ο Ματσούκας, έξω ο Τσιλιανίδης

19:32

Πολλές διακοπές στο ματς στα τελευταία λεπτά, η Νίκη Βόλου προσπαθεί με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο να ''παγώσει'' τον ρυθμό και να χαλάσει το παιχνίδι του Ηρακλή

19:31

68': Κάρτα στον Τάι

19:29
Αλλαγή

66': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στην θέση του Σιατραβάνη ο Χιονίδης

19:27
Απόκρουση

65': Ωραία κίνηση του Πουρτουλίδη ο οποίος σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Αποστολίδης του λέει όχι!

19:23

- Συμπλησώραμε μια ώρα αγώνα στο Καυταντζόγλειο, η Νίκη Βόλου κρατά το 1-2, παίζοντας με δέκα παίκτες από το 24'

19:20
Out

58': Εκτέλεση κόρνερ για τον Ηρακλή, κεφαλιά του Τσιλιανίδη στο πρώτο δοκάρι, άουτ η μπάλα

19:19

Ο Τζιώρας εχει επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο

19:18
Αλλαγή

56': Αναγκαστική αλλαγή για τον Ηρακλή. Στην θέση του Λίμα ο Παπαστεριανός

19:18

Μεσα σ' όλα, ο διαιτητής Φουκάκης έχει αποβάλει από τον πάγκο της Νίκης Βόλου τον γενικό αρχηγό της ομάδας

19:16

Αλλάζει και πάλι το σκηνικό πλέον στο ματς: Στο μισό γήπεδο κάνει άμυνα η Νίκη Βόλου, αυξάνει την πίεση του ο Ηρακλής

19:14

Είπαμε, η Νίκη Βόλου μπήκε... φουριόζα, παρά το αριθμητικό μειονέκτημα και δικαιώθηκε!

19:13

Ωραία συνεργασία από δεξιά, ο Τζιώρας ''σπάει'' την μπάλα προς τα έξω και ο Ανιέτε με κοντινό σουτ γράφει το 1-2 ''παγώνοντας'' το Καυταντζόγλειο!

19:12
Goal

50': Και σκοράρει, ΓΚΟΛ η Νίκη Βόλου!

19:12

Αρκετά πιεστική η Νίκη Βόλου παρά το γεγονός πως παίζει με παίκτη λιγότερο...

19:09

Στην ανάπαυλα οι άνθρωποι της Νίκης Βόλου διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον διαιτητή Φουκάκη κυρίως για την πρώτη κάρτα που είδε ο Σοιλέδης ο οποίος εν συνεχεία αποβλήθηκε

19:08

46': Επικίνδυνη κατάσταση με το καλημέρα στα καρέ του Ηρακλή, ο Τζιώρας κρατά μπάλα, περνά τον αντίπαλο του αλλά δεν μπορεί να εκτελέσει

19:08

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

19:08

46': Σέντρα στην επανάληψη

Απόκρουση

45'+1: Εκτελεί ο Τάι, η μπάλα φτάνει στον Αποστολίδη

18:47
Corner

Πιέζει και για δεύτερο γκολ ο Ηρακλής πλέον, κερδίζει κόρνερ!

18:47

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος του πρώτου μέρους

18:46

Ουσιαστικά από το πουθενά οι γηπεδούχοι ισοφαρίζουν. Σέντρα του Πουρτουλίδη στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και ο Ιντζόγλου από κοντά ίσα που αγγίζει την μπάλα και την στέλνει στα δίχτυα

18:46
Goal

42': ΓΚΟΛ ο Ηρακλής!

18:44

Ανούσια η κατοχή για τον Ηρακλή που δεν έχει απειλήσει ουσιαστικά τη Νίκη Βόλου

18:43
Out

40': Μια προσπάθεια του Ζάχορα δεν έχει αποτέλεσμα

18:40

Αλλαγή τακτικής από τον Βοσνιάδη που βγάζει τον μεσοεπιθετικό Ισαάκ

18:39
Αλλαγή

36': Τώρα γίνεται η αλλαγή. Στην θέση του σκόρερ Ισαάκ ο Πινέιρο

18:39

Ο Αλέκος Βοσνιάδης ετοιμάζει αλλαγή για τη Νίκη Βόλου, τον Πινέιρο θα ρίξει στο ματς

18:39

Τελευταίο δεκάλεπτο στο πρώτο μέρος

18:38

Προσπαθεί ο Ηρακλής που έχει γίνει αρκετά πιεστικός, σε παθητικό ρόλο η Νίκη Βόλου

18:35

32': Ο Τζιώρας που έχει γυρίσει στην άμυνα απομακρύνει με τάκλιν πριν ο Ζαχορα εκτελέσει!

