29/03/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Σάββατο 25 Σεπτεμβρίου 2021 - 23:38

Με τεσσάρα το 4 στα 4 οι Νέοι του Ατρομήτου

Σάρωσαν με 4-0 τον Άρη * Πρώτο τρίποντο για τον Ολυμπιακό * Νίκες για Απόλλωνα Σμύρνης και Παναιτωλικό

Άλλη μία εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η Κ19 του Ατρομήτου, για να πάρει το Σάββατο (25/9) σαρωτική νίκη με 4-0 επί του Άρη και να κάνει το 4 στα 4 στο πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας 1.

Στο γήπεδο του Ηφαίστου ο Δαλαμήτρας άνοιξε το σκορ στο 16', για να γράψει στο 25' το 2-0 ο Μπουρνέλης.

Ο Τσαντήλας στο 38ο λεπτό «καθάρισε» το τρίποντο για τους «κυανόλευκους» και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Δαλαμήτρας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 75'.

Στο μεταξύ, ο Ολυμπιακός πήρε το πρώτο φετινό του τρίποντο, κερδίζοντας στην Τρίπολη τον Αστέρα με 1-0 χάρη σε γκολ του Καράκουτη στο 90'.

Ο Απόλλων Σμύρνης στο γήπεδο της Φυλής νίκησε με 2-0 τον Ιωνικό, ενώ ο Παναιτωλικός πήρε το διπλό με 4-3 ενάντια στη Λαμία. Τρομπούκης στο 3', Δήμος στο 21', Παπανικόπουλος στο 71' και Αναστασόπουλος στο 84' σκόραραν για τους Αγρινιώτες, ενώ για τους Φθιώτες βρήκαν δίχτυα ο Τσιχλάκης στο 32ο λεπτό, ο Καλύβας στο 70ό και ο Νικολόπουλος στο 90'+1.