-
0
Εξέλιξη αγώνα
21:33

Εντός έδρας νίκη για τον Άρη έπειτα από περίπου 10 μήνες! Οι «κίτρινοι» επικράτησαν 1-0 του Πανιωνίου χάρη στο γκολ του Αγκάνθο.

21:33
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Τέλος του αγώνα.

21:33
Out

90'+7': Σουτ του Παντίδου εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

21:28
Αλλαγή

90'+3': Αλλαγή από τον Παπαδόπουλο. Αγγελούδης στη θέση του Μανιά.

21:26
Καθυστερήσεις

Συμπληρώθηκε η κανονική διάρκεια του αγώνα. Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:24

Πλησιάζει στο 90' το ματς, δεν δείχνει ικανός να απειλήσει ο Πανιώνιος.

21:20
Κίτρινη Κάρτα

84': Κίτρινη κάρτα στον Οικονομόπουλο.

21:17
Απόκρουση

81': Τρομερό σουτ του Μανιά από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, μεγάλη απόκρουση από τον Παπαδόπουλο με το ένα χέρι. Εκπληκτική εκτίναξη από τον γκολκίπερ του Πανιωνίου.

21:15
Αλλαγή

79': Δεύτερη αλλαγή και για τον Άρη. Οικονομόπουλος αντί Καμινιώτη.

21:13

Έχουν αναλάβει τα ηνία του αγώνα εδώ και λίγα λεπτά οι «κυανέρυθροι».

21:11
Αλλαγή

76': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ντούνης στη θέση του Γιάννου.

21:10

«Σύνθημα» άμυνας από τον κόουτς του Άρη με την είσοδο στόπερ αντί επιθετικού.

21:10
Αλλαγή

74': Πρώτη κίνηση και από τον Σούλη Παπαδόπουλο. Βγαίνει ο Αγκάνθο και μπαίνει ο Κύργιας.

21:07
Απόκρουση

71': Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Κεφαλιά του Καμπάνταη έπειτα από φάουλ που εκτέλεσε ο Κολοβός, μπλοκάρει σχετικά εύκολα ο Διούδης.

21:06

Εκτελεί ο Κολοβός, στο τείχος η μπάλα.

21:05

70': Φάουλ σε πολύ καλή θέση λίγο έξω απ' την περιοχή και αριστερά για τον Πανιώνιο. Μάλλον «βιάστηκε» να βγάλει τον Λάζνικ ο Παναγόπουλος.

21:05
Αλλαγή

69': Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Λάζνικ, μέσα ο Καμπάνταης.

21:02

67': Κίτρινη κάρτα στον Γουναρίδη που βρίσκεται στον πάγκο του Πανιωνίου.

20:54

Πολύ ωραία ενέργεια του Τσουμάνη από αριστερά, γύρισμα στον Τάτο που κάνει στη σέντρα και ο Αγκάνθο με κεφαλιά νικάει τον Παπαδόπουλο για το 1-0.

20:54
Goal

58': ΓΚΟΛ για τον Άρη!

20:52
Απόκρουση

56': Εκτελεί φάουλ ο Μπακασέτας, ο Γιαννίτσης πιάνει την κεφαλιά, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

20:50

54': Κίτρινη κάρτα στον Τσιάρα.

20:49

Τίποτα το αξιόλογο στα πρώτα λεπτά της επανάληψης.

20:42

Χωρίς αλλαγές στις ενδεκάδες οι δύο ομάδες.

20:41

46': Έναρξη β' μέρους.

20:24

Άναρχο παιχνίδι στο πρώτο 45λεπτο, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν πιο δυνατά στο ματς και τους Νεοσμυρνιώτες να ισορροπούν από το 20' και μετά.

20:22

Τέλος α' μέρους.

20:21
Απόκρουση

45'+3': Καλή ενέργεια από τον Τάτο έξω απ' την περιοχή και σουτ, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

20:18

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:17

Άρχισε και πάλι το παιχνίδι. Καμία κάρτα από τον Τοπούζη!

20:14

Ο Τάτος κάνει κίνηση για να ρίξει κουτουλιά στον αμυντικό μέσο του Πανιωνίου και φαίνεται να τον χτυπάει.