18:33

Μισή ώρα στο Καυταντζόγλειο, η Νίκη Βόλου κρατά το 0-1, παίζοντας με παίκτη λιγότερο από το 24'

18:30

Μεγάλη ένταση μεταξύ των ποδοσφαιριστών, μετά και την αποβολή του Σοιλέδη

18:30

27': Κάρτα βλέπει ο Ανιέτε

18:28

Με δέκα πλέον η Νίκη Βόλου. Ο Σοιλέδης πήγε με τάκλιν στον Ιντζόγλου και βρηκε τον αντίπαλο του

18:27

Ο Σοιλέδης βλέπει δεύτερη κίτρινη για δυνατό μαρκάρισμα

18:27
Κόκκινη Κάρτα

24': Κόκκινη για τη Νίκη Βόλου!

18:25

21': Άσχημα εκτελεσμένο από τον Κοντοδήμο

18:21

Ο σκόρερ Ισαάκ Γιόβε να θυμίσουμε πως στο παρελθόν έχει φορέσει την φανέλα του Ηρακλή

18:20

Για να δούμε πλέον την αντίδραση του Ηρακλή

18:18

Ο Μανουσάκης βρήκε τον Ανιέτε, αυτός περνά την μπάλα δίπλα στον Ισαάκ και εκείνος μέσα από την περιοχή πλασάρει ψύχραιμα και γράφει το 0-1

18:18
Goal

14': ΓΚΟΛ η Νίκη Βόλου!

18:17
Out

13': Εκτελεί ο Ανιέτε με σέντρα-σουτ, άουτ η μπάλα

18:17

Φάουλ σε καλή θέση έχει κερδίσει η Νίκη Βόλου

18:15

Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκέλεπτο, η Νίκη Βόλου μπήκε καλύτερα στο ματς, ωστόσο πλέον ο Ηρακλής έχει ισορροπήσει και βλέπουμε ένα μοιρασμένο ντέρμπι

18:13

Να μια τελική προσπάθεια από τον Ηρακλή

18:13
Out

9': Μακρινό σουτ του Κοντοδήμου, ψηλά η μπάλα

18:11
Απόκρουση

7': Επικίνδυνη στιγμή στα καρέ του Ηρακλή, γύρισμα του Μανουσάκη, ο Χουάντερσον καθαρίζει την φάση

18:09

Πρώτο πεντάλεπτο με αρκετή ένταση και διακοπές στο παιχνίδι

18:08

3': Ο Χουάντερσον σηκώθηκε, το κόρνερ εκτελέστηκε, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο για τους Βολιώτες

18:07

Έχει σηκωθεί και ο Κολίτσι για ζέσταμα

18:07

Μικρή διακοπή αφού ο Χουάντερσον δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού

18:05
Corner

1': Πλασέ του Τζιώρα ο Χουάντερσον απομακρύνει, ενώ στην συνέχεια της φάσης η Νίκη Βόλου κερδίζει κόρνερ

18:04

1': Σέντρα στο μεγάλο ντέρμπι

18:03

Μαλιστα, υπάρχει και ένα πανό το οποίο λέει: ''Γιώργο τραγουδάς μαζί μας''

18:02

Ενός λεπτού σιγή στο Καυταντζόγλειο για έναν φίλο του Ηρακλή που έφυγε από την ζωή

18:01

Μόλις τώρα κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές μαζί με τους διαιτητές

17:59

Καλές οι καιρικές συνθήκες στην Θεσσαλονίκη

17:58

Σε περίπου πέντε λεπτά η σέντρα στο Καυνταντζόγλειο στο σπουδαίο ντέρμπι του Ηρακλή με τη Νίκη Βόλου

Συνθέσεις - Διαιτητές

ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Τάϊ, Κοντέων, Κοντοδήμος, Πουρτουλίδης, Ιντζόγλου, Ζαχόρα, Μπάμπα, Λίμα, Σιατραβάνης, Τσιλιανίδης.
Αναπ: Κολίτσι, Σαββίδης, Χιονίδης, Σαράφογλου, Ματσούκας, Παληγεώργος, Παπαστεριανός.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Αποστολίδης, Τζιώρας, Μπακάλης, Σοϊλέδης, Μανουσάκης, Ζουλιώτης, Ακασού, Γιώτας, Γκοτοβός, Ισάακ, Ανιέτε.
Αναπ: Ταϊρης, Τσίτας, Ρεπετσάς, Γέσιτς, Μπιτσάκος, Σεϊμαν, Πινέϊρο.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου). Βοηθοί: Κουράκης (Ηρακλείου), Νικολακάκης (Ηρακλείου). 4ος: Κοεμτζίδης (Πιερίας)