28/03/2024
ΒΕΡΟΙΑ | Κυριακή 10 Οκτωβρίου 2021 - 18:30

Φιλική τριάρα για τη Βέροια

Η «Βασίλισσα του Βορρά» νίκησε με 3-1 τον Πανδραμαϊκό

Tη φιλική νίκη με 3-1 κόντρα στον Πανδραμαϊκό πήρε την Κυριακή (10/10) η Βέροια στο Δημοτικό Στάδιο Αλεξάνδρειας.

Ύστερα από ένα μέτριο α' ημίχρονο η «Βασίλισσα του Βορρά» ανέβασε την απόδοσή της στο δεύτερο μέρος, με τον Γαβριηλίδη να ανοίγει το σκορ στο 49' με προβολή, για να γίνει το 2-0 τέσσερα λεπτά αργότερα με ωραίο σουτ του Οικονόμου εκτός περιοχής.

Στο 72' ήταν η σειρά του Μούργου να χριστεί σκόρερ με σουτ, για να μειώσουν οι Δραμινοί στο 75' με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπερούκα κι ενώ η μπάλα κόντραρε και στο τείχος.

ΒΕΡΟΙΑ (Παύλος Δερμιτζάκης): Βελλίδης (46' Παπαδόπουλος), Μπουκουβάλας (46' Μουχάλης), Πεταυράκης (46' Παπαχρήστος), Σκόνδρας (46' Δημόπουλος), Μαραγκός (60' Περδίκης), Μπλέτσας (46' Οικονόμου), Γαβριηλίδης (60' Ισαακίδης), Ορφανίδης (46' Μούργος), Γιακουμάκης (60' Μωυσίδης / 75' Μπεκιαρίδης), Φοφανά(60' Τασιόπουλος), Μπαϊντού (46' Πόζογλου).