16/04/2024
Champions League | Τρίτη 14 Σεπτεμβρίου 2021 - 22:05

«Σφαλιάρα» στο 95' για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Παίζοντας με 10 από το 35ο λεπτό οι «κόκκινοι διάβολοι» έχασαν με 2-1 από τη Γιουνγκ Μπόις * Στο 1-1 Σεβίλλη και Σάλτσμπουργκ, σε ματς με τέσσερα πέναλτι

Με το... καλημέρα στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έπαθε γερό κάζο, χάνοντας την Τρίτη (14/9) με 2-1 από τη Γιουνγκ Μπόις στην Ελβετία.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο άνοιξε το σκορ στο 13' στο παιχνίδι του 6ου ομίλου, αλλά στο 35' ο Γουάν-Μπισάκα αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό φάουλ στον Μάρτινς.

Έτσι, οι γηπεδούχοι αναθάρρησαν, ισοφάρισαν με τον Νγκαμαλάεου στο 66' και η ηχηρή... σφαλιάρα για τους «κόκκινους διαβόλους» ήρθε με το γκολ του Σιεμπατσέου στο 90'+5.

Την ίδια στιγμή, Σεβίλλη και Σάλτσμπουργκ έμειναν στο 1-1 στο «Σάντσεθ Πιθχουάν», σε ένα ματς όπου καταγράφηκαν τέσσερα πέναλτι, όλα στο πρώτο 45λεπτο!

Οι Αυστριακοί είδαν τον Αντεγέμι στο 13' να αστοχεί από την άσπρη βούλα, ο Σούσιτς ευστόχησε για το 0-1 στο 21', ωστόσο στο 37' σημάδεψε το δοκάρι.

Για τους Ανδαλουσιανούς ήταν εύστοχος ο Ράκιτιτς στο 42', ενώ στο 50' αποβλήθηκε ο Εν Νεσιρί με δεύτερη κίτρινη κάρτα για θέατρο, αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν εκμεταλλεύθηκαν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα στην αναμέτρηση του 7ου ομίλου.