20:13

40': Πολλά νεύρα στο ματς. Οι «κυανέρυθροι» διαμαρτύρονται για εκτός φάσης χτύπημα του Τάτου στον Μητρόπουλο που έχει πέσει στο έδαφος. Μίνι σύρραξη στον αγωνιστικό χώρο. Διακοπή στο ματς.

20:08
Out

36': Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα, η μπάλα περνάει ξυστά απ' το δοκάρι του Παπαδόπουλου. Τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους.

20:07

34': Πέναλτι σε χέρι του Γιαννίτση εντός περιοχής ζητάνε οι φιλοξενούμενοι. Η μπάλα βρίσκει στο χέρι του αμυντικού του Άρη, ο οποίος όμως ήταν πολύ κοντά στον Κολοβό που έκανε την σέντρα.

20:05
Δοκάρι

32': ΔΟΚΑΡΙ για τον Άρη σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μπακασέτα!

20:04
Out

31': Ο Λάζνικ εκτελεί φάουλ «γεμίζοντας» στην περιοχή του Άρη, ο Γιάννου ανενόχλητος στο ύψος του πέναλτι πιάνει μια κακή κεφαλιά και η μπάλα φεύγει άουτ.

20:02
Out

29': Επικίνδυνο σουτ του Παναγιωτούδη έξω απ' την περιοχή, λίγα μέτρα δίπλα απ' το δοκάρι του Διούδη η μπάλα.

19:58

Συμπληρώθηκε το πρώτο 25λεπτο. Οι φιλοξενούμενοι έχουν ισορροπήσει το ματς. Μοιρασμένη η κατοχή της μπάλας.

19:52
Out

20': Καλό μακρινό σουτ του Μπακασέτα έπειτα από λάθος στην άμυνα του Πανιωνίου, δίπλα απ' το δοκάρι του Παπαδόπουλου η μπάλα.

19:44

Πολύ καλός ρυθμός στο ξεκίνημα του αγώνα με την μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω. Ο Άρης πιέζει, όμως, ο Πανιώνιος βγαίνει επικίνδυνα στην κόντρα όποτε του δίνεται η ευκαιρία.

19:43

Εκτελεί ο Τάτος, βγαίνει και μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

19:42
Corner

10': Νέα ευκαιρία για τον Άρη. Γύρισμα του Μπακασέτα στον Αγκάνθο, σουτ με τη μία από τον Ισπανό από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Παντίδο που έβαλε την προβολή και φεύγει κόρνερ.

19:38
Out

6': Ο Κολοβός έξω απ' την περιοχή και από πλάγια θέση κάνει ένα επικίνδυνο σουτ, ελάχιστα πάνω απ' την εστία του Διούδη η μπάλα.

19:37

Το εκτελεί ο Μπακασέτας, απομακρύνουν οι αμυντικοί του Πανιωνίου.

19:37
Corner

4': Πρώτο κόρνερ στο ματς. Το κερδίζει ο Άρης που πιέζει.

19:36
Απόκρουση

4': Καλή στιγμή για τον Άρη, ο Παπαδόπουλος αποκρούει σωτήρια με γροθιές σουτ του Μανιά μέσα απ' την περιοχή.

19:34
Out

2': Μακρινό σουτ του Παναγιωτούδη, δεν ανησυχεί ο Διούδης. Ψηλά άουτ η μπάλα.

19:33

1': Έναρξη του αγώνα.

Συνθέσεις - Διαιτητές

ΑΡΗΣ
Διούδης, Βανγκέλι, Μπουγαΐδης, Γιαννίτσης, Τσουμάνης, Τσιάρας, Καμινιώτης, Τάτος, Μανιάς, Μπακασέτας, Αγκάνθο
Αναπ: Γουναρίδης, Κύργιας, Οικονομόπουλος, Αγγελούδης, Παπαδόπουλος, Νταμαρλής, Κουσίδης
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Παπαδόπουλος, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος, Παντίδος, Κούρντι, Μητρόπουλος, Παναγιωτούδης, Λάζνικ, Κολοβός, Αραβίδης, Γιάννου
Αναπ: Ανέστης, Ζαχαράκης, Πάνος, Καμπάνταης, Ντούνης, Σταυροθανασόπουλος, Μπούζας
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Τοπούζης (Θράκης) - Βοηθοί: Γεωργιάδης (Κοζάνης), Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου) - 4ος: Κύζας (Δράμας)