18/04/2024
ΑΡΗΣ | Πέμπτη 4 Αυγούστου 2022 - 23:38

Μπούργος: «Είναι μόλις το πρώτο ημίχρονο...»

Ο τεχνικός του Άρη απέδωσε την ήττα με 2-0 στο Τελ Αβίβ στις χαμένες ευκαιρίες της ομάδας του

Ως συνήθως λιγομίλητος μετά από ματς του Άρη εμφανίστηκε ο Χερμάν Μπούργος, που την ήττα από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ την απέδωσε στις χαμένες ευκαιρίες της ομάδας του.

Επίσης, στη συνέντευξη Τύπου ο Αργεντινός τεχνικός είπε ότι είναι ήρεμος εν όψει της ρεβάνς και η πρόκριση δεν έχει χαθεί.

«Δεν μας πήγε καλά το παιχνίδι, παρά το ότι κάναμε 7-8 καλές ευκαιρίες για να πετύχουμε ένα γκολ. Είναι μόλις το πρώτο ημίχρονο. Είμαι ήρεμος με την ομάδα, θα προετοιμαστούμε για το δεύτερο ημίχρονο που έρχεται.

Πρέπει να βρούμε τον τρόπο, ώστε να κερδίσουμε το παιχνίδι στην έδρα μας. Πρέπει να κερδίσουμε το παιχνίδι. Δημιουργήσαμε 7-8 ευκαιρίες. Αυτός είναι ο τρόπος. Είπα και πριν το παιχνίδι ότι η Μακάμπι είναι μια πολύ καλή ομάδα», δήλωσε ο Μπούργος.