24/04/2024
Μπάσκετ | Τρίτη 29 Νοεμβρίου 2022 - 23:39

Δεν τα κατάφερε στην Ιταλία ο ΠΑΟΚ

Έχασε για το Τσάμπιονς Λιγκ με 82-78 από τη Σάσαρι

Tρίτη ήττα σε τέσσερις αγωνιστικές γνώρισε το βράδυ της Τρίτης (29/11) ο ΠΑΟΚ για το Τσάμπιονς Λιγκ, χάνοντας εκτός έδρας με 82-78 από τη Σάσαρι.

Επί ιταλικού εδάφους οι «ασπρόμαυροι» έκλεισαν στο -10 το ημίχρονο (40-30), ενώ η διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο έφτασε και τους 13 πόντους (52-39), για να βγάλουν αντίδραση οι παίκτες του Άρη Λυκογιάννη και να μειώσουν σε 63-60.

Έγινε ντέρμπι το παιχνίδι του 7ου ομίλου, αλλά ο Χαντς με το σκορ στο 80-78 αστόχησε σε τρίποντο και οι γηπεδούχοι πήραν τελικά το ροζ φύλλο.

Στο 1-3, λοιπόν, ο «Δικέφαλος του Βορρά», με τους Ράιλι και Χαντς να σημειώνουν 20 και 19 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 19-14, 40-30, 63-55, 82-78

ΣΑΣΑΡΙ (Μπούκι): Μπέντζιους 18 (2), Κρούσλιν 3, Νίκολιτς 6, Ρόμπινσον 14 (1), Στίβενς 15, Ντεβέκι, Ντιοπ 5, Τζεντίλε 7 (1), Τζόουνς 10 (1), Τρέιερ 4.

ΠΑΟΚ (Λυκογιάννης): Φράνκε 6, Χαντς 19 (1), Μαργαρίτης 4, Πόλι 15 (3), Σαλούστρος 6, Χρηστίδης, Ρένφρο 8, Ράιλι 20 (5), Σλαφτσάκης, Τσιακμάς.