29/03/2024
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ | Σάββατο 6 Αυγούστου 2022 - 22:30

Φιλική τριάρα για τον Πανσερραϊκό

Με 3-0 νίκησε η ομάδα του Ελευθερόπουλου τον Π.Ο. Ελασσόνας

Eυκαιρία για ξεμούδιασμα είχαν το Σάββατο (6/8) οι παίκτες του Πανσερραϊκού, επικρατώντας με 3-0 του Π.Ο. Ελασσόνας στο πρώτο φιλικό ματς της σεζόν.

Στο Βελβεντό Κοζάνης ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος χρησιμοποίησε δύο ενδεκάδες ανά ημίχρονο, με τον Ανάκογλου ν' ανοίγει το σκορ στο 3' με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Πεταυράκη.

Στο 27' ο Νάτσος σέντραρε και ο Μυστακίδης με κεφαλιά βρήκε δίχτυα για το 2-0, ενώ είχε και δοκάρι λίγα λεπτά αργότερα.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κανίς στο 70ό λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Κατσίκας, Ζέρης, Πεταυράκης, Καρασαλίδης, Γιανναράκης, Καραμπέρης, Νάτσος, Μυστακίδης, Στίνα, Ανάκογλου, Λιούμης.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν οι: Γιαννίκογλου, Δεληγιαννίδης, Τσαγκαλίδης, Δημητρίου, Παπάζογλου, Οικονόμου, Σιόντης, Μούργος, Μασκανάκης, Κανίς, Ντοναλντόνι (70' Σοφιανός).